Přejít na obsah

Montblanc 1858 Geosphere Reinhold Messner Limited Edition


Doporučené příspěvky

před 16 hodinami, tombas napsal:

Ještě jeden, snad lepší obrázek:

Montblanc+1858+Kawa+Karpo+Limited+Collection+%281%29.jpg?format=1500w

Je to fakt parádní! Člověk by řekl: "no co má být? prostě obrázek". Jenže tenhle obrázek je vyroben bez tisku a barvy a tím pádem se asi ani neošoupe, pokud člověk neodře / nepřeleští celé dýnko, což tak nějak nepředpokládám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • Odpovědi 217
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsíci...

Montblanc přišel s dalším kouskem s polokoulemi z řady 1858 Geosphere. Tentokrát se ale nejedná o další barevnou variantu, ale o chronograf (!) Montblanc 1858 Geosphere Chronograph 0 Oxygen v limitované edici 290 kusů věnované Nirmalu Purdžovi.

1327549767_w1903.jpg-2(kopie).thumb.jpg.c9a47c57f57b5c1a34465d76ab3534fe.jpg

 

Co je tedy nového a co zůstalo? Pouzdro je titanové o průměru 44 mm, tedy o 2 mm větší než Geosphere bez chronografu.

Ciferník má jakýsi ledovcový motiv. Gotické ručky zůstaly, polokoule zřejmě taky stejné, indexy jsou aplikované. Chronograf předpokládám nemá GMT funkci, takže subdial na pozici 9 bude hodinový sčítač, subdial na pozici 3 bude minutový sčítač, no a přibyla pochopitelně centrální vteřinovka. Přibyla taky 2 tlačítka chronografu na pozici 2 a 4. Datum na pozici 3 je stále stejně. Ponechám na vás, jestli toho je na ciferníku moc, mě osobně to přijde ještě celkem přehledné.

Černá keramická luneta je stejně jako u předchozích provedení vybavena růžicí světových stran.

Na dýnku je už tradičně skvělá rytina (aspoň pro mě), tentokrát s motivem Mount Everestu.

Kloubouk dolů že do ještě poměrně malého pouzdra nacpali konstruktéři kromě hemisfér, také nástavbu chronograf. Tento strojek má označení MB 29.27. Je vidět, že dýnko je o něco vypuklejší a že je pouzdro (logicky) o něco vyšší. Jinak stejně (trochu moc) dlouhé a hezky zahnuté nožky pouzdra.

Nirmal Purdža je slavný 39 letý šerpa, tedy Nepálský horolezec, který v roce 2019 dokázal vylézt na všech 14 osmitisícovek během 7 měsíců. Je otázka jestli má tento rekord nějakou extra hodnotu, ale každopádně Nirmal Purdža je skvělý  horolezec a dnes i dobrý podnikatel, který se svou firmou zajišťuje výstupy ve velehorách pro jiné horolezce.

w951.jpg.29dec2c37b334b1960b1b15ddbd6378b.jpg

 

w951.jpg-2.jpg.645fab9fdea99d523d3bff0a0ef6e965.jpg

 

Potud tedy pro mě dobrý. Trochu mě zarazila informace o strojku bez vzduchu, kterou považuju pouze za marketingový blábol. Nevím o tom, že nějaké vypumpování vzduchu a zapečetění strojku by mělo zajistit nezamlžování skla hodinek. Pokud vím, tak hodinky se můžou zamlžit při prudké změně teploty. Změna teploty během desítek minut nebo i minut podle mě nic takového udělat nemůže. Vím, že některé hodinky mají strojky plněné olejem, ale tam se snad jedná o vyrovnávání tlaku u potápečských hodinek, možná ještě o hladký chod a mazání dílů, nicméně tohle mi zní podivně. Pokud se někdo v této fyzice orientujete lépe, budu rád za doplnění. Nemluvě o tom, že ani tyto hodinky si nikdo na osmitisícovku brát nebude. No ale kdo z nás se potápí do 200 metrů i když na to máme hodnky na ruce, že ? 😄  

 

w1903.thumb.jpg.14fe14c9458fac279ee3a7baa9623b21.jpg

 

Víc jsem toho zatím nenašel, je to asi fungl novinka, takže ani cenu neznám, můj odhad je 8000 EUR. A přepokládám, že nezůstane jen u této edice, když museli vytvořit vytvořit kalibr s další nástavbou a určitě to nebylo jednoduché.

Upraveno uživatelem michalval
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekny cteni. Asi kdyz bych to zkusil vysvetlit jak to chapu ja. Vodni para kondenzuje na studenym podklade. Proto treba v zime, kdyz je doma teplo, okna se orosi, pac se na nich vysrazi voda, ktera je ve vzduchu jako vlhkost. Je jedno, jestli je to rychle nebo pomalu, dulezity je rozdil teplot mezi vzduchem a tim kde se to vysrazi. No a kdyz mas v hodinkach vzduch, je pravdepodobne, ze je v nem i trochu vlhkosti. Takze se muzou zamlzit kdyz by se daly treba do lednicky. Pac z toho vzduchu by voda zkondenzovala na studenem sklicku zevnitr.

Kdyz neni vzduch - nebo je ho jen minimum - neni vlhkost. Neni vlhkost - neni co by se vysrazelo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Void napsal:

Pekny cteni. Asi kdyz bych to zkusil vysvetlit jak to chapu ja. Vodni para kondenzuje na studenym podklade. Proto treba v zime, kdyz je doma teplo, okna se orosi, pac se na nich vysrazi voda, ktera je ve vzduchu jako vlhkost. Je jedno, jestli je to rychle nebo pomalu, dulezity je rozdil teplot mezi vzduchem a tim kde se to vysrazi. No a kdyz mas v hodinkach vzduch, je pravdepodobne, ze je v nem i trochu vlhkosti. Takze se muzou zamlzit kdyz by se daly treba do lednicky. Pac z toho vzduchu by voda zkondenzovala na studenem sklicku zevnitr.

Kdyz neni vzduch - nebo je ho jen minimum - neni vlhkost. Neni vlhkost - neni co by se vysrazelo...

Tomu rozumím, ale otázka je, jestli Ti hodinky můžou takhle promrznout, když je máš na ruce a nějaké teplo se na hodinky přenáší z Tvé ruky. Nečetl jsem, že by se třeba Messnerovi někdy orosily / zamrzly Explorery, i když je měl tutově v mínus 40 stupních. Jedinkrát se mi zamlžily hodinky (Sunto), když jsem v Thajsku vběhnul z venkovních 40 do obchodu, který byl vychlazený na 20 stupňů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Zdenek1307 napsal:

Ten odhad ceny 8E se vztahuje na ty osmitsícovky? 🙂 

Úplně nerozumím, jak to myslíš...Můj odhad ceny vychází z toho, že Geosphere bez chronografu mají ceníkovku přes 6 tis EUR, tak tyhle s chronografem můžou stát 8 tis EUR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, michalval napsal:

Úplně nerozumím, jak to myslíš...Můj odhad ceny vychází z toho, že Geosphere bez chronografu mají ceníkovku přes 6 tis EUR, tak tyhle s chronografem můžou stát 8 tis EUR.

Nic zásadního, jen mi to šlo do souvislosti, výška a cena 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsou na eshopu Montblancu, takže dávám nějaké lepší produktové fotky. Musím říct, že se mi líbí. Ty bílé ručky vypadají parádně. A koukám, že kontinenty nemají luminiscenci. Cena je rovných 8000 EUR.

 

w2500.jpg-7.thumb.jpg.490f140074ab0d1cd1c6872649fe8564.jpg

 

w2500.jpg-6.thumb.jpg.7dd6d09efcc61de7ce6fec88d3fcff6a.jpg

 

w2500.jpg-8.thumb.jpg.3b47732efb5c800ee5f0eff2e5c6a145.jpg

 

w2500.jpg-5.thumb.jpg.02c5c5b0c293ff9b00b25d253b118ee2.jpg

 

w2500.jpg-9.thumb.jpg.95cbd65ec480d78f2db22c45c22d9cf8.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsíci...

Palec nahoru pro MB, líbí se mi moc a vlastně celá kolekce Glacier a asi nejvíc potápky..ty prostě nemají chybu :notworthy:. A jelikož Nirmala mám strašně rád, je opět čas nad těmito kousky přemýšlet... výrobci hodinek nás nikdy nenechají spát :D

Montblanc-Iced-Sea-10.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, African napsal:

Palec nahoru pro MB, líbí se mi moc a vlastně celá kolekce Glacier a asi nejvíc potápky..ty prostě nemají chybu :notworthy:. A jelikož Nirmala mám strašně rád, je opět čas nad těmito kousky přemýšlet... výrobci hodinek nás nikdy nenechají spát :D

 

Díky za příspěvek. Viděl jsi se s Nirmalem osobně? 

Mě asi nejvíc z celé jejich kolekce fascinuje Monopusher Chronograf, ale další kilopade (až 700.tis. když je to limitka) za ně nedám, abyste mi zase řekli jak jsem odvážnej = blbej 😄 

montblanc_monopusher-oblique-right.thumb.jpg.ae59ad93c1e4bdf48d979ff0c4a8f1e2.jpg

montblanc-1858-chronograph-tachymeter-limited-edition-salmon-dial-kapak-2-.thumb.jpg.ed96b7c4b9e8edc6589756da2f3f8273.jpg

Zdroj foto: www.deployant.com www.horobox.com

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Přátelé, Montblanc se činil, tak sem po delší době něčím přispěju. Není to úplně horká novinka, ale je to poslední variace na řadu 1858 Geosphere, tentokrát v provedení "0 Oxygen" tedy "Bez kyslíku". Pouzdro titanovo/bronzové, jako v případě mých Messnerovek. Rozdíly jsou v ciferníku, který má texturu ledu či sněhu, dále výplň ruček, polokoulí, indexů na ciferníku i na otočné lunetě apod. není běžová, ale bílá. Indexy jsou aplikované a lumi je krásně modrá. Co je na dýnku, nevím, až najdu nějaké foto, dám ho sem. Limitovaná edice má 1786 kusů a je už prý vyprodaná. Počet kusů odkazuje na rok prvního výstupu na Mont Blanc, který uskutečnil Jacques Balmat roku 1786. Hodinky jsou na modrém koženém řemenu se Sfumato efektem.

 

w25008.thumb.jpg.d609c1dca8bcd26b3239cb7c33b2ef39.jpg

 

w25009.thumb.jpg.40b042ffc0d31b68570171b71ee85fd9.jpg

 

w2500.thumb.jpg.4914d4ca69e7b25658105f5a3a76b204.jpg

 

https---hypebeast.com-image-2022-09-montblanc-drops-bronze-oxygen-free-1858-geosphere-03.thumb.jpg.3fa34205845374c857d0822c68054aab.jpg

 

 

 

Dále MB vyrobil 15 kusovou limitku Cappadocia pro tým web portálu Horobox. Asi jim to klukům vynáší :- D  Hodinky mají zajímavý ciferník a na dýnku vygravírovaný obraz horkovzdušných balonů. Kappadokia je území v TUrecku, kde balonové létání hojně provozuje. Dále má na severní polokouli červeně zvýrazněné Turecko a ručka GMT subciferníku je červená. Opět sfumato kožený řemen s překlápěcí sponou. Barvy ciferníku a subciferníků jsou laděny i sřemenem do šedo-béžovo-bíla. Zajímavý je taky hrubý povrch cifrníku.

montblanc-1858-collection-geosphere-capadoccia-edition-by-horobox-1-.thumb.jpg.0d14129461180282d2c1c99dcf9aaa8b.jpg

 

montblanc-1858-collection-geosphere-capadoccia-edition-by-horobox-3-.thumb.jpg.0f134a71bffa29f7343f180e6a72e6d1.jpg

 

montblanc-1858-collection-geosphere-capadoccia-edition-by-horobox-7-.thumb.jpg.a2c56b0c2996415cf108c69f607f105e.jpg

 

Zdroj: www.montblanc.com , www.horobox.com

 

Upraveno uživatelem michalval
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc fajnový, Simon  Messner je měl na MB sebou naposledy 👍 Kdybych věděl že Expy dorazí až příští rok, klidně bych se je pokusil pohledat i přes to že těch limitek na můj vkus začíná být nějak moc....😬 Ale fešný jsou jako dost, to se musí nechat.

image.jpg

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 3. 2023 v 13:33, African napsal:

Moc fajnový, Simon  Messner je měl na MB sebou naposledy 👍 Kdybych věděl že Expy dorazí až příští rok, klidně bych se je pokusil pohledat i přes to že těch limitek na můj vkus začíná být nějak moc....😬 Ale fešný jsou jako dost, to se musí nechat.

 

Díky moc že jsi to našel. Ty jejich dýnka jsou nádherný.

Že má Messner syna Simona (taky lezce) jsem se dočetl až v téhle souvislosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...