Přejít na obsah

Univerzální hodinky (15.000-20.000,-Kč)


Doporučené příspěvky

před 18 hodinami, Vfrmen napsal:

jak si to vse tak nejak procitam a premyslim co a jak tak jsem cim dal bliz tomu ze jestli automaty tak nejaky "obycejny" seika,orienty na zkosuku,do prace hodinky nenosim a v tehle dobe pres tyden neunosim ani neunosim.A tim castym natahovanim a serizovanim si taky nejsem zcela jist :D

děsivá představa, mám to spíš takhle:
image.png.fb2e6fd4de09b72a2af17b3137aff40a.png

"Looks like I’ll be pulling the Casio out of the gym bag for today... I’ll play it off as “ath-leisure.”

Zas tak bych se těch mechanických hodinek nebál. Jestli tě to tady trochu baví, je velká pravděpodobnost, že je stejně pořídíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 112
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 9 hodinami, ismit napsal:

Zas tak bych se těch mechanických hodinek nebál. Jestli tě to tady trochu baví, je velká pravděpodobnost, že je stejně pořídíš.

Každý máme inú predstavu a iné priority, čo sa hodiniek týka. Ja by som sa tiež mechanických časostrojkov nebál, skôr naopak, bás by som sa, že baterky ma začnú nudiť (jedny také mám na poličke už dlhé roky). Pre mňa je to vec bez "duše", rovnako ako môj notebook, mobil a ostatný materiál, ku ktorému nemám nejaký extra vzťah. No ak niekto chce mať hodinky, ako peknú dekoráciu ruky, ktorá mu ukáže čas, tak baterky jeho očakávanie site splnia (ako je napríklad moja mama, ktorej som teraz kúpil baterkáče a je z nich celá šťastná a je jej úplne jedno, čo pod ciferníkom pohybuje ručirkami). Hlavne, nech si chalan vyberie to, čo mu bude robiť radosť a budú sa mu páčiť ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Pán času napsal:

Každý máme inú predstavu a iné priority, čo sa hodiniek týka. Ja by som sa tiež mechanických časostrojkov nebál, skôr naopak, bás by som sa, že baterky ma začnú nudiť (jedny také mám na poličke už dlhé roky). Pre mňa je to vec bez "duše", rovnako ako môj notebook, mobil a ostatný materiál, ku ktorému nemám nejaký extra vzťah. No ak niekto chce mať hodinky, ako peknú dekoráciu ruky, ktorá mu ukáže čas, tak baterky jeho očakávanie site splnia (ako je napríklad moja mama, ktorej som teraz kúpil baterkáče a je z nich celá šťastná a je jej úplne jedno, čo pod ciferníkom pohybuje ručirkami). Hlavne, nech si chalan vyberie to, čo mu bude robiť radosť a budú sa mu páčiť ...

Nesouhlasím.

20210205_163910-01.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Harwey napsal:

Pan casu, si si isty tym bezduchym quartz strojom? Este chvilu postuduj. GS napriklad.

Ja netvrdím, že niekomu nemôžu vyhovovať, prípadne, že niekto to nemôže vidieť inak. Pre mňa to proste tak je. GS sú iste skvelé hodinky, no mne napríklad nič nehovorí ani ich inými obľúbený spring drive. No kto vie, možno časom nájdem niečo práve v tých hodinkách, ktoré mi teraz nič nehovoria, možno nájdem záľubu v aktivite, ktorej budú vyhovovať práve baterky a (srdce ma bolí toto napísať 😄 ) možno niekedy si kúpim aj smart hodinky 😄 No teraz mi takéto hodinky nehovoria nič. Proste 100 ľudí, 100 chutí. Niekomu rád obrába silikónové blondínky s umelou hubou, niekto rád prirodzenú krásu (a potom je pár percent jedincov, ktorých radšej nebudem spomínať) Kto vie, možno na staré kolená budem tiež preferovať silikónovú umelinku ktorá mi bude leštiť kreditku pred prirodzene peknou babou, no zatiaľ ostanem pri tej klasike a pri mechanických hodinkách 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite se do Spring Drive a GS Quartz nemusi zamilovat uplne kazdy, to asi ne. Ale kdyz se clovek podiva co je uvnitr, co je za tim a co je kolem toho, nedovedu si predstavit, ze nerekne aspon “aha!”. Mozna se pletu, ale mam pocit, ze ses tim neobtezoval. Pokud ano, omlouvam se. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite se do Spring Drive a GS Quartz nemusi zamilovat uplne kazdy, to asi ne. Ale kdyz se clovek podiva co je uvnitr, co je za tim a co je kolem toho, nedovedu si predstavit, ze nerekne aspon “aha!”. Mozna se pletu, ale mam pocit, ze ses tim neobtezoval. Pokud ano, omlouvam se. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@nickolas viem pochopiť, že pre niekoho je toto to pravé orechové a pre niekoho napr. spomínaný spring drive môže byť práve ešte vyšší level, ako "bežná" mechanika, nakoľko je to akýsi ich update pre "lepší výkon". No ako som písal, mňa to neoslovilo. Rovnako ako pri autách ma neoslovujú dnešné hyperšporty s 1800 koní, kde nejakému 3,4,6 valcu sekunduje "25 elektromotorov" a všetok ich výkon je dostupný od "nulových" otáčok a v ich kokpite je 10 tabletov a tie autá sú tak komfortné, že okrem fajky ti splnia čokoľvek, no viac ma chytia za srdce staršie atmosferické V8, či V12, ktoré majú na palubke len tie nutné analógové budíky aj keď maximálku majú o 150km nižšiu a zrýchlenie dvojnásobné (aj keď žiaľ, na tento koníček nemám priestor ani financie 😄, no oko si vždy rád pokochám).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove po nejakem patrani a ptani se po znamych se objevilo mozna neco "zajimaveho" byl by zde nekdo kdo by me mohl rict jestli se jedna o original?pripadne kolik by za to clovek mohl dostat?chybi korunka na natahnuti(ale jedou normalne)pripadne kolik by mohl stat servis a oprava do "puvodniho stavu"?....

diky moc za pripadne info

FA26E0B7-434F-4124-827A-15DEA59795AF.jpeg

01B1A5AA-5DCD-425A-B307-2AB1F5038E2D.jpeg

B0C98101-41EB-4D0A-8F27-3F5FBC3AB09A.jpeg

852DCE44-E265-4B72-8856-1FBBD3519A4D.jpeg

76428651-ABEC-4E28-A433-1DC1B10EC8CF.jpeg

20F3F9DA-9423-4E1E-85E6-F01ECC52B785.jpeg

59FB92F1-9A73-4F92-B417-80E445A985A0.jpeg

85A99542-5DFD-47A7-90DF-6A2EDC8A35FF.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych zůstal ve vodách, ve kterých ses už aspoň trochu zorientoval..

 

Garančka je k tomuhle modelu 

https://www.omegawatches.com/en-us/watch-omega-seamaster-planet-ocean-600m-co-axial-chronograph-45-5-mm-29185038

a aqua terra(model +-na fotce) má vypadat zhruba takto

https://www.omegawatches.com/watch-omega-seamaster-aqua-terra-150m-master-co-axial-chronometer-41-5-mm-23110422103003

 

368C9D32-7397-4946-94C7-846CF703E61E.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, nickolas napsal:

Akysi ich update pre lepsi vykon... Tady je dalsi diskuse uplne zbytecna. Vlastne i ta predchozi. 

Nebolo cieľom Seika pri Spring Drive vyrobiť mechanické hodinky s vyššou presnosťou (resp. presnosťou quartzu)? Ak nie, rád sa dozviem, ako to teda bolo. Preto som písal, o update pre "lepší výkon" (myslené vyššiu presnosť - čo je asi to jediné, čo sa mi spája s meraním času -  asi nikto pri hodinkách a "vyššom výkone" si nepredstavuje, že budú rýchlejšie 😄 )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...