Přejít na obsah

Montblanc 1858 Geosphere Reinhold Messner Limited Edition


Doporučené příspěvky

Tak jsem to prostudoval, jestli se mi to nezdá a je fakt, že tomu odpovídá i měrná tepelná kapacita, která je u bronzu 380 J/kg.K a u oceli 450 J/kg.K. Rozdíl to není velký, ale znamená to že bronz se ohřeje rychleji než ocel, i když ten rozdíl není zas tak velký.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 217
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 11 hodinami, Irwinek napsal:

takový, který by k bronzovým štajnům šel 😄  mám tahy raději, přijdou mi praktičtější, ale v tomhle případě 😞

 

Máš to moc hezký. Já si stejně myslím, že to nejlepší k bronzovým hodinkám je vintážní hnědá kůže. I když to oproti tahu není tak praktický.

Bronzových tahů nebo aspoň "bronzového vzhledu" jsem moc neviděl. Tady třeba Oris nějaký dělá v rámci limitky celých hodinek. Ale jak víme - není bronz jako bronz - stejně ten odstín nebude pasovat k jiným hodinkám, než ke kterým byl vyroben. Je to jen příklad, na šířku tahu jsem nekoukal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, tombas napsal:

K tomu tahu - možná by se dal použít tento, ale barva se určitě bude lišit podle stupně patinace hodinek

https://www.ebay.com/itm/Bronze-Colour-Mesh-Watch-Strap-Bracelet-Milanese-Stainless-Steel-18mm-20mm-22mm-/202821440146

Jj tenhle jsem taky zahlédl, ale popravdě řečeno, tohle si neumím na chlapský pazouře představit 🤪

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, michalval napsal:

Máš to moc hezký. Já si stejně myslím, že to nejlepší k bronzovým hodinkám je vintážní hnědá kůže. I když to oproti tahu není tak praktický.

Bronzových tahů nebo aspoň "bronzového vzhledu" jsem moc neviděl. Tady třeba Oris nějaký dělá v rámci limitky celých hodinek. Ale jak víme - není bronz jako bronz - stejně ten odstín nebude pasovat k jiným hodinkám, než ke kterým byl vyroben. Je to jen příklad, na šířku tahu jsem nekoukal.

Tak jistě, kůže k tomu prostě sedí. No a já je mám jen jako letní hodinky, protože s těma rozměrama se nevejdu pod košili. Taky jich mám asi 5, tuhle koninu, originál od štajnů, nějaký domo z hověziny - nádherně měkkoučký, ale potřeboval bych o kousíček delší, původní majitel měl tlapku a ne ruku 😞

A vzhledem k WR 3, s tím stejně k vodě nepůjdeš 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, michalval napsal:

Jj tenhle jsem taky zahlédl, ale popravdě řečeno, tohle si neumím na chlapský pazouře představit 🤪

myslíš kvůli rozměrům, nebo kvůli barvě? já ho mám jinak k Archimede 42 H v šířce 20 mm. chtěl bych hrubší, ale v tomhle coronabordelu se špatně vybírá 😞

20201117_120545.jpg

20201117_120610.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Irwinek napsal:

myslíš kvůli rozměrům, nebo kvůli barvě? já ho mám jinak k Archimede 42 H v šířce 20 mm. chtěl bych hrubší, ale v tomhle coronabordelu se špatně vybírá 😞

 

 

Rozmer je v pohodě. Ale narozdíl od nerezového meshe, mi to v tom bronzu připadá strašně zdobné a proto spíš jako dámská bižu. Ale to je otázka vkusu. Já mám tento. Jak říká můj kámoš: "každý vkus, jiný hnus" 😄

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já s tahem v barvě patinovaného bronzu problém nemám, ani kdyby to byl mesh, pokud bude ta povrchová úprava kvalitní. Zvláště k potápkám je to mnohem praktičtější, především v létě, když se předpokládá koupání, větší pocení apod. Tam je kůže úplně mimo hru a NATO je nepříjemné, protože dlouho schne a studí. Pak jedině silikon nebo guma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, tombas napsal:

Já s tahem v barvě patinovaného bronzu problém nemám, ani kdyby to byl mesh, pokud bude ta povrchová úprava kvalitní. Zvláště k potápkám je to mnohem praktičtější, především v létě, když se předpokládá koupání, větší pocení apod. Tam je kůže úplně mimo hru a NATO je nepříjemné, protože dlouho schne a studí. Pak jedině silikon nebo guma.

Máš recht. Ono vzhled a praktická stránka holt nejdou ruku v ruce, ba napak běží dost často každé jiným směrem. Vzhledem se mi k bronzovým hodinkám líbí stará kůže nebo hadr, ale jasně, že pokud máš potápky, tak kůži ani hadr máchat nechceš, a že k potápkám patří tah, mesh, guma nebo kaučuk.

Mesh já moc nemusím všeobecně, dá se říct, že každý mesh mi připadá moc zdobný a spíš pro ženský. U potápek jsem přišel na chuť "beads of rice" tahům, protože jsou pohodlné a hodně vydrží, ale s meshem se mi to asi nepovede.

Moje hodinky potápky nejsou, a pokud je náhodou vymáchám (což by jim nemělo vadit, mají 10 ATM) tak budu doufat, že slova o rychlém schnutí ručně dělaného řemene, nejsou jen reklamní řeči 🙂

 

Upraveno uživatelem michalval
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sic žádné bronzovky nevlastním, ale líbí se mi hojně používaná kombinace "zlaté" a modré barvy (na MB je hojně použita), tak bych v případě podobného zadání hledal někde tady 🙂

 

Scurfa Watches Tudor Strap Gallery 03Watch strap -Net Ball- 22mm dark blue textile/rubber black strap sides by MORELLATO (width of buckle 20 mm) - Bild vergrößern

omega-planet-ocean-22mm-blue-rubber-strap-032ruz005701-36.jpg

Upraveno uživatelem Andrew
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Andrew napsal:

Sic žádné bronzovky nevlastním, ale líbí se mi hojně používaná kombinace "zlaté" a modré barvy (na MB je hojně použita), tak bych v případě podobného zadání hledal někde tady 🙂

Tohle je ovšem špica hrot 👍 Ta kombinace modré a bronzu se mi moc líbí (což je asi z tohoto vlákna patrné 😄 )ale hlavně bronzové Tudory jsou pro mě jedny z nejhezčích bronzových hodinek. Spolu s Panerai Submersible a Oris Carl Brashear.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...