Přejít na obsah

"Menší" automatické hodinky do 50 000,-


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny. Rád bych poprosil o radu v případě výběru hodinek. Opět na mě zaútočil chronobundus, a tak po SPB129J1 hledám další zajímavý kousek. Co se týče podmínek, tak těch mám několik. 


1. Velikost max 42mm (zápěstí 16,5 cm) Ideálně 40 mm. Lug to lug max 49mm. 

2. "Lepší" strojek. Rád bych rezervu nátahu 50h + (tohle je spíše částečná podmínka, kterou uvítám). Myslím tím také to, že preferuji například nějakou "modifikaci", aby byl strojek alespoň něčím vylepšen. Je to podivná podmínka, ale do "obyčejné" ety/sellity se mi příliš jít nechce.  Přestože bych rád in-house, tak rozpočtově se tam nedostanu. 

3. Hodinky musí být nové a chci mít možnost si je zakoupit v Praze. Vím, že mě tohle hodně limituje, ale řadu kousků jsem již musel vyřadit po osobním vyzkoušení. Ideálně bych rád hodinky zakoupil v Koscomu a nebo Chronoshopu. 

4. Tooly/Sportovnější vzhled. Něco co můžu vzít do obleku, ale i k tričku. Líbí se mi například styl North flagů, které jsem dlouho sledoval, ale jsou na mě moc velké (pocitově nesedí dobře na ruce) + samozřejmě aktuálně přesahují rozpočet. 

5. Cena max 50 000,- (od finální ceny odčítám možnou slevu AD)

6. Aplikované indexy. Je to spíše částečná podmínka, ale u hodinek mě to vždy více zaujme. 

 

Aktuálně je můj největší favorit Longines Spirit 40 mm.  Líbí se mi také například Hamiltony H38416711, ale zde se mi nesedí nožičky + to, že se neprodávají na kovovém tahu. Mezi oblíbené značky patří také Sinn a Seiko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 64
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Longines Spirit jsou v téhle cenovce do 50k jedna z nejlepších voleb. Nádherné hodinky, skvěle modifikovaná ETA v COSC, super finiš, dechberoucí ciferník, jde je vzít jak do obleku, tak klidně ke kraťasům. 

Sám do nich asi brzo půjdu :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo vlastně, on má maličké zápěstí, tak v tom případě určitě Spirity nebrat.

Já je zkoušel, mám zápěstí cca 20cm a ten L2L 50mm už byl i pro mě dost hraniční, co se týče pohodlnosti a aby to nevypadalo blbě.

(Velikostně pocitově se spíš nosí jako 42-43 mm, ikdyž cifr je menší)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, watchboy napsal:

Nojo vlastně, on má maličké zápěstí, tak v tom případě určitě Spirity nebrat.

Já je zkoušel, mám zápěstí cca 20cm a ten L2L 50mm už byl i pro mě dost hraniční, co se týče pohodlnosti a aby to nevypadalo blbě.

(Velikostně pocitově se spíš nosí jako 42-43 mm, ikdyž cifr je menší)

Tak to je veliká škoda. Při takových rozměrech se s tím zápěstí pere těžko. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po Spiritech taky koukám a zápěstí mám stejně velký. Chce to vyzkoušet. Počítám s tím, že bych je nosil jen na kůži, ale u pilotek to nevidím jako problém.

Pak ještě třeba ML Aikon 39mm. Sice "jen" Sellita se standardní rezervou, ale zase bych čekal, že bude dobře vyladěná, a je lehce zdobená. Eventuálně ta jejich potápková varianta.

No a nebo Oris Aquis 39,5 mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsme u těch Orisek a sportovního vzhledu - co něco takového, kdyby to mělo aplikované indexy? A menší průměr. A třeba strojek s větší rezervou. Nemáte někdo v hlavě něco podobného?

 

or1.PNG

Upraveno uživatelem sodekcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Například stylem se mi líbí také Alpiny Startimer Pilotky, ale tam narážím "pouze" na Sellitu s 38h. Holt Spiritky u mě hodily vysokou laťku a přestože se snažím oprostit od různých podmínek (například aplikované indexy), tak ne a ne narazit na dobrého rivala (přestože jsem si pro přehled zkusil navýšit rozpočet na 60K, ale to bych nerad měnil). MIDO Commander vypadají dobře, ale zdají se mi podobné s ML daydate, které již vlastním. 

Upraveno uživatelem Msater1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...