Přejít na obsah

6R15/náladový pracant/vychytání přesnosti


Violoncello

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

dost jsem zde o tomto tématu načetl a zjistil, proto rád předávám dál svá zjištění.

Koupil jsem na fóru krásné Prospex. Bývalý majitel mi sdělil, že jdou "podle plotu", proto jsem v den koupě zhruba po dvěstěosmnácté otevřel Chronomag s tím, "že ale teď fakt něco hledám a potřebuju"!

Našel jsem mnoho důležitých informací na téma přesnost Seiko a na podtéma (ne)přesnost 6R15.

Po dvou dnech zkoušení různých odkládacích poloh, kdy byl rozdíl "za noc" v podstatě marginální (noc na korunce tři minuty, noc na devítce tři minuty dvacet, noc na manželce několik vteřin atd), jsem se rozhodl zajet do Koscom. Tam jsem nechal kousek s líbivou lunetou seřídit a doštelovat. 

Bylo to lepší, ale furt na nic. 

Tak jsem dál četl a studoval a zkoušel a zkoumal.

Asi to mám.

Vzhledem k tomu, že hodinky udělají přes den při běžném nošení cca vteřinu za hodinu, je potřeba je přes noc trochu nakopnout. 

 

Zde uvádím součet mých odkládacích poloh. Taková Chronomagorova Kámasútra.

 

- odkládání na sklíčko na dřevěný noční stolek/ + 3 vteřiny za noc

- odkládání na sklíčko na útěrku z mikrovlákna kvůli potenciálnímu odření lunety/ 0 vteřin za noc

- odkládání na sklíčko na kamenný schod na papírovém ubrousku (kvůli možnému odření)/ + 9 vteřin za noc!!!!!

Na kamenném schodu je chlad a to zřejmě strojek potřebuje!!! Úlet, ale funguje.

 

- do mínusu jdou všechny ostatní pozice

 

Podtrženo sečteno je 6R15 náladový pracant (zvládne 50ti hodinovou směnu), kterému musíte věnovat péči, starost, hodiny zkoušení a zkoumání + chlad (kamenný schod).

 

 

VCello

Upraveno uživatelem Violoncello
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Potvor napsal:

Jak byl započten aktuální stav nátahu? U většiny Seiko strojků se např. při menším nátahu strojek zrychluje...

Ukazatel nátahu na Prospex není, proto mi muselo stačit vědomí (snad) plného nátahu díky celodennímu nošení a několikeré otočení korunkou před odložením. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Kamil.K napsal:

Violoncello : (omlouvám se)... ale děláš si s tím odkládáním prdel, nebo si fakt takový pacient? 

Svou odpověď bych začal přiznáním závislosti!

Štvalo mě, že mám krásný hodinky, kterých se nechci zbavit, a současně mám stroj, kterej neukazuje přesný čas ani vzdáleně. Po četbě mnohých témat zde jsem se dočetl, že jeden kolega odkládá Seiko na noc na parapet, kde je chlad, a hodinky mu tam vyrovnávají mínusové vteřiny ze dne. Tak jsem to zkusil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Kamil.K napsal:

Jasně, dle poloh na dýnko, korunku,... to jo, ale myslel jsem to s jednou polohou na sklíčko na kapesníku, bez kapesníku... 

Jojo, chápu. Vlastně Tě chápu 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, orol napsal:

Jestli Ti ráno chybí 3-4 vteřinky, tak vem sejka za řemínek/náramek složený do ruky a zkus nima celkem svižně zatřást zleva doprava (tak 10 vteřin).
Mohli by ty chybějící vteřinky naskočit ;)

Myslíš to vážně? 😊 Vzít oba konce řemenu spojené do ruky a kolébkou s nimi kvrdlat zprava doleva? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyjo...! Na dýnko, na sklíčko, na korunku, korunkou vzhůru. Ne, já jsem fakt takhle nikdy neodkládal, protože jsem byl vždycky línej to sledovat. A pak to čtu... Na sklíčko na dřevo, na sklíčko na utěrku, na sklíčko na kamennej schod. Tak tady jsem už začínal mít vážný pochybnosti jestli chápu správně :D Nezkoušels je dát na noc do lednice? A tu otázku nemyslím, v ironii, ale naprosto vážně, protože když jsi do toho začal zahrnovat i teplotu podle odloženýho povrchu, i ta lednice by mohla přinýst cenný informace ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, Radik napsal:

Tyjo...! Na dýnko, na sklíčko, na korunku, korunkou vzhůru. Ne, já jsem fakt takhle nikdy neodkládal, protože jsem byl vždycky línej to sledovat. A pak to čtu... Na sklíčko na dřevo, na sklíčko na utěrku, na sklíčko na kamennej schod. Tak tady jsem už začínal mít vážný pochybnosti jestli chápu správně :D Nezkoušels je dát na noc do lednice? A tu otázku nemyslím, v ironii, ale naprosto vážně, protože když jsi do toho začal zahrnovat i teplotu podle odloženýho povrchu, i ta lednice by mohla přinýst cenný informace ;)

:) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak 7S26 jsem tak popoháněl, hodinkama tak moderato kmitáš ze strany na stranu, raz-dva-raz-dva (ve sklíčkovodýnkové rovině) a doháně jsem zpoždění, u mě tak 5 sec za půlminutu tělocviku. Teď tímto způsobem před spaním nabíjím své noční 7S36 a 4R36, tak cca 250 kmitů  je nabije na den a kousek. (nepočítám to, čtu si u toho a mám to na 2 a půl až tři minuty). Cvičím si levačku, různě u toho pootáčím zápěstí (ale hodinky stále cifrem v rovině kmitání. Sám si dělám windráka....

Kdyby mne tak zezadu někdo pozoroval, jak sedím na posteli, knížku položenou na cimbále a slyšel by ten rytmický hluk, kdoví, co by si pomyslel.
(a já zatím natahuju hodinky, inu je mi přes padesát a tomu masovému turbování už se tolik nevěnuji)

 

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Radik napsal:

Tyjo...! Na dýnko, na sklíčko, na korunku, korunkou vzhůru. Ne, já jsem fakt takhle nikdy neodkládal, protože jsem byl vždycky línej to sledovat. A pak to čtu... Na sklíčko na dřevo, na sklíčko na utěrku, na sklíčko na kamennej schod. Tak tady jsem už začínal mít vážný pochybnosti jestli chápu správně :D Nezkoušels je dát na noc do lednice? A tu otázku nemyslím, v ironii, ale naprosto vážně, protože když jsi do toho začal zahrnovat i teplotu podle odloženýho povrchu, i ta lednice by mohla přinýst cenný informace ;)

😁 Lednice hází mínus 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, Datel napsal:

Tak 7S26 jsem tak popoháněl, hodinkama tak moderato kmitáš ze strany na stranu, raz-dva-raz-dva (ve sklíčkovodýnkové rovině) a doháně jsem zpoždění, u mě tak 5 sec za půlminutu tělocviku. Teď tímto způsobem před spaním nabíjím své noční 7S36 a 4R36, tak cca 250 kmitů  je nabije na den a kousek. (nepočítám to, čtu si u toho a mám to na 2 a půl až tři minuty). Cvičím si levačku, různě u toho pootáčím zápěstí (ale hodinky stále cifrem v rovině kmitání. Sám si dělám windráka....

Kdyby mne tak zezadu někdo pozoroval, jak sedím na posteli, knížku položenou na cimbále a slyšel by ten rytmický hluk, kdoví, co by si pomyslel.
(a já zatím natahuju hodinky, inu je mi přes padesát a tomu masovému turbování už se tolik nevěnuji)

 

 

😁 Díky za cenné informace! Zkusím! Je mi 38. Snad to ještě rozchodím 😊

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...