Přejít na obsah

Montblanc 1858 Geosphere Reinhold Messner Limited Edition


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 217
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jasný, moc toho zatím nikde není, tohle jsem našel na rychlo u gáblíku...


Diky. “Laserem vytvořená oxidace”. To jsem zvedav na realne fotky. Neznam takovou technologii, ktera by umela zbarvit zakladni material. Navic do takovychhle hezkych a vyraznych barev.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Michale, tak až teď jsem narazil na tohle vlákno a prošel jsem ho od začátku. Rozhodně gratulace, dokážu si představit ty čachry s penězi, prakticky ve stejné době jsem to řešil taky. Sice ne kvůli hodinkám, ale taky kvůli zbytné hračce, která doma být vůbec nemusela. A je správně, že si člověk dokáže udělat radost a všechno nemusí zdůvodňovat sobě a okolí.

Ten MontBlanc jsem taky spíš řadil k těm perům a podobným serepetičkám vídaným nejčastěji v obchodech na letištích, ale tohle je neskutečná paráda a ty dvě polokoule bych si dokázal představit na ruce. No a ta písková varianta je taky super. Takže, jak na to tady koukám, tak po té recenzi bych se docela začal škrabat na hlavě, jak se k dvěma polokoulím dostat. Rozhodně, tohle bych chtěl vidět naživo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozdě, ale přece:) Tohle je jedno z vláken, kvůli kterým má smysl tady být. Díky, Michale, hezké čtení, super fotky, super hodinky.

Pro Martina co neumí fotit:) - na CH24 je něco podobného v oceli Za mě ale nemají to charisma bronzu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Michale, tak až teď jsem narazil na tohle vlákno a prošel jsem ho od začátku.

Diky Honzo, pokud je nejaka sance ze bychom se nekde potkali, tak Ti je samozrejme rad ukazu nazivo.

Pozdě, ale přece:) Tohle je jedno z vláken, kvůli kterým má smysl tady být.

Moc diky za chvalu. Taky si myslim ze to prave k temhle hodinkam je bronz.

Hodinky nádherné, opravdu - obě dvě verze. Jen by mne zajímalo, jak by to vypadalo, kdyby byly v růžovém zlatě místo v bronzu 

Diky. Myslim ze kdyz byly hodinky nove a bez patiny, tak skoro jako ruzove zlato vypadaly. Ted uz to je pochopitelne tmavsi. Ale zlato na hodinky, ktere predstiraji ze jsou na outdoor , by nebylo to prave orechove. Bronz tedy taky neni nijak zvlast odolny, ale zatim jsem na nich kupodivu zadny vryp nevyrobil.

[mention=20760]michalval[/mention] Ešte som ti ich nechválil, ale len preto, že ti ich závidím Messner, hemisféry, značky vrcholov... Veľká paráda, skvelý nápad. Fotky a pokec takisto, klobúk dole.

Diky moc. Od Tebe me chvala tesi dvojnasob.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem zvědavý co bude do třetice, že by nějaké Polárky?  Fanoušci Messnera mají zaděláno na pěkný vítr v peněžence....


Porad jsem rad za muj modry cifernik a taky za ten odkaz k horam, ale kdybych mel ted hned vybirat mezi temito dvema variantami, tak nevim nevim. Ten hnedo-bezovy cifr je moc hezky, ladi to s bronzem. A ty plasticky indexy jsou naprosto uzasny!

Tak knizka je o tom nepovedenem pokusu o prechod Antarktidy? Vygooglil jsem si, ze knizka je z roku 91. Tak muzes tenhle napad nabidnout marketakum z Montblancu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bych nechtěl oboje, leda že bych byl vyloženě sběratel. To bych se nějakým tím okecáváním okolo, teď se tomu říká příběh, nechal zlomit.

Jinak bronzovky nemusím, jestli písek nebo modrá bych musel řešit na živo, ne z obrázku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Hodinkee vysel tento clanek o Montblanc 1858 Geosphere Gobi Desert a v nem jsou prvni realne fotky techto hodinek, ktere jsem nasel.

https://www.hodinkee.com/articles/montblanc-1858-geosphere-limited-edition-desert-2021

Precijen produktove fotky jsou dost casto ponekud umele, v nekterych aspektech prehnane a neodpovidaji skutecnemu dojmu nazivo.
Tady - aspon podle meho nazoru - je “skutecnost” jeste o hodne lepsi nez produktove foto.
No a to dynko, to je uplna nadhera: jestli to takto vypada ve skutecnosti, tak za sebe prohlasuju, ze to je nejhezci dynko, ktere jsem kdy videl. Ty barvy tam opravdu jsou a ta modra barva nebe nebo cervena barva Planoucich utesu jsou uzasne.
Na druhou stranu plasticke indexy nejsou zas az tak moc plasticke, jako se zdaly z fotek na strankach Montblancu. To je pro me aspon mala utecha, ze si vystacim s mymi natistenymi indexy
Nulty polednik je tmavy a je tedy krasne zretelny, narozdil od prvnich Messnerovek.
Jen mi prijde zbytecne vyrazny cerny podklad datoveho vence. Myslim, ze lepsi by byl taky ladeny do hneda, treba tmave hnedy jako okraj ciferniku.

3999aa96075362a242d664f701a41261.webp

919f2a9f116dcfc6edde7926e354a090.webp

5e4961f38ffe3f05e401b6d91929b7e2.webp

fee578cf0a3df26191122ea0c75e111f.webp

b7b861742351340a833b79c011a70b9d.webp

6f9b9ce17410e2e350421bbd5576891f.webp

00e428b7f9f4976c779ff74a1ad113d3.webp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tá tvoja verzia je IMHO oveľa krajšia a zaujímavejšia, messner-nemessner...


No tak dobre tedy
Nastesti jsou kazde uplne jine. Ta barevna rytina je ovsem “meisterstück” a plasticke indexy jsou paradni vylepseni. A barevne se myslim taky povedly- dojem pouste a pisku to na me dela.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě vyhrávají stále modré Messnerovky, ale tyhle jsou tedy taky povedené, rád se na ně mrknu naživo. To dýnko je možná koukatelné, vyrobené zajímavou technologií, ale nemůžu si pomoci, mě to případne strašně kýčovité....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každé provedení těchto geosfér má něco do sebe a dalo by se skoro říct, že si svou barevnou variantu vybere každý.

Já bych byl maximálně spokojený i se "základní" titanovou variantou s modrým číselníkem, ale bez ohledu na cenu bych asi šáhnul po té nové hnědé Gobi. Určitě bych to nerozsekl bez porovnání naživo.

Foto Koscom:

K00474260005.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, tombas napsal:

Každé provedení těchto geosfér má něco do sebe a dalo by se skoro říct, že si svou barevnou variantu vybere každý.

Já bych byl maximálně spokojený i se "základní" titanovou variantou s modrým číselníkem, ale bez ohledu na cenu bych asi šáhnul po té nové hnědé Gobi. Určitě bych to nerozsekl bez porovnání naživo.

Foto Koscom:

 

Tak tohle decentnější provedení je taky super. Tahle verze má taky hezky barevně odlišený nultý poledník, stejně jako verze Gobi. Fakt nevím, proč u "mých" modrých Messnerovek použili bílou čáru, která je jen nepatrně tlustší než ostatní poledníky,a tak to tím pádem splývá.

U modrého ciferníku ten tmavý datový věnec celkem pasuje. U těch "pouštních" mě trochu bije do očí. A jak jsi psal o o tom subdialu, který by ukazoval datum, to mi příjde, že už by tam toho bylo na cifru moc. Nehledě na to, že bych na takovém malém ciferníku s 31 čísly asi ani s brejlema neodečetl datum 🙂 Umím si tam mnohem lépe představit bílý (možná béžový) datový věnec s hnědými čísly.

Já hledal bronzovky - protože se jejich povrch časem mění, což (kromě mosazi) jiné materiály používané na hodinkách, nedělají.

Upraveno uživatelem michalval
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, tombas napsal:

Každé provedení těchto geosfér má něco do sebe a dalo by se skoro říct, že si svou barevnou variantu vybere každý.

Já bych byl maximálně spokojený i se "základní" titanovou variantou s modrým číselníkem, ale bez ohledu na cenu bych asi šáhnul po té nové hnědé Gobi. Určitě bych to nerozsekl bez porovnání naživo.

Foto Koscom:

K00474260005.jpg

Já překousnu ještě, že s jednou dioptrií na čtení nedám ani boha bez brýlí odečet času na polokoulích, přeci jenom se jedná o unikátní komplikaci, sběratelský kousek, takže člověk si rád brejle nebo lupu na kochání rád vezme, ale u tohoto modelu jsem nenašel ani body nejvyšších hor kontinentů. Ty body musí být červený, přes to u mě vlak nejede a jak píše michalval, must be bronz 🤙 

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...