Jump to content

Malé potápěčské ISO 6425

Recommended Posts

před 24 minutami, Radek124 napsal:

@tombas Příšte prosím radši NEMYSLET ale použít vyhledávač - napsal bych to diplomatičtěji, kdybychom tady k variantám Powermatic 80 (a jejich přímé zaměnitelnosti za zastaralé 282x/283x) neměli celé výživné vlákno, kde je detailně vysvětleno že .6xx mají regulérní krok safír/kov.

Powermatic z téhle řady který mám je už z výroby mimořádně přesný, přes nízkou cenu servisovatelný - a i bez glejtu (který se za příplatek dává k nejvyšším modelům s křemíkovým vláskem) s rezervou splňuje parametry COSC. Nové hodinky se “starou Etou” (resp. jejími klony) už bych dnes fakt nechtěl. :smoke:

Jo, myslím (já vím, NEMYSLET), že prostě stačilo napsat, že to tak není a mám špatné informace. Ale co už.

Edited by tombas

• Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ty nové modré Navygrafy jsou krásné. Co se týče strojku Yemy, názory na něj byly všelijaké a sám jsem váhal, než jsem v únoru zmáčkl spoušť. Přesnost zatím +15 - +25, což je tedy na hranici specky a upřímně - čekal jsem to lepší. Ty Certiny na tom budou v tomto směru určitě lépe a kdyby cokoliv, tak s nimi vždycky můžeš skočit u nás do krámu.

Na druhou stranu Yemy se mi fakt líbí vzhledově, jsem poslední dobou víc ujetej na šedesátkový a sedmdesátkový retro. Ty Certiny jsou vzhledově totální klasika, ale pro mě trochu nuda.

unnamed.jpg

Ještě jsem o tom dneska na výletě přemýšlel 🙂

Kdyby hodinky měly plnit funkci každodenních univerzálů, šel bych do Certin - mají datumku, budou přesnější, vypadají elegantněji, takže by s přimhouřením oka mohly být i ke košili. Na dovolenou je přezuješ na divočejší nato/gumu.

Mají-li být jen na lítačku na víkend, na léto k vodě, vzal bych Yemy - datumku nepotřebuješ, nějaká vteřina navíc tě nerozhodí a ještě něco ušetříš.

Mají být defacto EDC. Certiny jsou OK, ale vadí mi ta primitivní spona s plechovou extenzí. Fuj! A chci náramek. Snad je někdy někde vyzkoušim na ruce.

• 2 months later...

Wow, za desítku na tahu žabožroutky vypadají zatraceně dobře, akorát u "daily kancldivingu" by někomu mohl vadit ten old-school hesalit :rolleyes:

A co se ISO 6425 týče, než se tu zas vyrojí teoretici s tvrzením že WR100 nestačí ani na sprchování a cachtání v bazénku:

With 100m / 10ATM water resistance tested and guaranteed, a screw-down crown and screw-down caseback, the Skindiver Professional tool-watch will accompany you on any of your scuba diving up to -100m if necessary. In recreational diving, you will probably stop at -30m and further than -57m the oxygen in compressed air can become toxic. So, you are covered.

ISO 6425 – the international standard that defines the specifications of Dive Watches – states that 100m water resistance is where the realm of diving watches starts.

Taková "ekonomičtější" No-date varianta GO SeaQ, které evidentně vycházejí ze stejné designově-funkční specifikace (než někdo začne řvát "humáč/fejk!") :rolleyes:

Ad nešroubovací korunka: Fortis B42 (Cosmonauts, Marinemaster,...) měly dokonce WR200, přičemž v reálném testu dle ISO 6425 (na rozdíl od slovutnější a dražší "šroubovací" konkurence) jako jedny z mála prošly. Ale suchozemský kancldiver má rád věci složité, tak proč mu nedat prémiové kurvítko aspoň ve formě fórového a snadno ožužlatelného závitu :speak_cool:

Edited by Radek124

Hute poznam, tam je cenovka niekde inde.

Ja sa priznam, tiez mam radsej srobovaciu korunku. K diverom mi to tak nejako patri. Mam vsak aj taku a aj taku. Napr. DAN HENRY 1972 maju WR 50M so srobovacou korunkou, co je podla mna zaujimave a netypicke.

Edited by Roman-ZA

skus mrknut este na Glycine Combat Sub 36mm. Cena/vykon je top, na Ashforde som ich obzeral do 400$

19804598-r83oio7oag0e1wcz6sjauys3-ExtraLarge.jpg

GlycineGL0338_800x.png

ISO nemaji, ale 36mm ano.. neni malych hodinek! :)

Pohodlnost zarucena! Ale pozor na chlupate ruce.. ted se vratili hodinky od kluku z Onyxu, jak budu mit cas, tak je nafotim do inzerce.. pokud bys chtel zkusit velikost, tak jsou na to idealni.. jen neni pohodlne si vytrhavat pri manipulaci s lunetou chlupy..

7e0ba99a80fa2270815f3129558a8740.jpg

Podle me hodne zalezi na konkretnich hodinkach. Mam pomerne malou ruku 17.5, ale rekl bych ze mi jeste sedi i colty 44, stejne tak steinhart 39. Ale 36 bych se uz bal, tedy u potapek samozrejme. 

Před hodinou, ducenstvo78 napsal:

Podle me hodne zalezi na konkretnich hodinkach. Mam pomerne malou ruku 17.5, ale rekl bych ze mi jeste sedi i colty 44, stejne tak steinhart 39. Ale 36 bych se uz bal, tedy u potapek samozrejme. 

Mám podobnú ruku a 44mm v pohode pri potápkach. Rozmer okolo 40mm maximálne tak pri nejakých decentných kúskoch ... a 36mm je z môjho pohľadu rozmer pre babu pri akýchkoľvek hodinkách 😄

podla mna 44mm musia vyzerat prilis velke a aj tak posobit. mam rovnaku ruku, nosil az 45mm, ale teraz nic ine ako 40mm nevezmem, s vynimkou vintaznych PRIM.