Přejít na obsah

Univerzální hodinky (15.000-20.000,-Kč)


Doporučené příspěvky

Zdravim panove a zaroven dekuji za prijeti,

nastal cas poridit si nejake nove a pro me uz "drazsi" hodinky a tak nejak si nevim rady ktere v tehle cenove relaci vybrat,

byl by nekdo ochotny poradit,pripadne dat tip na nejake podobne hodinky viz.odkazy nize?(krome seika,ty se me moc nelibi)

vzhledem k memu zapesti 19,5cm si nejsem jisty zda by hodinky velikosti 42mm nebyly male proto bych nejspise uvital 44-46mm.

Podminky:

-ocelovy reminek

-safirove sklo

-moznost vzit k saku,tricku,mikine apod.

Pripadne kdybych zde zapomel uvest nejaky podstatny parametr apod.omluvam se,trosku se v tom vsem zatim ztracim😁

 

https://www.chronoshop.cz/steinhart-ocean-44-automatic

https://www.hodinky-koscom.cz/citizen-promaster-sky-eco-drive-radio-controlled-cb5887-55h-k0053036

https://www.hodinky-koscom.cz/citizen-sports-radio-controlled-super-titanium-at8218-81e-k0052834

 

Dekuji predem vsem moc za rady a tipy🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 112
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V první řadě by bylo dobré si určit jaké chceš hodinky, jestli nějaké víc "obyč" baterkáče, solární apod. nebo opravdu Mechanické hodinky (tj. automaty nebo ruční nátah).

V tebou postovaných odkazech se jedná hlavně o solární hodinky. 

Co se týče velikost, tak zrovna jsem to tady psal, sám mám ruku 20 cm a jsem i celkem namakanej, ale nikdy bych si nevzal větší hodinky než těch 42-43 mm, jelikož nechci vypadat jako kolotočář nebo 15ti letej kluk s Diesel hodinkama. Pokud chceš univerzální hodinky, sáhl bych tak po velikosti 40-42 mm. 

Ve velikostech hodinek ale může být pro začátečníka zrada, jelikož průměr hodinek nemusí být vždy úplně vypovídající údaj, resp. mnohem důležitější je L2L (neboli výška hodinek), na to bych se také určitě zaměřil.

Co se týče univerzálnosti hodinek, tak oboje tvé výše zmiňované Citizeny jsou opravdu tak k tričku a jeansům, od jakéhokoliv formálnějšího oblečení bych je pro jistotu držel co nejdál :D 

Bylo by asi dobré trochu více specifikovat co od hodinek čekáš, jaké jsou tvé preference, jaký chceš typ strojku apod. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Watchboy mi ukradol moje myšlienkove pochody čo sa tvojho výberu týka - ani ja si takto univerzálne hodinky nepredstavujem😄 - takže tipujem, že skôr ti ide o športovejšie, ako elegantnejšie hodinky.

Na veľkosť mám iný názor - ja zase nie som žiadna hora, ruky majú tiež ďaleko od kulturistu, no takých 44mm považujem za pohodovú veľkosť. Aj tak každé hodinky inak sadnú a svojim spôsobom tie milimetre sú len číslo (napr. medzi 44 a 42mm je rozdiel 1mm v polomere, čo je zanedbateľné a viac ide o tvar hodiniek, ako o ten milimeter) takže vždy ich treba vyskúšať.

len tak námatkovo zo športovejších v danej cene napr. baterkove Tisoty:

https://www.wdl.sk/tissot-t-sport-seastar-1000-t120-417-11-051-00/

prípadne, keby si oplakal, že nemajú ťah, ale kaučukový remienok, tak automaty:

https://www.wdl.sk/tissot-t-sport-seastar-1000-t120-407-37-051-00/

No tvoje špecifikácia je fakt veľmi široká ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky moc za odpovedi,

osobne me je nejspis jedno ci to budou automaty nebo baterkace apod.

Po nejakem dni hledani musim rict ze se me cim dal vic libi hodinky typu potapek nez sportovnich,presne jako jsou steinhart nebo ty tissoty co zde posilal kolega.

Tak 80% casu chodim prave v dzinach a tricku tak snad by se k takovymu outfitu hodily 😄

co se tyce velikosti tak si nejsě porad moc jistej,nejlepsi by bylo vyzkouset a rozhodnout se ale kde v tehle dobe ze 😄

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No len aby ťa nezačal ten automat štvať, že sa ti občas zastaví resp. že nedrží presný čas. Pokiaľ nemáš iné hodinky a nie si si 100% istý, že chceš automaty, skôr by som šiel do bateriek.

Citizen nie je špatná voľba, príp. Casio Oceanus. Troška mimo rozpočet sú Longines VHP alebo dosť mimo rozpočet sú Seiko Astron (ale za to sú parádne 😄)

Ak by si predsa len chcel automaty, odporúčam značku Christopher Ward z druhej ruky, príp. cez akcie sa dostaneš do rozpočtu aj s novými.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super diky za tip mrknu se :)

Jeste jsem nasel:

https://www.altman.cz/hodinky-longines-hydroconquest-l38404966-1220?gclid=CjwKCAiAsOmABhAwEiwAEBR0Zk6q0cI_sLGogM4_W0c-ue10h0XKBt4sFdpuAcbRiUEabxxbxkRnAxoCQAMQAvD_BwE

Nekdo nejaky recenze info?:)

vim ze jsou pres rozpocet ale to by nebyl az zase takovej problem,

diky vsem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Vfrmen napsal:

Super diky za tip mrknu se :)

Jeste jsem nasel:

https://www.altman.cz/hodinky-longines-hydroconquest-l38404966-1220?gclid=CjwKCAiAsOmABhAwEiwAEBR0Zk6q0cI_sLGogM4_W0c-ue10h0XKBt4sFdpuAcbRiUEabxxbxkRnAxoCQAMQAvD_BwE

Nekdo nejaky recenze info?:)

vim ze jsou pres rozpocet ale to by nebyl az zase takovej problem,

diky vsem

Longines Hydroconquest už jsou “opravdové hodinky” a už se dá mluvit o právé hodinařině. Takže za málo peněz, uděláš dost parády i mezi lidmi, kteří se o hodinky zajímají. :) pokud ti nevadí že jsou přes rozpočet, šel bych do nich.

A nebál bych se je vzít ani k saku. :) 

Ale jediná otázka podle mě zní opravdu chceš mechanické hodinky? Nevím jak moc jsi v hodinkách začátečník, tak jen aby ti to pak nebylo líto, že jsi nekoupil nějaké levnější obyč baterkáče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako bolo spomenuté, automaty majú svoje pre a proti rovnako, ako baterky. Je otázne, či chceš mať hodinky, ktoré sa ti proste páčia, ukážu čas a ostatné ťa nezaujíma, alebo chceš niečo mechanické o čo sa musíš "starať" aby nezastavilo. Pre mňa to, že hodinky ukazujú čas je vlastne sekundárna vlastnosť. V provom rade mi musia robiť radosť a tú by mne baterky nespravili. Na hodinkách ma fascinuje práve to ich mechanické srdiečko, baví ma ranný rituál naťahovania a iné drobnostičky, ktoré mi pohodlnosť quartzu neprinesú. No všetko je na tebe, aby si si premyslel, iste vieš, čo od hodiniek očakávaš. Pre niekoho môže byť naťahovanie hodiniek otrava, no ako som písal, pre mňa je toto to pravé a tento ranný rituál si užívam rovnako, ako rannú kávu. Tiež si môžem spraviť slušné espresso jedným tlačítkom na automate, no ráno radšej si kávu nameliem na ručnom mlynčeku, vyhrám sa s pákovým malým kávovarom a tú kávu si takto užijem omnoho viac. Pri Longinesoch ktoré si poslal, určite nespravíš chybu, sú to kvalitné hodinky a aj spracovaniu nie je čo vytknúť. No keď si sa posunul do tejto cenovej kategórie, možno by ťa zaujalo aj niečo z ponuky Hamilton prípadne MIDO. Napríklad také MIDO Ocean Star sú solídne automaty 44mm s cenou kúsok cez 1000€ (v dnešnej dobe je dosť možné, že sa s predajcom budeš vedieť dohodnúť na nejakej zľavičke, nakoľko toho asi moc nepredávajú, prípadne, ak ťa to nenaháňa, počkaj si na nejakú akciu - pred Vianocami mali v jednom našom klenotníctve -30% na všetky Tagy, pri mnohých iných značkách sa dohodnúť na -10 až -15% tiež nebol problém). Ak sú pre teba baterky to pravé, tie Longines určite nesklamú kvalitou. Prípadne si naštuduj niečo o histórií daných výrobcov, možno ťa niekoho príbeh zaujme natoľko, že ovplyvní tvoj výber. Toto je ďalšia vec, čo mňa pri kúpe baví, ten proces študovania, pátrania, vyberania a následná kúpa. Potom tie hodinky u mňa nie sú len nejaká spotrebná vec, ako je napr. telka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych 25 tis. za Longines baterkáče nedal. Ano, jsou to pěkné a kvalitní hodinky, ale bez mechanického strojku jsou to takové smutné hodinky. Nemám nic proti baterkovým hodinkám, mám jich několik, ale jak píše Doctor Who, ta titěrná mechanika umí způsobit velké potěšení, i když občas i starosti, ale potěšení převažuje.

Základní nevýhodu mechanických hodinek řeší strojek v delší rezervou nátahu, pak je klidně můžeš nechat celý víkend ležet a v pondělí půjdou krásně dál. Když nosíš hodinky každý den, není třeba to řešit, případně je sem tam ručně dotáhnout. Pokud jde o přesnost, je to trochu loterie, ale i levnější automaty se dají pečlivě seřídit a pak dělají rozdíl několik sekund. Je to o zvyku a třeba jednou týdně posunout čas o minutu taky nikoho nezabije.

Pokud nemáš s automaty žádnou zkušenost, doporučuji zkusit nějaké levnější, jako otloukánky na všední den, třeba ty Orienty, které jsem dával výše nebo něco z místní prodejní nabídky. Ověříš si tak, zda mechanické ano nebo ne.

Upraveno uživatelem tombas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, tombas napsal:

Já bych 25 tis. za Longines baterkáče nedal. Ano, jsou to pěkné a kvalitní hodinky, ale bez mechanického strojku jsou to takové smutné hodinky. Nemám nic proti baterkovým hodinkám, mám jich několik, ale jak píše Doctor Who, ta titěrná mechanika umí způsobit velké potěšení, i když občas i starosti, ale potěšení převažuje.

Základní nevýhodu mechanických hodinek řeší strojek v delší rezervou nátahu, pak je klidně můžeš nechat celý víkend ležet a v pondělí půjdou krásně dál. Když nosíš hodinky každý den, není třeba to řešit, případně je sem tam ručně dotáhnout. Pokud jde o přesnost, je to trochu loterie, ale i levnější automaty se dají pečlivě seřídit a pak dělají rozdíl několik sekund. Je to o zvyku a třeba jednou týdně posunout čas o minutu taky nikoho nezabije.

Pokud nemáš s automaty žádnou zkušenost, doporučuji zkusit nějaké levnější, jako otloukánky na všední den, třeba ty Orienty, které jsem dával výše nebo něco z místní prodejní nabídky. Ověříš si tak, zda mechanické ano nebo ne.

Aha ty Hydroconquesty jsou baterky? Toho jsem si nevšiml, tak v tom případě za mě baterky za 26 klacků taky nebrat.

Přidržel bych se toho co píše @tombasto je velice moudrá myšlenla. Tedy pořídit nějaké levnější automaty na zkoušku např. Orient Kamasu apod. a vyzkoušiš si jestli ti mechanické hodinky vyhovují:

- když ti nebudou vyhovovat, prodáš je a koupíš nějaké obyč levnější baterkáče (tady už se kolem 10k dají koupit “slušnější” kousky)

a

- když ti budou vyhovovat, koupíš nějake “opravdové hodinky” v mechanice např. Nové hydroconquesty jdou koupit kolem 36k a jsou to super hodinky nejen do začátku, nebo např o level níže nějaké Mido kolem 20k seženeš. a ty levnější hodinky buďto můžeš prodat, nebo si je necháš třeba jako “otloukánky” na činnosti, kdy nebudeš chtít mít dražší hodinky na ruce.

To mi přijde jako nejlepší řešení a budeš si jistý, že jsi je opravdu rozhodl spravně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Vfrmen napsal:

Super diky za tip mrknu se :)

Jeste jsem nasel:

https://www.altman.cz/hodinky-longines-hydroconquest-l38404966-1220?gclid=CjwKCAiAsOmABhAwEiwAEBR0Zk6q0cI_sLGogM4_W0c-ue10h0XKBt4sFdpuAcbRiUEabxxbxkRnAxoCQAMQAvD_BwE

Nekdo nejaky recenze info?:)

vim ze jsou pres rozpocet ale to by nebyl az zase takovej problem,

diky vsem

Jak píšou kolegové nahoře, automaty jsou automaty. Psal jsem i v jiném vláknu, začínal jsem na levných baterkáčích a postupně přidával požadavky a teď jsem skončil u hodinek LHC (co máš v příspěvku). Jen jsem místo quartzu chtěl už automaty. Takže kdyby byl zájem, tak můžu dát info ohledně Longines Hydroconquest v automatu. Nebo více ve vláknu:

A nezapomeň, že ta prodejní cena se ještě při koupi tak o 10-14% sníží. Každý prodejce ti dá minimálně 10% slevu. Já měl ty svoje automaty za skoro stejnou cenu, jako máš v příspěvku ten quartz strojek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já zase směřuji naopak od automatů k lepším baterkám (za mě ideál ty Longines VHP nebo ty Citizeny) Já mam vysokofrekvenční Bulovy třeba..

Prošel jsem si klasikou Seiko5, přes Seiko Turtle, CH.Ward Trident 600 až k baterkám 😋 důvod? Neumím je nosit 24/7 a potom mě vysloveně vytáčí je nastavovat.

Ten věčný kalendář co tu kluci zmínili jak u těch Longinek i Citizenu mi přijde třeba jako fakt super užitečná věc! Nastavovat datum mě taky nebavilo :D Nejsem holt ten správný chronomagor.

Pro mě jediný řešení časem třeba narazit na něco za dobrou cenu s 80h rezervou...to by mi snad mohlo stačit.  

Ale zatím si baterky tedy stále užívám....musím ale říct že mám "strojek" co umí i na baterce simulovat naprosto plynulý chod sekundovky. Skákání ručky jak na budíku by mě možná vadilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo tam teď @shewczavkládal Oris aquis 43.5 mm asi za 26k a to jsou opravdu super hodinky (můžu srovnávat, zkoušel jsem jak staré hydroconquesty, tak i tyhle Orisky a ty Orisky jsou o parník lepší, hlavně ve zpracování) a v případě následného prodeje na nich už asi ani nijak moc tratit nebudeš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam zkusenosti pouze s baterkacema ale jak koukam na posledni prispevek tak bych dal asi prednost jednem z tech co jsou na prodej momentalne 😃,musim rict se me libi oboje hodinky,ted se jen rozhodnout jestli vzit novy "horsi" nebo jedny tady z tech mirne "jetych"...nejake rady ohledne "jetych" hodinek?max co vidim tak bych vymenil reminek jinak se zdaj byt ok :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě koukni na rozdíly: Oris mají keramickou lunetu, LHC jen kov. Oris mají zúžený tah, LHC naopak stejně široký (to se třeba líbí mně). Oris mají kalibr 733, 26 kamenů, kmity 28 800 a rezervu 38 hodin. LHC kalibr L888, 21 kamenů, kmity 25 200 a rezervu 64 hodin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...