Přejít na obsah

Univerzální hodinky (15.000-20.000,-Kč)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 112
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 8 minutami, shewcza napsal:

A to se Vám fakt líbí?

Myslíš Tissoty? Za mňa sú to hodinky primerané cene, ak si chalan chce vyskúšať, ako bude spokojný s automatmi, podľa mňa to nie je zlá voľba. Samozrejme, tie Longines Hydroconquest, prípadne aj nejaké NIDO sú niekde inde, no aj cena 700€ proti 1300€ je inde. No všetko je vecou vkusu a priorít kupujúceho ... je veľmi pravdepodobné, že aj my dvaja, keby sme mali rovnaký rozpočet na hodinky si každý kúpime niečo úplne iné 😄

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevymyslejte chujoviny. Ty Tissoty nazivo pusobi strasne lacine. Raficky jak vystrihane z vlniteho plechu... je tam proste videt to, ze to je entry level znacka v ramci Swatch group. 

LHC za 650EUR z inzerce jsou nej nabidka, nebo ty Wardy, co postoval Shewcza. Verte mu, on toho uz vystridal mraky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Tyhle baterkové Certiny jsou o dvě třídy níž než LHC v automatu a o tři třídy níž než Oris Aqis 

2. 42mm hodinky jsou dostatečná velikost, nechceš vypadat jako macho a všech kolotočářů král s obrovskejma hodinkama

3. LHC nebo Wardy 

(Potřeboval jsem si už trochu vylíi srdéčko, pardon :D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem toho vystřídal hodně, hliníkové LHC, dvoje Wardy, Colty, Seika...

Když máš už takhle pěknej rozpočet a chceš to z hodinkama do budoucna myslet aspoň trochu vážně, na baterky bych se vykašlal. Nemají duši. Jestli chceš baterku, vezmi ty Citizeny, zapomeň na Chronomag a budeš spokojenej dlouhý roky.

Za dvacku se ale už dají sehnat pěkný mechaniky.

Z druhý ruky: Longines Hydroconquest — v inzerci se objevují docela pravidelně. Zvolil bych velikost 41 mm. Je univerzální a 43mm mi vždy přišly opticky nevyvážené. Hliníková luneta se sice snadno poškrábe, ale když si dáváš trochu pozor, tak to není problém, a zase jde levně vyměnit. Kdyby si rozpočet rozšířil třeba na 30, tak by možná šly sehnat i keramické. Ale jedná se o poměrně nový model a zatím se u v inzerci neobjevují tak často. Oris Aquis by byly super volba. Ale ty bych si k jakémukoliv formálnějšímu oblečení nebral.

Longines budou mít nejvyšší machrindex ze všech hodinek v téhle kategorii.

Nové: Tady asi nenajdeš lepší variantu než Christopher Ward Trident. Můžeš si vybrat z velikostí 40 a 42 mm. Specifikacemi nemají ve své kategorii konkurenci. Cenu na oficiálních stránkách neber jako konečnou. Výrobce prakticky neustále nabízí nějaké vouchery a pravidelně mívá slevové akce. Stačí si chvilku počat a dostaneš se níž. Jejich největší nevýhoda je, že značkou nikoho neoslníš. Nicméně je to pořád up-and-coming brand.

Certina — Ty Certinní potápky s powermaticem nebudou úplně špatný. Pokud se ti líbí víc než Wardy, směle do nich.

Na Seastary od Tissotu bych se vykašlal. Od nich minimálně řadu Gentleman.

No a potom Seiko. Ale to je králičí nora, kam se zatím asi úplně nechceš vydat. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyroky o tridach subjektivni nejsou. Tissot, Certina, Mido, Longines, Omega jsou vsichni ze Swatch group a tam je pomerne jasne dana hierarchie znacek. Zaroven se taky pomerne lisi zpracovani a detailni provedeni. Kdyz bys vedle sebe polozil zastupce kazde znacky, tak na prvni pohled to nemusi byt patrne, ale pri detailnim prozkoumani uz videt rozdily jsou. A zacina to uz jen plastovymi soucastkami ve strojcich u Tissot a Certina...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná by bylo dobré vrátit se na začátek a nejprve si ujasnit, zda tedy mechaniky nebo baterkáče.

Opět navrhuji pořídit si na zkoušku levné mechaniky (orient, seiko, bazar, mikrobrand...), ponosit, otestovat výdrž, přesnost a rozhodnout se, zda vyhovuje nebo nevyhovuje.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Vfrmen jestli se ti na první dobrou zalíbily Longines Hydroconquest, ušetřil sis spoustu času, zbytečného tápání a hledání slepých uliček. Zvlášť když říkáš, že v ceně by nakonec nebyl problém. Máš štěstí, že LHC se dělají jak v quartzu, tak v automatu a cenový rozdíl není dramatický. Baterky 25.000, automat 31.000. A to jsou ceny na první dobrou, při troše hledání a snahy, se můžeš dostat o něco níž. Ten malý cenový rozdíl láká k automatu, ale chceš ho? A proč ho chceš? Jsi fanda do mechanických hodinek? Nebo proto, že ti to tady všichni "cpou"? Nebo ses nad tím racionálně zamyslel a vyhodnotil si, že nakonec bude ten automat pro tebe "lepší"? 

Výhoda baterek je v bezúdržbovosti. Koupíš, nosíš, neřešíš. Jednou za dva měsíce upravíš datum a přesnost, jednou ža tři roky vyměníš baterku. Finito.

Mechaniku budeš štelovat furt. Když budeš mít štěstí, tak jednou týdně, když ne, obden. Necháš ležet (z jakéhokoliv důvodu), zastaví se. S tím vším musíš počítat a být si jistej, že to chceš! Nehledě na to, že s mechanickým strojkem může (a nemusí) být mnohem víc problémů. U mechaniky řešení problémů stojí mnohem víc času. U baterky ti vymění strojek a hotovo, nic se neopravuje (v téhle kategorii).

Já jsem vždycky všem doporučoval mechaniku, bez ohledu na jejich přání a potřeby, baterka je přece blbost. Myslím, že tohle období už mám zaplaťbůh za sebou. Je to zbytečné. To že jsem já fanda mechanických hodinek neznamená, že jím musí být i ostatní. Pro mnoho lidí je baterka mnohem lepší volba.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, nickolas napsal:

@Vfrmen jestli se ti na první dobrou zalíbily Longines Hydroconquest, ušetřil sis spoustu času, zbytečného tápání a hledání slepých uliček. Zvlášť když říkáš, že v ceně by nakonec nebyl problém. Máš štěstí, že LHC se dělají jak v quartzu, tak v automatu a cenový rozdíl není dramatický. Baterky 25.000, automat 31.000. A to jsou ceny na první dobrou, při troše hledání a snahy, se můžeš dostat o něco níž. Ten malý cenový rozdíl láká k automatu, ale chceš ho? A proč ho chceš? Jsi fanda do mechanických hodinek? Nebo proto, že ti to tady všichni "cpou"? Nebo ses nad tím racionálně zamyslel a vyhodnotil si, že nakonec bude ten automat pro tebe "lepší"? 

Výhoda baterek je v bezúdržbovosti. Koupíš, nosíš, neřešíš. Jednou za dva měsíce upravíš datum a přesnost, jednou ža tři roky vyměníš baterku. Finito.

Mechaniku budeš štelovat furt. Když budeš mít štěstí, tak jednou týdně, když ne, obden. Necháš ležet (z jakéhokoliv důvodu), zastaví se. S tím vším musíš počítat a být si jistej, že to chceš! Nehledě na to, že s mechanickým strojkem může (a nemusí) být mnohem víc problémů. U mechaniky řešení problémů stojí mnohem víc času. U baterky ti vymění strojek a hotovo, nic se neopravuje (v téhle kategorii).

Já jsem vždycky všem doporučoval mechaniku, bez ohledu na jejich přání a potřeby, baterka je přece blbost. Myslím, že tohle období už mám zaplaťbůh za sebou. Je to zbytečné. To že jsem já fanda mechanických hodinek neznamená, že jím musí být i ostatní. Pro mnoho lidí je baterka mnohem lepší volba.

 

 :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spongebob: naprostý souhlas

AndyAron: respektuji tvé zkušenosti a znalosti, ale čti pozorně. Nezpochybňuji hierarchii značek, ale rozdíl dvou tříd. Swatch má odspodu:

1) Swatch, CK, flik... 

2) Ti, Cer, Ham, Mi... 

3) Lon, Un Gl

4) tuším Breg...

Jasně že poslední roky to kurví u Powermaticu plastem... bez diskuze. 

Já mám ale třeba C Chrono action divery s Etou V. 7753, a další dvoje Cert. S klasikou Etou 2824 a tam rozdíl o 2 třídy od stejnými strojky osazených Longines fakt nevidím.

Navic tady pořád někdo píše o baterkových, ale ty zmiňované Certiny jsou automaty. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, diddi napsal:

:cheers:

 

To je hezké, jak si tady vy dva přitakáváte, ale co hodináři? Ti nebudou mít co žrát s těma vašima baterkama 😁.

Ale jo, taky mi baterky nevadí a teď nosím vlastně už od Vánoc Bulovy Lunar Pilot a ta bezstarostnost je návyková. Jenom mě štve, protože mám verzi bez datumového okénka, že nevím, jestli je to datum pod ciferníkem nastaveno správně. 🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, tombas napsal:

Jenom mě štve, protože mám verzi bez datumového okénka, že nevím, jestli je to datum pod ciferníkem nastaveno správně. 🤔

😃ty jsi taky pacient. S Tebou si ťuknu taky 🥂. Uvažuji nad baterka na víkendy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...