Přejít na obsah

Montblanc 1858 Geosphere Reinhold Messner Limited Edition


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 217
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...

Po 6 týdnech totální závislosti jsem si zkusil vzít ráno nějaký jiný hodinky třeba Submarinery, ale vydržel jsem to jen do oběda a pak jsem je musel vyměnit za bron

 

zový polokoule 😄

IMG_6248.thumb.jpg.8deb91b8eb4a847738dbd3560eb9a4a3.jpg

 

IMG_6246.thumb.jpg.af1c27d84aed18a3922409b87a403d17.jpg

Upraveno uživatelem michalval
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vysvitlo sluníčko, tak sem hodím pár kancelářských rychlocvaků. Pouzdro hezky ztmavlo. Ještě 4 kousky jsou ve světě k mání, i když je mi jasný, že moc bláznů jako já, tady nebude 🙂 Kupodivu jsem na nich nevyrobil ještě ani jeden rýpanec.

IMG_6303.thumb.jpg.256ab1ee1942c5e4459e8dcc1e7e6bd5.jpg

IMG_6286.thumb.jpg.18975650683270bcd18d67c1582fee70.jpg

IMG_6285.thumb.jpg.1d1d7e21ce885a2e2582792df7bbf3b4.jpg

IMG_6287.thumb.jpg.3e3a134b8b964d445075ff232b203759.jpg

IMG_6302.thumb.jpg.5b968877f46226066f04acef25fabcd9.jpg

1527710815_Snimekobrazovky2021-03-17v16_32_33.thumb.png.d07c678d2e395ba3fed16afd62d723e7.png

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tož mě by nevadili, ale hvězdy nejsou letos ve správné konstalaci :D Jsou parádní :guitar: Copak že se válí v číně se nedivím ani, to je pakáž, ale že při 262 kusech budou ještě v Itálii a Španělsku, kde má pan Messner obrovskou základnu fanoušků, tak to mě hlava nebere.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, African napsal:

Tož mě by nevadili, ale hvězdy nejsou letos ve správné konstalaci :D Jsou parádní :guitar: Copak že se válí v číně se nedivím ani, to je pakáž, ale že při 262 kusech budou ještě v Itálii a Španělsku, kde má pan Messner obrovskou základnu fanoušků, tak to mě hlava nebere.....

To chápu, taky nemůžu pořídit všechno, co by se mi líbilo. Tak zase máš jiný "Messnerovky". A na rozdíl ode mě na nich ani nebudeš tratit, když se rozhodneš měnit. Aby člověk pořidil tyhle Montblanc "za plnou" cenu, tak k tomu musí mít ještě jiný důvod, než jen nadšení pro hodinky. Je tam pro mě ta přidaná hodnota v bronzu a v Messnerovi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to nekoukej, jak se rozhodne srdíčko, tak je úplně jedno zdali budeš tratit, to tady  zná bohužel většina z nás :DJá dal přesnost jiným "Messnerovkám" jak píšeš jen z důvodu, že je chci tahat do nepohody a těch bronzovek by mě bylo upřímně líto na blbnutí. Mám hlídacího psa na chronu a uvidíme co se objeví a hlavně za kolik, do sbírky super záležitost. Už jsem měl možnost konečně vidět 1858 na živo a jsou upřímně hodně povedené. Zpracování na jedničku, trochu jsem měl jen problém s čitelností a odečtem času na hemisférách, ale to je postranní, beru to jako super povedenou komplikaci. Řemeny už jsi pustil z hlavy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to nekoukej, jak se rozhodne srdíčko, tak je úplně jedno zdali budeš tratit, to tady  zná bohužel většina z nás Já dal přesnost jiným "Messnerovkám" jak píšeš jen z důvodu, že je chci tahat do nepohody a těch bronzovek by mě bylo upřímně líto na blbnutí. Mám hlídacího psa na chronu a uvidíme co se objeví a hlavně za kolik, do sbírky super záležitost. Už jsem měl možnost konečně vidět 1858 na živo a jsou upřímně hodně povedené. Zpracování na jedničku, trochu jsem měl jen problém s čitelností a odečtem času na hemisférách, ale to je postranní, beru to jako super povedenou komplikaci. Řemeny už jsi pustil z hlavy?


Na hemisfery bez bryli uz moc nevidim ale hlavne ten nulty polednik na svetle neni moc vyrazny. To mas pravdu. Ale hlavne ze se polokoule otaceji
Remen porad tak nejak prilezitostne vyhlizim. Ale ten Nato remen je fakt skvelej, to jsem necekal. Pohodlny a zatim se vubec nedrbe.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Montblanc pokračuje ve spolupráci s Messnerem a rozšiřuje řadu 1858 Geosphere o nový kousek v limitované edici 1858 Gobi-Desert. Funkce, tvary, materiály, vše zůstává. Opět bronzové pouzdro, opět hemisféry, jen ciferník a keramická luneta dostaly jinou - béžovou - barvu, a jiná je rytina na dýnku.  A, co je změna a pro mě pecka: indexy už nejsou jen natištěné, ale jsou plastické a vypadají na fotkách úžasně!

Mně osobně se líbí, jen si nejsem jist, jestli je to další originální kousek do řady nebo vydělávání peněz, které by se jinak válely na chodníku. No ale dělají to tak všechny firmy včetně Rolexu a Omegy (ta je na to přímo expert), tak asi nic proti ničemu. 

Gobi - nejseverněji položenou poušť na Zemi ležící na hranicích Mongolska a Číny přešel Messner v roce 2004 tedy ve svých 60 letech. Napsal o tom knihu Gobi - poušť v mé duši. 

https://www.montblanc.com/en-me/wrist-watch_cod16114163150528313.html

w690-3.jpg.91e05f8f62e5a270a1fed35d0a7fa2ec.jpg

w681-2.jpg.ee3cc1900cd201610693f6da71549412.jpg

w690-2.jpg.cb94113dd0da8f467c919bcbb12e6493.jpg

w690.jpg.ad0f8cc624686c29342835da49f1fba7.jpg

 

Dýnko: z těchto produktových umělohmotných fotek mi není jasné, jak má být vyrobeno, jestli to je opravdu gravírování a na tom nějaký elox nebo barva, ale vypadá to moc zajímavě.

w681.jpg.3984ec1fce2448e46ba7eed4e88dde2a.jpg

 

 

Upraveno uživatelem michalval
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se asi zabiju 😂 Jsou parádní, barevná kombinace famózní.....to dýnko ale nevím, nevím, chtělo by to určitě vidět naživo. Tady se píše gravírování dokončené laserem..

"There’s also a charming detail on the rear. The caseback is solid, but that doesn’t mean it’s boring. It displays an engraving of Bayanzag or the Flaming Cliffs, a famous landmark of the Gobi passed by Messner that is also a site of significant paleontological discovery. The titanium caseback is engraved and finished by laser. Colour is applied through laser-generated oxidisation, resulting in a surprisingly vivid glimpse into the Gobi."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, African napsal:

Já se asi zabiju 😂 Jsou parádní, barevná kombinace famózní.....to dýnko ale nevím, nevím, chtělo by to určitě vidět naživo. Tady se píše gravírování dokončené laserem..

"There’s also a charming detail on the rear. The caseback is solid, but that doesn’t mean it’s boring. It displays an engraving of Bayanzag or the Flaming Cliffs, a famous landmark of the Gobi passed by Messner that is also a site of significant paleontological discovery. The titanium caseback is engraved and finished by laser. Colour is applied through laser-generated oxidisation, resulting in a surprisingly vivid glimpse into the Gobi."

Odkud máš tohle info? Hodíš odkaz prosím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, kuncák7 napsal:

Hodinky parádní, gravírování taky, mě ale bohužel nezbývá nic jiného, než počkat na změnu materiálu z kterého jsou (což se asi nedočkám).

Pokud nemůžeš mít na ruce bronz, tak pak jedině titan. Jiný materiál myslím v nabídce není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...