Přejít na obsah

Něco mechanického


Doporučené příspěvky

Zdravím spolupacienti,

v poslední době jsem dostal zálusk na nějaké pořádné echt mechanické kukačky. Nedávno jsem začal lehce experimentovat se staršíma Primkama a zjistil jsem že mě každodenní natahování hodinek dělá neobyčejnou radost :D a co víc, chronobundus si začal žádat do mé sbírky nějaké pořádné mechaniky, jelikož takové mi ve sbírce jaksi chybí :D

Máte někdo nějaké nápady ?

 

Kritéria

- Mechanika

- Nejlépe alespoň 50 m WR

- Prosklené dýnko, abych na to natahování lépe viděl :D 

- inhous je výhodou ale není podmínkou 

- Klidně něco elegantnějšího nebo oldchool, možná i vintage ale v tom se moc nevyznám, takže tady bych asi potřeboval radu od někoho, kdo se v tom vyzná :) 

- Cenově tak nejlépe třeba do 80 k kč

Takhle z hlavy mě napadá hlavně asi NOMOS (ale nějak mu pořád úplně nemůžu přijít na chuť, ikdyž jsou to nádherný kukačky a ty inhousy v cenovce kolem 60 k jsou prostě neuvěřitelně nádherný, takže se do nich furt přesvědčuju ale nejsem si jist, jestli je to pro mě to pravé) a samozřejmě Jungans (tam mi zase vadí plexi a jenom ETA).

Pokud máte někdo nějaké nápady, prosím sem s nimi :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky jsou to pěkné což o to, ale průměr 47,5mm ??? A ještě na oblekových hodinkách.

Mám přes zápěstí 20cm, ale v životě bych nevzal na ruku víc než 42-43mm neb nechci vypadat jak všech kolotočářů král :D 

Na “elegantní” hodinky bych to viděl tak optimálně do 38mm.

 

Edit: Tím nechci nikoho urazit, ale abych si já osobně mohl dovolit vzít takové hodinky, tak bych musel měřit 2 metry a být namakaný minimálně jako strejda Arnold, aby to nevypadalo úplně blbě.

 

Upraveno uživatelem watchboy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jó, ale zadání znělo pořádné echt mechanické kukačky. Mimochodem, o velikosti se nehádám, na papíru to vypadá strašně, na ruce vypadají dobře. Rozhodně mi třeba tyhle seděly na ruce stokrát líp, než seiko tuna, o kterých se tady často píše, že sednou i na menší ruku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@dykmorezadání si splnil na jedničku, mechanický kukačky jsou to parádní, navíc si se trefil i do jedné z mých nejoblibenějších značek Longines ale tu velikost obávám se fakt nedám.

Steinhart nebrat :D 

Jsem asi moc náročnej a není mi dobré rady a jak se říká, komu není rady, tomu není pomoci :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...