Přejít na obsah

Bulova Accutron


CzechJoker

Doporučené příspěvky

Chci se pochlubit zatím posledním přírůstkem do rodiny, Bulova Accutron cal. 214, vyrobené v roce 1962. Tyto hodinky sloužily (doslova) jako předobraz prototypu ladičkových hodinek Prim.

Co je pro mě naprosto úžesné je jednak zvuk (hodinky jsou naladěny na tón F1, 360 Hz) a pak zejména pohyb vteřinovky, která netiká, ale naprosto plynule krouží. Zarytým příznivcům klasiky pak může vadit ještě absence korunky :oneeyed02:

Pouzdro je potaženo vrstvou 10 karátového zlata.

 

Zajímavé výsledky kontinuálního měření (1/2 roku) přesnosti tohoto kalibru: http://www.mechanikus.hu/sta_BA.htm

 

post-2946-1223473385.jpg

 

post-2946-1223473402.jpg

Upraveno uživatelem CzechJoker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou nádherné. Musím upřímě říct, že i když jsou Prim cal. 50 v NOS stavu krásné, tak jak LIP R25, tak tento Accutron jsou prostě úúúžasné. Těším se, jak je za dva týdny vyvětrám do divadla. Sice trochu menší, ale :thumbsup_anim:

V sobotu chci něco nafotit, tak zkusím natočit krátké video na youtube. Nejlépe i se zvukem :smile_anim:

Upraveno uživatelem CzechJoker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Tada

Tak jsem si procházel staré diskuse a narazil jsem na tohle téma a musel jsem zamáčknout slzu - tyhle hodinky se chvíli ohřály i namé ruce :) Mám na ně moc krásné vzpomínky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Ahoj, nechci zakládat nové téma, tak to přidám sem. Dostaly se ke mně tyhle Bulovy 214 v moc pěkném stavu, ale mají jednu vadu, že nefungují.  V baterce asi problém nebude, ta má 1,37V. Poradil byste mi někdo, kdo by mi je mohl opravit? Díky 🙂 

bulova214.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Jarda_Prim napsal:

Ahoj, nechci zakládat nové téma, tak to přidám sem. Dostaly se ke mně tyhle Bulovy 214 v moc pěkném stavu, ale mají jednu vadu, že nefungují.  V baterce asi problém nebude, ta má 1,37V. Poradil byste mi někdo, kdo by mi je mohl opravit? Díky 🙂 

bulova214.jpg

Otázka zní - nedělají nic, nebo bzučí, ale nejdou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...