Přejít na obsah

Montblanc 1858 Geosphere Reinhold Messner Limited Edition


Doporučené příspěvky

Dlouho jsem sem nic nedal, protože 28.5. 21 tedy před třemi týdny jsem se hodinky rozhodl odnést do Koscomu na reklamaci. Hodinky z původní denní odchylky chodu 1,5 až 2 vteřiny začaly dělat 15 až 20 vteřin.  S hodinkami jsem nikde nepraštil, nespadly mi, ani jsem je vědomě nepřiložil k nějakému zdroji magnetismu. Každopádně jsem se domníval (i po poradě s některými z vás), že se může jednat o zmagnetizování hodinek. Nejdříve jsem se chtěl ujistit, že ta odchylka je opravdu tak velká, což je u hodinek bez vteřinovky o něco těžší. Takže jsem hodinky vždy nastavil podle internetového času s lupou tak, aby minutovka byla přesně ve středu vůči minutovému indexu a pak to za cca týden opět stejným způsobem odečetl. Jednání v Koscomu bylo opět v pohodě, čekal jsem, že mi hodinky zkouknou, popřípadě odmagnetizují na počkání, ale prý hodinky musí donést do autorizovaného servisu, což je Carollinum a pak mi sdělili, že vzhledem k tomu, že se jedná o limitovanou edici, tak je z Carollina posílají do "zahraničí". Jestli to znamená výrobci nebo nějakému jinému autorizovanému servisu, nenapsali. Takže čekám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 217
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 8 minutami, nickolas napsal:

Hm, skoro bych čekal, že je nejdřív zkusí projet demagnetizérem a až potom budou řešit posílání. Samo po dohodě se zákazníkem.

O tom, jak se hodinky odmagnetizovávají, nevím skoro nic, takže jsem se nevzpouzel. Navíc na tyhle hodinky je prodloužená 5 letá záruka. A jestli tam zjistili nějaký jiný problém a nebo s tím opravdu zacházejí jako s nějakou svátostí, nevím 😄

Upraveno uživatelem michalval
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak samozřejmě, že s tím zachází jako se svátostí. A při jejich přenášení musí být vždy hodináři ve dvojici, přičemž minimálně jeden musí být vyzbrojen cepínem.

Prostě k nim nejspíš mají pokyn, při jakékoliv chybě poslat do MB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, nickolas napsal:

Tak samozřejmě, že s tím zachází jako se svátostí. A při jejich přenášení musí být vždy hodináři ve dvojici, přičemž minimálně jeden musí být vyzbrojen cepínem.

Prostě k nim nejspíš mají pokyn, při jakékoliv chybě poslat do MB.

😄 podle mě je jeden cepín málo, na dýnku jsou vyryté dva -  zkřížené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Takže po měsíci se mi vrátily hodinky ze záruční opravy. Zabalené v hezkém cestovním pouzdře. Komunikace s Koscomem na výbornou, jen popis opravy poměrně stručný:

"Oprava hodinek v autorizovaném servisu Mido (?), seřízení chodu, testování v pohybu i v klidu - v pořádku, test vodotěsnosti".

Toť vše. Tak jsem požádal o nejaké další info, jestli byly hodinky zmagnetizované, jestli byl nějaký větší problém se strojkem a taky, jestli je nějaký výstup z vibrografu (přičemž nevím, jestli to servisy standardně zákazníkům dávají). 

IMG_0337-1.thumb.jpg.3d471c2fe316a4b6269186b85db281b7.jpg

 

IMG_0338-1.thumb.jpg.739d745dfb4c69d47452be82b8af981d.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Informace o tom, že by to dělal servis Mido se ukázala jako omyl člověka z Koscomu, který mi sám od sebe volal,aby mi vše vysvětlil a na moji žádost mi poslal další informace. Musím opět říct, že jednání Koscomu je víc než ochotné. Sice jsem se nedozvěděl, co s hodinkami bylo, on to asi nikdo není schopen říct, prý to mohl být nějaký "náraz", o kterém ani nevím. Každopádně hodinky byly přímo v servisu Montblanc a seřídili je, podle vibrografu dělají od 0,5 do 8 vteřin dle polohy hodinek, a teď by měly být zcela v pořádku, tak uvidím, jak to bude v průměru při nošení.

 

0034_210629142738_001.pdf0035_210629142805_001.pdf

Upraveno uživatelem michalval
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak paráda, hlavně že je máš doma a snad už budou makat. Zajímavé že šli kvůli seřízení do MB s čím by si hravě poradil autorizovaný servis Carrolinum, může to být tou GMT nástavbou anebo chybou ve výrobě o které MB ví a chce si to vyřešit samo. Věřím že teď už budou na pohodu 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, African napsal:

Tak paráda, hlavně že je máš doma a snad už budou makat. Zajímavé že šli kvůli seřízení do MB s čím by si hravě poradil autorizovaný servis Carrolinum, může to být tou GMT nástavbou anebo chybou ve výrobě o které MB ví a chce si to vyřešit samo. Věřím že teď už budou na pohodu 👍

Je jasné, že podrobnosti se nedozvím, ale jak píšeš: důležité je, aby zase makaly s jednou nebo dvěma vteřinami jako na začátku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Už jsem v tomto vlákně psal o dalším počinu Montblancu s Reinholdem Messnerem a sice tentokrát věnované jeho přechodu pouště Gobi. Zde foto pro připomenutí, pokud nechcete listovat zpět.

With-both-hemispheres-displayed-prominently-on-the-dial-this-watch-truly-has-global-appeal-3-768x512.jpg.5985d9de4122e5118f92107da2b434b9.jpg

 

Psal jsem o tom, že se mi hodinky moc líbí a gravírované dýnko úplně nejvíc. Obrázek je barevný, ale není to barva, má to být nějaká nová technologie gravírování, která dokáže materiál "obarvit". No a protože mi o takové technologii není nic známo, tak jsem byl zvědav, jak takový obraz vypadá v reálu.  Tehdy jsem viděl pouze produktové foto, které bylo úžasné ale které taky - jak víme - dokáže často "klamat tělem".

Looking-at-the-vibrant-colours-its-hard-to-imagine-it-was-all-achived-throught-the-use-of-lasers-768x960.jpg.f6ebe8304e0942345bdbdc2ee2143f96.jpg

 

Že by se mi dostaly do rukou skutečné hodinky nevidím moc reálně, ale na hodinkee.com jsem našel konečně recenzi s reálnými fotkami, tak sem dávám odkaz na recenzi a také foto dýnka, které není propagační, takže snad je blíže skutečnosti. A musím říct, že čumím, že je to asi opravdu barevné a  působivé. Tak klobouk dolů před soudruhy z Montblancu či Minervy.

Hodinkee_Montblanc_Geosphere_LE_6.jpg.f879810937bb032c1606600dcaca69ea.jpg

 

Upraveno uživatelem michalval
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako dobry, ale… Ze vlastne nesahli na cifr bych i pochopil. Ale proc nechali na dynku vrcholy a nedali tam nejake povidani o Gobi uz moc ne. Jinak to dynko v realu vypada mnohem lip nez rendr a hodne bych to chtel videt live 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, nickolas napsal:

Jako dobry, ale… Ze vlastne nesahli na cifr bych i pochopil. Ale proc nechali na dynku vrcholy a nedali tam nejake povidani o Gobi uz moc ne. Jinak to dynko v realu vypada mnohem lip nez rendr a hodne bych to chtel videt live 👍

Pokud jde o cifr, tak jedna výrazná změna tam je: indexy už nejsou pouze natištěné jako u mých, ale jsou plastické a to je paráda.

Co se týče dýnka (a vlastně taky červených bodů označujících vrcholy Koruny světa na polokoulích) tak je pravda, že je to stejné a že se to sice týká Messnera, ale netýká se to Gobi. Pochopil bych, že nové polokoule kvůli jedné limitce měnit nechtěli, ale na obvodu dýnka mohlo být nějaké povídání o Gobi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je rozhovor s letos nastoupivším šéfem hodinářské části Montblancu Laurentem Lecampem a popisuje mj., jak se vyrábí obraz na dýnku limitky MB RM "Gobi".

 

Samotný text je tady:

Lecamp: It's the team who found it, I was not there yet. The team had the idea to do something unique on the caseback. They wanted to create something that could be very stable. If you observe casebacks, if you have colors on them, usually after a few years' time they fade. They wanted to develop a new process, making it possible to have something highly stable.

It works this way: You have to have a titanium caseback. If it's not titanium, it won't work properly. There is a laser that creates the contour and the depth. Once you have these, you need colors. The process for the colors all depends on the distance between the case and the laser, and on the angle and intensity of the laser. You only can have the colors coming from the rainbow. Not more, not less.

Everything can be created. Everything. For example, I can take your photograph and create your face on the caseback and it will be stable for many years.

Ve stručnosti:

Snažili se vyvinout technologii, která udělá obrazy, které vydrží po léta beze změny. Je to vyrobeno laserem a materiál dýnka musí (?) být titan, jinak není zaručen dobrý výsledek. Nejdříve se udělají obrysy a struktura obrázku. Potom se na základě vzdálenosti od paprsku, jeho úhlu a intenzitě tvoří barva. Umí to pouze barvy duhy - tedy asi se rozumí barvy viditelného spektra světla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvůli tobě jsem je musel jít tuto sérii LE omknout do Koscomu.
Těžko říct, zda vypadají lépe v reálu nebo na tvých báječných fotkách (obojí na 1*).

Dekuji! Od zdejsiho pana Fotografa me tesi pochvala dvojnasob Jake kousky s polokoulemi meli na prodejne? Titan, bronz nebo ocel?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Vit napsal:

Poravdě nevím, čuměl jsem přes sklo na číselník a hlavně na ty polokoule.

Tak podle webových stránek mají skladem všechna tři pouzdra ocel, titan i bronz. A mají i tu limitku "Desert" aka "Gobi", o které tady píšu resp. o tom barevném dýnku. Já bohužel z Liberce kolem v nejbližší době nepůjdu, ale někdy se na to mrknu, pokud je ještě budou mít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...