Přejít na obsah

Tissot PRX


lukassko2

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 190
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Je to tak, budu aj 35mm modely. Len dufam, ze z toho nespravia never-ending story ala Seiko. Tych zopar farebnych kombinacii by mohlo stacit. PRX su krasne hodinky, bola by skoda ich takto devalvovat. A na tie chrona som nesmierne zvedavy, slina mi ukapla uz teraz.

Upraveno uživatelem junior300
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Má už niekto 35ky kúpené? Zaujímali by ma dojmy. Zatiaľ som na ne v Bratislave nenarazil. O dva týždne budem v Prahe, myslel som, že skočím do Koscomu, ale podľa webu ich ešte nemajú skladom, akurát som si všimol, že podobne ako väčšina tunajších e-shopov ich majú označené ako dámske🙄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Necakal som taky hukot, PRX 35mm su uz doma. Slubil som prve dojmy. Za mna teda velka pecka. Pre majitelov vacsich PRX asi nic objavne, no ja som zatial nemal moznost vidiet ich nazivo, takze fakt prijemne prekvapenie. Perfektne spracovane puzdro a tah. Trosku som sa obaval sirky ruciciek. Zda sa, ze len skratili dlzku povodnych, co na fotkach posobilo masivnejsie k drobnemu puzdru a ciferniku. Nazivo je to proporcne bez problemov. Bral som verziu s ocelovo modrym / sivym cifernikom. Mimochodom skvely sunburst. Netusim, ci je to nahoda alebo pravidlo pri PRX, ale sekundovka ide krasne po indexoch. Skvela je vyska puzdra, zvlast na zenskej ruke. Negativa z prvej nevidim ziadne. Mozno vyvstanu casom. Za tie prachy myslim viac nez dobry kus hodiniek. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze budes spokojny, ak ti 40-ky prisli velke. Na ruke posobia trosku vacsie nez napoveda priemer puzdra. Mimochodom jedno male negativum som nasiel. Hrany jednotlivych clankov z vnutornej strany, ktoru mas na ruke su ostrejsie ako zvrchu. Mohli to lepsie opracovat. Ak niekto nosi hodinky rad tesnejsie, mohlo by to malicko rezat. Pri volnejsom tahu to vsak nebude problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 6. 2022 v 23:28, junior300 napsal:

Myslim, ze budes spokojny, ak ti 40-ky prisli velke. Na ruke posobia trosku vacsie nez napoveda priemer puzdra. Mimochodom jedno male negativum som nasiel. Hrany jednotlivych clankov z vnutornej strany, ktoru mas na ruke su ostrejsie ako zvrchu. Mohli to lepsie opracovat. Ak niekto nosi hodinky rad tesnejsie, mohlo by to malicko rezat. Pri volnejsom tahu to vsak nebude problem.

40ky nevyzerajú na mne dobre kvôli tomu pevnému prvému dielu ťahu, ktorý im opticky výrazne predlžuje L2L. Aj som čítal kdesi, že 40ky sa nosia ako 43 iných značiek a 35ky ako 37-38, to bude myslím v pohode. Už sa len rozhodnúť medzi modrými a zelenými :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodom, ak by mal niekto nutkanie si vyskúšať menšiu verziu, nech navštívi bratislavskú predajňu WDL na prízemí v Auparku. Maju striebornú a modrú verziu. Rovno sa rozhodne, za mňa zhodnotím, že menšia verzia je síce v pohode, ale pôsobia fakt nežnejšie a hlavne sú ľahšie. Dalo by sa povedať, že až príliš, ale je to vecou v kusu. Každopádne pekný model. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakoniec som počas návštevy Prahy skočil do Koscomu Na Poříčí. Mali modré a zlaté. Musím dať za pravdu A@A, pôsobia o dosť nežnejšie, až takmer žensky. Ciferník je veľmi malý, neviem sa s ním zatiaľ stotožniť, čo je inak celkom zvláštne, pretože Rado Original ho majú zrejme ešte menší s tam mi to nevadilo.

Nezavrhujem menšiu variantu PRX, ale asi to nebudú hodinky, ktoré si kúpim najbližšie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, stala se mi taková nemilá věc. Pokusím se do toho moc nezabrušovat. Relativně na poslední chvíli jsem potřeboval sám sobě sehnat dárek. Tissot PRX (T137.410.11.041.00) se zdály být skvělou volbou. Když jsem je pak v hodinářství přebíral, tak se mi ale zdálo, jako by na obou tam dostupných kusech (na jednom možná víc) byl ciferník vůči pouzdru opticky (??) trochu pootočen "proti směru hodinových ručiček". Paní prodavačka byla moc příjemná, různě jsme na to koukali, věnovala mi hodně času, ale výsledek byl ten, že ona si tím jistá nebyla (resp. neviděla to tam, ale s tím, že na to moc nemá oko), a já asi přesvědčil sám sebe, že se mi to musí jenom zdát, že to bude světlem, asymetrií kvůli datumovce, nebo čímkoliv jiným, prostě že to přece není možné. No, a teď mám hodinky doma, a vidím, že se mi to nejspíš nezdálo.😐

Jak to vyřešit s prodejcem vyřeším s prodejcem, to je mi jasný, ale zajímalo by mě:

  1. Vidíte to tam taky? Zdá se vám to "přes čáru"?
  2. Jsou známy nějaké tolerance tohoto natočení? Nejsem jenom blázen a nechci moc, když to nejsou Vacherony?
  3. Pokud je tohle mimo toleranci (viz předchozí bod), jak to mohlo opustit továrnu? Chápu, že v téhle třídě hodinek nemůžu čekat, že každý kus bude na konci výrobní linky několik hodin prohlížet lupou rodilý Švýcar, ale s vhodnými nástroji jde přece tohle odhalit za pár sekund.
  4. Jak se to vůbec stane? Všechno (pozice data v okénku, postavení ručiček) na mě působí, jako by byl pootočen celý strojek vůči pouzdru, ale dovolila by zas takové natočení hřídel?

Budu rád za každý názor. 🙂

prx-voditka_podle_ciferniku.JPG

prx-voditka_podle_pouzdra.JPG

prx.JPG

prx-uhlopricky.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě je to kravina co řešíš. Foto1 je Ok,foto3 taky, bez nakreslených linek tam nic neuvidíš...a kdybys je kreslil takto na fotky našich hodinek, tak je budeme mít přetočené skoro všichni, bez ohledu na cenu😉. Nemaluj čáry a těš se z hezkých hodinek, PRX je od Tissotu trefa do černého!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...