Přejít na obsah

Orient Star Diver


tombas

Doporučené příspěvky

Jelikož se tady rozjíždí debata o potápkách Orient Star, myslím si, že si to zaslouží vlastní téma, protože jde o velmi zajímavé hodinky:

REF: RE-AU0301-0307

Technical
Movement Mechanical
Calibre Orient Cal. F6N47
Hacking Yes
Power reserve 50 hours
Hand winding Yes
Automatic Yes
Glass Sapphire glass
Date Yes
Width (without crown) 43.6mm
Thickness 14mm
Lugs 22mm
Lug to lug 51.1mm
Water resistance 200m
Dial Black
Bezel type Unidirectional
Crown Screw-down
Case material Stainless steel
Band material Stainless steel
End links Solid
Country of manufacture Japan

Image result for orient star divers¨Image result for orient star divers¨Image result for orient star divers¨Image result for orient star divers¨

Orient Star ale nabízí i další modely potápěčských hodinek:

REF: RE-AT0101-0108

Technical
Movement Mechanical
Calibre Orient Cal. F6N43
Hacking Yes
Power reserve 50 hours
Hand winding Yes
Automatic Yes
Glass Sapphire glass
Date No
Width (without crown) 43.2mm
Thickness 13.7mm
Lugs 21mm
Lug to lug 49.2mm
Water resistance 200m
Dial Black
Bezel type Unidirectional
Crown Screw-down
Case material Stainless steel
Band material Stainless steel
End links Solid
Caseback Display
Country of manufacture

Japan

Orient Star RE-AT0101BOrient Star RE-AT0102YOrient Star RE-AT0103YOrient Star RE-AT0104EOrient Star RE-AT0105BOrient Star RE-AT0107SOrient Star RE-AT0108L

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky



Teď na ně koukám. Mám ty Kamasu vlevo, a uvažuju o Triton vpravo. Ale ty Stary uprostřed září jak fík
Orient Star je tedy vyšší řada než Triton?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě je potřeba dodat, že hodinky Orient Star Sports Diver získaly cenu "2019 GOOD DESIGN AWARD".

Jo a s tím "open heart" nebuďte zase tak přísní, je to už jakási tradice Orient Star nabízet takto provedené ciferníky. Pro potápěče je to dobrý indikátor, že hodinky stále jdou, ale popravdě, Orient asi moc s potápěním ani nepočítal, když zapomněl na ochranu korunky.

Jako mínus vidím taky hliníkovou lunetu, za ty prachy je to velká škoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, chief napsal:


 Ale ty Stary uprostřed září jak fík emoji2.png

ta velikost je ve srovnání s kamasu fakt brutál. kamasu, stejně jako mako/ray (prostě těch 41mm, max 42) je pro mě ideální velikost. škoda no, takhle už nemám ani o čem snít :D. jinak se mi ten oblý "měkký" design fakt líbí. kamasu jsem dal pryč právě pro ty ostré věci na cifru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas, taky mi sedí víc Seiko SKX007 se 42mm na mým 7” a trochou na zápěstí.
Ale když to srovnám s mými Sumo SPB125J1, který mají 45mm, tak opticky furt v poho.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechtěl jsem být první hrdobec, ale vidím tam hodně inspiraci heslem "aťsi je to blbě, jen když je to jinak"
Nejsem milovník open heart
(i když jako indikátor chodu bych to uznal u hodinek nevybavených vteřinovou ručkou) 
Ten přesah ruček je na úkor čitelnosti (asi tam dávají právě přesah jako náražku konkurenční presage)

Každopádně vítám každý počin, který moje stávající kousky posouvá na designové stupnici dopředu (tím, že se zařadí za ně ;o)

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je těžké přijít s něčím, co tady ještě nebylo, nebo alespoň to není tak úplně profláknuté a přitom zachovat nějakou vlastní designovou linii a značkovou příslušnost. Na živo to bude vypadat zase trochu jinak a své zákazníky si to určitě najde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepochybně, co se jednomu "přejí" a omrzí, druhého může trvale těšit, zpracování mají parádní.
Já mám rád průhled na strojek přes dýnko, někteří dávají přednost dýnku ocelovému.
Někdo rád ručky se šipkama, někdo bez. Spoustu věcí jsem musel delší dobu zkoušet,
než jsem zjistil, co fakt potřebuju. Takže na strojek občas nakouknu a stačí. Jako s dámami - kdyby 
chodily naostro, tak člověk rád sem tam jukne pod sukénku, ale úplně nahaté a furt, to by člověka vytrhovalo od práce ;o)
 


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...