Přejít na obsah

Omega PO 2500 x Tudor BB58 Blue x Grand Seiko SBGR 257 x Seiko SLA043


Doporučené příspěvky

Vlákno jako je tohle není první ani poslední. Zjistil jsem, že mi nejvíce vyhovují sportovní hodinky velikosti 39- 40-42 mm max. co mají aplikované indexy a datum a lunetu. Pár kousků hodinek mi pod rukama prošlo, tedy rozhodně se nemohu porovnávat s některými jedinci. Chce to změnu říkám jsi mám jít Švýcarskou cestou ? Tedy Omega PO 2500 klasika nemám jim co vytknout, nebo  Tudor BB58 Blue, nová inhouse strojovna, hliniková luneta a nýty na tahu  nejsou pro mě problém, jen to Datum.... Či japonskou cestou konkrétně Grand Seiko SBGR27. To pouzdro nemá chybu, jen jsou trochu moc sterilní, něco tomu chybí ...podobnou situaci jsem vyřešil u Sinn 856 výměnou bílé sekundovky za červenou, ale to u GS jaksi nejde, vlastně ještě tu jsou Grand Seiko SBGM227 v podstatě Expy. A poslední je Seiko SLA043 zatracená  limitka , ale ta modrá mě stejně pokaždé dostane na chronu24 jich pár je za celkem slušnou cenu a že je někteří Seikaři nemusí ,  hmm nakonec jsou to moje hodinky. Právě těd nosím Sinn 856, Omega 2254, Seiko Sarb059 Alpinist, Seiko Sarg001, Seiko SKX033 a proto budou muset  některé muset jít z domu. Další otázkou je případná likvidita což u POček a Tudoru by něměl být problém, ale GS a SLA043 je jen pro skalní fanoušky. Mám tedy ten kolotoč roztočit a kterým směrem ? 

Díky a hezký večer Vám všem Martin 

SBGM227.jpg

Pocka1.jpg

Tudor-Black-Bay-Fifty-Eight-Navy-Blue.jpg

SBGR257 (1).jpg

SLA043.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já na obrázcích vidím samé pohodlné hodinky a Planet Oceany :) Když PO, tak bych šel do těch nejnovějších keramik, tohle už je skoro vintage, ale jestli chceš prachy zhodnotit, tak vem Rolex. Podle toho co jsi napsal soudím, že ty nebudeš ten skalní fanda, takže mi z tvého zadání vychází  Tudor 58.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dost rozdílné hodinky ve výběru, jak je vlastně chceš nosit? Na sport, ke košili nebo jen na dovču? Vzal bych SBGM227, pže jsou nejuniverzálnější, můžeš je vzít kamkoliv, navíc nic podobného v kolekci nemáš a nová komplikace se počítá :) 

PO jsou moc vysoké, BB nemají datum, SBGR27 jsou dost sterilní a SLA jsou cenově nesmysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2500 PO vysoke nejsou, to se tyka prave novych keramik, ktere ja uz bych nechtel. Ale pekne 2500 se uz blbe shani. Je pravda, ze oproti zbylym ve vyberu uz muzou pusobit jako vintage.
Za sebe bych z toho sel cestou GS. Neco trochu jineho nez same Omega a Rolex (Tudor).
Add Tudor BB58 - ty jsou prudce nositelne, ale vintage look cernych se mi prejedl a modre me nejak nechytly...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš ve výběru v podstatě 2 typy hodinek - potápky s otočnou lunetou a sportovní hodinky s ocelovou lunetou ala expy. Souhlasím s kolegy, že PO 2500 už jsou dnes trochu out date, když budou za dobrou cenu a ve fajn stavu, proč ale ne. Z tohoto výběru bych vzal Tudory, v inzerci jsou celkem pravidelně a pak je v klídku zase pošleš dál. Zařadil bych do výběru nějaký sportovní Béčka, na ty je vždycky na ruce radost pohledět:-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Liqid napsal:

Dost rozdílné hodinky ve výběru, jak je vlastně chceš nosit? Na sport, ke košili nebo jen na dovču? Vzal bych SBGM227, pže jsou nejuniverzálnější, můžeš je vzít kamkoliv, navíc nic podobného v kolekci nemáš a nová komplikace se počítá :) 

PO jsou moc vysoké, BB nemají datum, SBGR27 jsou dost sterilní a SLA jsou cenově nesmysl.

Hodinky hledám na běžné nošení, košile a oblek není muj profil :) SBGM227 jsou opravdu nejuniverzálnější bohužel jsem našel jen second hand a jejich cena je stejná jako SLA a k těm mě to táhne nejvíc ( z Koscomu je brát nebudu, ale záruka pět let není špatná ). Po praktické stránce PO2500 jsou nej a že jsou vintage mě vůbec nevadí.

Ještě mě napadá počkat na Oris kam všude dá ten svůj nový kaliber 400, ale Aquis 43,5 jsou na mě moc masivní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, shewcza napsal:

Já na obrázcích vidím samé pohodlné hodinky a Planet Oceany :) Když PO, tak bych šel do těch nejnovějších keramik, tohle už je skoro vintage, ale jestli chceš prachy zhodnotit, tak vem Rolex. Podle toho co jsi napsal soudím, že ty nebudeš ten skalní fanda, takže mi z tvého zadání vychází  Tudor 58.

Rolex je momentálně mimo budget a Tudor nevím jaký je život bez NOdate :default_ohmy:. Skalní fanda bych byl rád, hlavně proto že hodinky po půl roce hned neotočím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se dokážeš smířit s tím, že s GS na Tebe nebudou mířit pochvalné komentáře a obdivné pohledy, tak směle do toho. Nemyslím si, že by byla případná likvidita u GS horší než u Omegy nebo Tudoru. Osobně si myslím, že GS stojí za zkoušku, byť by to měla být jen krátká zastávka, kdyby jste si náhodou nesedli. Jsem si vědom, že nemusí sednout každému.

Mě nodate nevadí, naopak jsem rád, že s tím nemusím "kvedlat". Co mě ale u Tudoru začalo vadit je přesne to o čem píše Andy a to ten vintage look. Je toho všude teď tolik, že na to začínám být alergický. Jinak jsou to neuvěřitelně pohodlné hodinky.

 

Co se týče sla043, tak se mi taky líbí a pokud víš, že je budeš mít navždy, tak proč ne. V opačném případě na tom s největší pravděpodobností "vykrvácíš".

PO2500 nemaj vintage feel, to už je regulérní vintage, ale na tom není nic špatného. Ovšem 42mm se shání dost těžko a 45 budou podle všeho (co jsi napsal) asi příliš.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako s tema PO 2500 a vintage jsem to samozrejme trosku prehnal. Treba pro me, co se tyka PO, tak je to nejlepsi varianta.

Ovsem kdyz se divam napric forem, tak tu spousta lidi u ruznych modelu hodinek breci nad tim, jak tam a tuhle neni luneta keramicka a nema v sobe lumi atd. No a prvni generace PO s hlinikovou lunetou proste neni vystrel posledni doby. Ano, jsou na jednu stranu nadcasove, na druhou stranu na nich uz trosku je videt, ze prisly na trh cca pred 15 lety. Tehdy se jeste prodavaly plechove Suby za 4k EUR u AD a vsichni byli spokojeni. Doba ale trosku pokrocila...

Jinak jeste pridam jeden tip. Mne se hodne libi treba i tyto Bell&Ross BRV2-93, ale za cenikovku pres 80k nee. Naposledy jsem je hledal asi pred rokem a daly se pres Ch24 sehnat z Italie za necelych 60k. Ano, technicky to neni neco, nad cim by clovek jasal a pripadny prodej taky nebude jen tak jednoduchy, ale zase to jde taky trosku mimo konfekci :)

image.png.2779f4853c3894f3584f3612d826b538.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.

×
×
  • Vytvořit...