Přejít na obsah

Girard-Perregaux Laureato 42mm


Doporučené příspěvky

Sice už jsem sem fotky a komentáře dával, ale myslím, že si tyhle hodinky zaslouží samostatné vlákno. Po tom co mi prošly rukama různé kousky od značek jako Sinn, Damasko, Longines, Breitling, Omega, Rolex a taky Prim a po cca 2 letém nošení Submarinerů na střídačku s AW jsem si řekl, že je čas zkusit také něco jiného. Inspirací byl článek o možných alternativách ke končícímu modelu PP Nautilus - tedy sportovní ocelové hodinky s integrovaným tahem a po krátké debatě zde (nejsem příznivec nekonečného rozhodování) padla volba na tyto GP. Proběhla bezproblémová platba a doprava od italského AD přes ch24 a hodinky během 2 dnů dorazily. Když nepočítám fanouškovský balení Moonů, tak zatím top krabička a způsob prezentace hodinek co jsem měl, dřevo provonělo celou kancelář. Hodinky mám na ruce druhý den, tak je brzy na nějaké podrobné hodnocení, ale jsou krásně nízké (cca 11mm) a ideální pod košili. Zpracování a detaily jsou dokonalé, rozhodně nemůžu říct, že třeba u Rolexu je zpracování horší, ale tady ten dojem je prostě naprosto jiný, takový uhlazenější a luxusnější. Bonus je průhled na krásný manufakturní strojek s rezervou nátahu 54 hod při standardní frekvenci 28 800vph. Velikost je 42mm a sklíčko je opatřené AR úpravou, díky šroubovací korunce je pak vodotěsnost 100m. Zatím jediná nevýhoda je nemožnost přesné regulace na sponě, na tomto typu skryté spony to není možné. Tah má alespoň půldílky pro přesné nastavení a dá se dokoupit kožený řemínek. Dočetl jsem se že GP produkuje cca 5000 hodinek ročně, takže se nejedná o žádnou masovku a byť značka nedosahuje věhlasu a prestiže PP, AP, VC apod., tak její produkce je plnohodnotné HH. Pár fotek:

GP1.thumb.jpg.ae75b214944e47b639d0020513228add.jpg

GP2.thumb.jpg.179fcc280bed47861570ce32dfdd75d5.jpg

GP3.thumb.jpg.4d348a11aae0acca7bcb8e44e26112e9.jpg

GP4.thumb.jpg.0a071a16670f488736b09e0c3a0e1035.jpg

GP5.thumb.jpg.9f09262584a45bdc36591cd7417da53d.jpg

GP6.thumb.jpg.508cc330f64b2081ab9cceee6a745ce1.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, Tomak napsal:

Vypadají naprosto famózně, gratulace. Předpokládám, že tento kalibr nemá žádnou zvýšenou odolnost proti působení magnetismu?

Kopíruju krátký popis kalibru, nebude to nic extra, úplná nula snad také ne:

 

Movement: GP01800-0008, automatic, 28,800 vph, 28 jewels, Glucydur balance, Nivarox hairspring, eccentric screw for fine adjustment, Incabloc shock absorption, 54-hour power reserve, diameter = 30.0 mm, height = 3.97 mm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluju, parádní kousek. Než jsem si pořídil AP, tak jsem o něm taky hodně uvažoval. Škoda jen, že když už ten integrovanej tah "obešli" stěžejkou, tak tam neloupli nějakej systém pro rychlovýměnu, obzvlášť když nabízej jak kůži, tak gumu. Ale to je nepodstatná drobnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...