Přejít na obsah

Jaké čínské hodinky máte právě na ruce?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 776
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No a tak teď jsi asi i narazil na podstatu toho sporu tady, proč to tam asi ten výrobce píše? Mimochodem podobná obchodní označení, napříč značkami používaná, má u většiny modelů a samozřejmě je tam evidentní ta do očí bijící podobnost. Já nejsem nějakej zapřísáhlej bojovník proti nošení napodobenin hodinek, protože chápu, že touha vs nedostatek kapitálu je leckdy zničující kombinace, ale stejně tak chápu i oponenty, zejména na téhle platformě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se spíš vyjadřoval k tomu banu, co Lukáš3 dostal právě za použití slova "datejust", než k tomu, co si který Číňan zrovna napíše do popisku k hodinkám za pár desítek dolarů (to totiž soudný člověk nebere vážně, páč mu musí být zcela jasný, že originál v ceně o pár řádů výš asi bude úplně o něčem jiným).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo, no, tak zase je to zkušenost, aspoň nemusí číst mraky příspěvků, ze kterejch nebude často moudrej a ví hned, na co je Bert vysazenej. Jo a omlouvám se, že to tady takhle plevelím, ale já žádný čínský hodinky nemám, tedy krom pár fejků, co mi různě daroval někdo z rodiny, nebo ze známých (samozřejmě, když už to byly voloupaný vraky), ale ty sem dávat nebudu, leda byste to tu chtěli vysloveně mít 🇨🇳🤟

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pořád dokola a nikam to nevede. Nechce se mně to celé nastudovávat zpětně (myslím diskuzi "co s čínany"), ale pokud si vybavuji závěry z příslušného vlákna, tak:

1) Homáže, pocty, kopie, fejky, jakkoliv to nazveme jsou součástí hodinkového světa ať se nám to líbí, nebo nikoliv. Chronomag je odrazem toho co se ve světě děje, proto se nelze plně vyhnout tomu, aby se tady tyto produkty vyskytovaly, byť to mnohé dráždí - včetně majitele..

2) Chronomag je ovšem místem pro nadšence - jako takové klade vyšší důraz na podporu produktů, které náš společný koníček posouvají dopředu (ať již HH, nebo plastová casia, švýcar, japonec, nebo číňan), naopak nepodporuje a potírá produkty, které zjevně parazitují na cizí práci

3) Protože parazitování (inspirování) je do určité míry chtě / nechtě součástí nejen hodinkového světa, byla vytvořena červená čára - za prasárnu se považuje kopírování designových prvků typických pro určité modely do takové míry, že nejen poučený magor, ba i laik pozná že se jedná o vykrádání originálu - typicky právě tzv. pocty, kdy tvar pouzdra, proporce, prvky číselníku a ruček jednoznačně odkazují na původní model. Uvedené platí pro novodobou  produkci, t.j. nemá smysl se patlat v tom kdo koho dřív kopíroval, ale snažit se změnit kulturu, alespoň na fóru pro současné a budoucí produkty

4) Polehčující okolností pro bod 3. není použití jiného materiálu pouzdra než jaký byl na originálu - typicky bronz, provedení barevných kombinací, které originál nepoužíval - například tyrkysová monstra, drobné rozměrové odlišnosti (pouzdro nemá pr. 42mm, ale 43mm) atd... Za přitěžují se pak považuje přímo označení takových hodinek obchodním, nebo zažité slangové označení modelu

5) Měl vzniknout BL názvů, jejich zneužití bude tvrdě trestáno - pokud se nepletu tak k tomu nedošlo - plně chápu že čas je drahý a trávit ho spravováním takové chujoviny nemá nikdo, ale nelze se pak divit že se to nedodrží na 100%

6) Porušování pravidel se mělo vztahovat na všechny bez ohledu původu - Steinhardy, Davosy, stejně jako SM, Pagani, a nevím co - tady mám pořád pocit že se neřeže stejným metrem - například limitka NH Willard, která je homáží s přímým odkazem na originál se od této kauzy inzerovala několikrát bez postihu...

7) Ze sekce čínských hodinek byla vyvěšením banneru vytvořena rezervace, kde se měla dodržovat elementární pravidla, na druhou stranu zde měla být i určitý prostor pro někoho komu se tento druh hodinek líbí... 

Upřímně vystavit hodinky v této sekci chce větší odvahu než napsat při pohovoru do zaměstnání trvalé bydliště Chánov :)

Čínské hodinky - myslím ty přiznané raději stejně každý vystaví jinde... (různé mikrobrandy - nemyslím nepřiznané kooperace SWISS značek např. v 3WHEELS, atd. takže ani nevíme co /odkud máme na ruce)

Sám mám UNDONE - je to Hong-Kong - lezu s nimi mezi bronzovky, do hlavního vlákna, mezi mikrobrands, ale sem bych nešel...  necítím potřebu se identifikovat s původem v číně, není to pro mě rozhodující... Tato sekce / rezervace je natolik specifická, že bych ji nechal trochu žít svůj svět, případně rozšířil varování a osobní pohled na věc majitele fóra... ale nechodil bych si sem do nikoho kopat... je to jako vyhlásit vlka za škodnou - vyčlenit mu rezervaci a pak místo toho aby se střílelo hlavně na vlky co ohrožují stádo mimo rezervaci se chodilo lovit do rezervace ... :) 

Upraveno uživatelem Snekofon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 11. 2021 v 17:35, Lukáš3 napsal:

Dnes byly na ruce Pagani Design datejust 😀... strojek Seiko NH35A. Hodinky jsou decentní a nenápadné, ale velice pěkně zpracované. 

IMG_3990.jpeg

Borci, děkuji za podnětnou část debaty. Jenom zopakuji: nemám to tady moc rád, ale jsem ochoten čínskou sekci tolerovat. Pokud ovšem majitelé čínských hodinek budou dodržovat elementární pravidla slušnosti v konsekvencích toho, že jsme na hodinovém fóru, nikoli na mimibazaru. Borec, kterého záměrně opětně cituji označil čínské hodinky za datejusty. Datejust je zapsaná ochranná známka, ale i kdyby nebyla, tak to zkrátka datejusty nejsou. Nic víc, nic míň. Schytal 🍌 na týden. Co mne ale udivuje, je ten fakt, že ze zuřivých kritiku mé expresivní mluvy se nikdo nepozastavil nad tím, že použití slova datejust u těchto hodinek je, či mohlo být, závadné. To je věc, která mi vadí (protože jsme na hodinovém fóru) úplně nejvíc. Všimněte si ,prosím, a oceňte, že jsem ve vztahu k majitelům čínských hodinek nepoužil v tomto příspěvku ani jeden pejorativní výraz 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nehájím toho co napsal Datejust ani nikoho jiného. Ale možná se to mohlo stát i nevědomostí. Já jsem tu kdysi taky obdivoval Pagani Design - respektive cenu za automaty s NH35. Napsal jsem něco ve smyslu, že jen na díly by se to vyplatilo koupit. No ale hlavně jsem si v té době vůbec neuvědomoval, že to je kopie Rolex. A to hlavně proto, že Rolex šel mimo mě a defakto pořád jde. Jasně ty nejznámější modely už jsem nějak pochytil, ale pořád se v tom moc nevyznám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak jsem chtel jeste reagovat na post Snekofona. Popsal jsi to hezky a na konci to prirovnani s vlky dost sedlo.
Co si nejsem vedom, tak ad bod 3. Nejsem si jisty, jestli se tady ta cara udelala a jestli to vubec jde. To jsme na jednu stranu diskutovali s Bertem, ze je strasne tezke tohle posoudit a hlavne kdo by to mel tedy ultimatne rozhodovat?
Pokud se treba bavime o jasnych znacich mercedes rucky na subech, tak to je jedna vec. Ovsem co takove Vratislavie, ktere uplne evidentne cerpaji ze slavy Autavii. To se muze? Nebo nemuze?
Proste jasna cara se za me neudelala, protoze to ani neni mozne.
Ono by proste stacilo, kdyby si jini rozesiraci odpustili pruzeni v techto vlaknech. Nerikam, ze se tu vse musi jen chvalit, ale pokud me neco nebere nebo me nezajima, tak nemam potrebu to v tom vlakne rozebirat. Taky nechodim treba do Rolex sekce a nesmeju se jim, ze si ted nikde nemuzou koupit ocelovky bez antireflexu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Bert napsal:

Borci, děkuji za podnětnou část debaty. Jenom zopakuji: nemám to tady moc rád, ale jsem ochoten čínskou sekci tolerovat. Pokud ovšem majitelé čínských hodinek budou dodržovat elementární pravidla slušnosti v konsekvencích toho, že jsme na hodinovém fóru, nikoli na mimibazaru. Borec, kterého záměrně opětně cituji označil čínské hodinky za datejusty. Datejust je zapsaná ochranná známka, ale i kdyby nebyla, tak to zkrátka datejusty nejsou. Nic víc, nic míň. Schytal 🍌 na týden. Co mne ale udivuje, je ten fakt, že ze zuřivých kritiku mé expresivní mluvy se nikdo nepozastavil nad tím, že použití slova datejust u těchto hodinek je, či mohlo být, závadné. To je věc, která mi vadí (protože jsme na hodinovém fóru) úplně nejvíc. Všimněte si ,prosím, a oceňte, že jsem ve vztahu k majitelům čínských hodinek nepoužil v tomto příspěvku ani jeden pejorativní výraz 🙂

Já jsem vůbec netušil, že je to zaregistrovaná ochranná známka. Kdyby si napsal, co blbnu, že tohle nesmím(okamžitě bych to smazal)... Ale rovnou týden. Jsem v hodinkovém světe nový a hned týden... Ale budiž, chápu a aspoň si na to budu dávat větší pozor. Asi jsem si měl zjistit všechny z X milionů ochranných známek... Díky za Berte za lekci :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A víš co Berte... Teď až jsem si všiml, kolik dalších odpovědí přibylo na ten tvůj post o mém Banu. Pročetl jsem si to a nechápu. Jedna věc je bránit značku, obchodní známku atd. Ale druhá věc je, jak se ty chováš jako člověk. Docela rád bych s takovým někdy poseděl na pivu a poklábosil, neboť si myslím, že si velký hrdina tady na netu. Ale v reálném životě by si se takhle možná vůbec nechoval. Nebo v to alespoň doufám. V každém případě myslím, že pokud máš tu snahu hrát si na někoho, kdo hájí zájem jiných (Rolex,...), být takový ten ,,zákon" a přitom ve stejné zprávě napíše slova jako rýžožrout nebo čínomrd, tak by si rozhodně neměl být admin nebo kdokoliv s větším právem než jakýkoliv jiný člen tady. Možná se teď naštveš a odstraníš můj účet úplně (pokud to tedy jde- nevím), ale nedá se nic dělat. Musel jsem to tu napsat.

Ještě jednou chci jen napsat, že do minule soboty jsem nevěděl o této ochranné známce. Znám rolexy- jsou to úžasné hodinky, úplně mimo můj rozpočet a nejspíš nikdy je mít nebudu. Nedá se nic dělat, ale pořád jsem úplně stejně člověk jako ty a měl by si se chovat úplně jinak :). Za ,,datejust" se omlouvám a zároveň díky, že si mě něco naučil :)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lukáši, nebudu se míchat mezi Tebe a Berta, to si vyříkáte sami, ale řekni mi, co Tě tedy přivedlo na hodinkové fórum a proč jsi si vybral právě tyhle hodinky? Já chápu, že řadě lidí v běžným životě je to šumák, ale když se vydáš mezi odbornou, respektive částečně poučenou veřejnost, tak Ti musí být jasný, že se na určitý věci budou dívat trochu jinou optikou a musíš být připravený, že to vyvolá nějakou reakci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, JR_2010 napsal:

Lukáši, nebudu se míchat mezi Tebe a Berta, to si vyříkáte sami, ale řekni mi, co Tě tedy přivedlo na hodinkové fórum a proč jsi si vybral právě tyhle hodinky? Já chápu, že řadě lidí v běžným životě je to šumák, ale když se vydáš mezi odbornou, respektive částečně poučenou veřejnost, tak Ti musí být jasný, že se na určitý věci budou dívat trochu jinou optikou a musíš být připravený, že to vyvolá nějakou reakci.

Souhlasím s tebou. Mě vadí jeho slovník a drzost. Za svoji chybu jsem byl potrestán a hned, jak to bylo možné jsem se i omluvil.

Sem mě přivedlo to, že se zde mohu dozvědět spoustu o tématu, které mě začalo bavit. Podívám se a inspiruji třeba. Že se podělím o něco, co mám doma já například. Proč jsem si vybral tyhle hodinky? Jsou hezké, pro mě tedy. Design je subjektivní a tisíc lidí - tisíc názorů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Berte, přesuň laskavě celou tuhle diskuzi do příslušného vlákna v sekci Diskuze k serveru Chronomag a nerozesírejte tohle vlákno věnované fotkám čínských hodinek na ruce.
Kdybys jasně vymezil pravidla a viditelně je na fóru vyvěsil, vůbec by k takovýmhle nepříjemnostem nemuselo docházet.
Ale to je lepší se chvástat, jak velkoryse jsi ochoten tady čínské hodinky trpět a pak se sem chodit ukájet na každém nováčkovi, který sem v dobré víře něco vloží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...