Přejít na obsah

"Menší" automatické hodinky do 50 000,-


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 64
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Před hodinou, Msater1 napsal:

Děkuju za dobré tipy, ale spíše se snažím odstrčit od potápek (už jich mám několik a raději bych něco toolovějšího, nebo pilotky) a musím říct, že ty colty zní dobře a BB58 taky vypadají pěkně. Pomohlo by mi při výběru, pokud bych se snažit ponechat podmínky nové/lepší strojek/  a navýšil limit na 70k ? Má se jednat o hodinky k větší události, a tak bych dokázal nakonec i něco málo přitlačit (max. 20K). 
 

Colty jsou skvělé a 41mm verze ti na ruku sedne (vyzkoušeno), ale ta nová generace je taková nemastná, neslaná a předchozí seženeš snad už jen nošenou.

Za mě teda, pos plnění všech podmínek, jsou nejlepší ty BB36.

Pokud by ti nevadil nákup ze zahraničí, tak do 70 seženeš od evropského AD i nové Grand Seiko SBGN005, což by taky mohla být zajímavá volba.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ondrejm Tie GS sú Quartz :)

Tých in-house do 50k je fakt ako šafránu. Ja som našiel len Longines L888, ktorý je napr. v Conquestoch L3.776.4.58.6.

Edit: aj 6R15 či 6R35 je in-house, ale osobne ich nepovažujem za "lepší" strojček 😄

 

Upraveno uživatelem Diablo1st
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@pkd 100% suhlas... takto podla mna maju vyzerat hodinky pre solidneho chlapa co si potrpi na kvalitu, nechce minut majland a ani nepotrebuje saskovat aky je ubersamec (+ neriesi datum :D)

@Msater1Byt tebou tak by som sa mozno este raz zamyslel na tym co je "lepsi strojcek" a na co je dobre mat in-house. Mam box plny Rlx, Omega, PAM a Tudor inhouse-ov ale ze by ma to pri ich noseni nejako extra obohacovalo sa neda povedat. V konecnom dosledku, z hladiska uzivatela, robia to iste ako dobre vyladena Sellita v mojich Wardoch alebo ETA v STOWAch. V masovo vyrabanych hodinkach je pre mna inhouse viac branding ako pridana hodnota pre uzivatela.

@Diablo1st Oris vyrobu kalibru 400 udajne outsorcuje... je to este inhouse?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Diablo1st napsal:

@ondrejm Tie GS sú Quartz :)

Tých in-house do 50k je fakt ako šafránu. Ja som našiel len Longines L888, ktorý je napr. v Conquestoch L3.776.4.58.6.

Edit: aj 6R15 či 6R35 je in-house, ale osobne ich nepovažujem za "lepší" strojček 😄

 

Nepsal, že chce vyloženě auto, rezervu 50h+ to splňuje a inhouse to taky je :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Vortex-Tempus napsal:

@Diablo1st Oris vyrobu kalibru 400 udajne outsorcuje... je to este inhouse?

Veru sám neviem. Pre každého je to iné. Ráta sa len dizajn, alebo aj výroba? Berie sa ETA ako in-house pre Swatch group? 

Osobne toto moc neriešim, pre mňa je lepší strojček už SW300 resp. 2892 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Vortex-Tempus napsal:

@pkd 100% suhlas... takto podla mna maju vyzerat hodinky pre solidneho chlapa co si potrpi na kvalitu, nechce minut majland a ani nepotrebuje saskovat aky je ubersamec (+ neriesi datum :D)

@Msater1Byt tebou tak by som sa mozno este raz zamyslel na tym co je "lepsi strojcek" a na co je dobre mat in-house. Mam box plny Rlx, Omega, PAM a Tudor inhouse-ov ale ze by ma to pri ich noseni nejako extra obohacovalo sa neda povedat. V konecnom dosledku, z hladiska uzivatela, robia to iste ako dobre vyladena Sellita v mojich Wardoch alebo ETA v STOWAch. V masovo vyrabanych hodinkach je pre mna inhouse viac branding ako pridana hodnota pre uzivatela.

@Diablo1st Oris vyrobu kalibru 400 udajne outsorcuje... je to este inhouse?

Podmínku nemám na inhouse, ale tím "lepší strojek" myslím například vyšší rezervu nátahu => alespoň 50-60h + 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, ondrejm napsal:

Colty jsou skvělé a 41mm verze ti na ruku sedne (vyzkoušeno), ale ta nová generace je taková nemastná, neslaná a předchozí seženeš snad už jen nošenou.

Za mě teda, pos plnění všech podmínek, jsou nejlepší ty BB36.

Pokud by ti nevadil nákup ze zahraničí, tak do 70 seženeš od evropského AD i nové Grand Seiko SBGN005, což by taky mohla být zajímavá volba.

 

Je pravda, že nad SBGN003 jsem už taky kroužil :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Msater1 napsal:

Je pravda, že nad SBGN003 jsem už taky kroužil :D 

Jestli máš více hodinek, tak tohle by byl ideál, po 3 letech bys akorát vyměnil baterku. Měl jsem je už několikrát v košíku, ale zatím váhám (nejsme schopen unosit ani to, co mám).

Čekám ještě na jednu nabídku, tam by mohla být cena ještě lepší, to by mě asi už popostrčilo k nákupu. Nebo počkat, až mi píchnou sputnik a naroste mi 3. ruka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, tombas napsal:

Já nechci moc prudit, ale opět nabídnu RADO, tentokrát Tradition Captain Cook Limited Edition R33522153 - 37mm, 80h rezerva, cena v limitu, prodej v Praze.

 

Image result for Rado Tradition Captain Cook Limited Edition R33522153

tak ty jsou parádní

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už to tady zaznělo - šel bych do Sinn556. Já mám drobnější ruku (naštěstí lovečák 🙂 ) a mám 556a. Tyto hodinky jsou velice pohodlné, nositelné na tahu, na gumě, na kůži, na silikonu, na nato... na všem 🙂 Jejich design je sice jednoduchý, ale neokoukatelný (prostě se nestane, že člověka přestanou bavit, nebo ho začnou něčím iritovat). Rok jsem je nesundal z ruky, až jsem myslel, že díky nim budu OWM 🙂

Edit: vzal bych je s bílou vteřinovkou a až by tě začaly jednou nudit, tak si v servisu necháš nasadit červenou a máš zase na nějakou dobu vystaráno 🙂

Upraveno uživatelem (z)denny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

občas mě tady ty vaše přirovnání k lovečáku nebo vysočině fakt pobaví..

 

Jinak za mě ty Longingy Spirit jsou vážně krásný...škoda toho LL50mm a toho datumu místo trojky :( 

Ale asi bych to všechno ještě zkousl..jsou fakt super.

Rado fajn, ale musel bys mít vkus na "trošku" vintage..

Upraveno uživatelem Spongebob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Spongebob napsal:

občas mě tady ty vaše přirovnání k lovečáku nebo vysočině fakt pobaví..

A jak to chceš napsat? Mám placatou ruku, a proto mi na ní hodinky pěkně sedí? Nebo naopak ji mám kulatou a hodinky se protáčejí kolem dokola? 🙂 "Lovečák" je prostě zavedený terminustechnikus a každý chronomagor ví o čem je řeč 🙂

Upraveno uživatelem (z)denny
pravopis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vratim sa spat k Seiko, necital som vsetko, ci tu uz neboli, SPB185J1 alebo SPB187J1. Zmensili ich na L2L 48,8mm, super aj na mensiu ruku. Rezerva 70h.

https://monochrome-watches.com/seiko-prospex-divers-1968-reinterpretation-spb185j1-spb187j1-review-price/

https://www.seikowatches.com/global-en/products/prospex/spb185j1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím říct, že moje ruka je také spíše takový "lovečák", takže uvidíme, jak to bude vypadat. Aktuálně plánuju vyzkoušet Spiritky (nedávám jim ale kvůli rozměrům moc šancí), hodím pro pocit na ruku GS SBGN003 a možná něco od Seiko (především mi jde o SPB185J1), ale u 6R35 mi příliš nesedí lehce "zasekanější" vteřinovka (beru to jako daň za 70h díky 21.600bph). Rado nejsou úplně můj šálek kávy. 
+ mě zaujalo několik kousků od Ballu, ale ten už k vyzkoušení moc po Praze není. Škoda, že v Koscomu neměl více prostoru a byl stažen. Mají super zpracování a nyní dokonce strojek s 80h. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...