Přejít na obsah

Oprava natahovače


Doporučené příspěvky

Našel by se tu někdo nebo mohli byste doporučit někoho šikovného na opravu natahovače hodinek? Jedná se o natahovač značky Kadloo na jedny hodinky. Bohužel značka již zřejmě před lety zkrachovala a v ČR není dostupný žádný oficiální servis. Natahovač chvilku funguje (někdy 10 minut, někdy 2 dny) a pak se zastaví a začně pípat, dokud ho nevypnu a znovu nezapnu. Zkoušel jsem různé nastavení (směr otáčení, rychlost atd.) a nemá to vliv. Stejně tak není vysledovatelné, proč někdy funguje 10 minut a někdy 2 dny. Jediné, co jsem jako laik mohl zkusit byla výměna trafa, ale to nepomohlo.

Jsem z Prahy, ale případně mohu i někam poslat. Děkuji za případnou pomoc.

20210215_170026.thumb.jpg.e3399d35ca939989f515117379a20065.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, ramon napsal:

První co bych měnil jsou elektrolytické kondy, pokud tam jsou.

Díky za tip a znáte někoho, kdo by si s tím poradil? Jinak po nějaké době (v rádu minut / hodin / dnů) se zastaví a začne pípat a napíše: "1st: Error"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 2. 2021 v 15:21, ONYX servis hodinek napsal:

Jestliže jsi z Prahy tak se proto stavím....

Prosím adresu a tel. do soukromé zprávy.

Dík Ruda.

Moc díky, odpovídám trochu se spožděním, byl jsem týden pryč. Pokud je možné vyzvednutí v Praze i s ohledem na lockdown, tak ideál. Jsem z Prahy 4 - Chodova. Tel. na mne 605 526 141. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj,
omlouvam, se ze tady vkladam do vlakna, ale nechci zakladat nove.

Prosim:
Mate nekdo kontakt, tip na nekoho kdo by mohl opravit natahovac - Designhutte Seno na 2 hodinky ?

- je cca tri roky stary (po zaruce)

- vse co vim, ze se "netoci" (jsem elektro laik)

Dekuji!

Tom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

v minulosti jsem se pokusil opravit natahovač dvěma místním členům. Ani jeden jsem sám svými dovednostmi nerozchodil a tak jsem se obrátil na známého elektronika. Bohužel jeden jsem musel vrátit neopravený, jelikož si s ním ani on nevěděl rady a oprava  druhého  se vleče už víc jak půl roku a teprve předevčírem jsem ho dostal opravený zpět. Teď ho testuji jestli je vše v pořádku, ale vzhledem k náročnosti a době opravy vím, že další se již pokoušet opravit nebudu. Docela se sám i divím, že majitel druhého natahovače mě už tady nepropral kvůli termínu :)  

Musely se na něj objednávat dvakrát díly z Činy a programovat funkce.

Omlouvám se, ale další natahovač opravdu ne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Hodím sem svůj dnešní poznatek.

Na Vánoce cca tři roky zpět jsem dostal od manželky winder Friedrich Lederwaren v ceně cca 3500-4000.

image.png.a9c6457ac5a218cd5ff9d28afde5c33d.png

 

Vizuálně moc hezkej, funkce základní. První verze vydržela cca rok, po reklamaci v Alze nám vrátili peníze a já koupil ten stejnej jinde, druhá verze vydržela dva roky a jak už to tak bývá, odešel cca měsíc po záruce. Rozhodl jsem se ho rozebrat, ani ne kvůli opravě, bylo mi jasný že to nebude jen tak, ale chtěl jsem vědět co se posralo. Takže pár fotek a poznatků:

1) Korpus je nějaká slabá dřevotříska potažená koženkou. Zbytek je něco mezi kartonem/dřevotřískou. Všechno je to do sebe fest napasovaný a slepený tavnou pistolí, takže to rozhodně není udělaný aby to šlo snadno opravit.

2) Uvnitř toho moc není - motorek, krabička s plastovými převody a gumičkou, řídící deska, kabely slepený páskou a čudlíky.

3) U mýho kusu odešel motorek, nejspíš by šel sehnat novej a dát to dohromady, nicméně při rozebíraní vždycky dojde k nějakýmu poškození, takže jako novej už nikdy nebude. Nehledě na to, že napasovat tam tu čelní stranu by byl porod, takže nejspíš se na to vyseru.

4) Skoro na hranici jistoty bych řekl, že většina natahovačů, levnějších i dražších, to bude mít uvnitř podobný a lepší to nejspíš začne být u vyšších řad Wolfa okolo 10k. @Radek124 o tom tady myslím psal. Z toho mi vyplývá že při výběru natahovače buď půjdu nejlevnější cestou a každý dva roky bude novej, nebo je potřeba se plácnout přes kapsu.

Tady je mimochodem video s něčím podobným, pro představu. 

 

IMG_1981.thumb.JPG.1756f8af3573071a8883c3d8184397bd.JPG

IMG_1980.thumb.jpg.58c30f7935dc447a60d40626e457a706.jpg

IMG_1982.thumb.JPG.fffbc68c84df12669a00b280654017ab.JPG

IMG_1983.thumb.JPG.d8758067a1b41785bba685003feb23c4.JPG

IMG_1984.thumb.JPG.82d380f92a1d4701e6582297a8c9ac97.JPG

 

A kdyby někoho zajímalo, co ten winder pohání a kolik to stojí...

https://www.aliexpress.com/item/32903548393.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4ad24872QaDWyU&algo_pvid=28ea70d7-0e16-45e0-bbb5-e42db32ad04d&algo_exp_id=28ea70d7-0e16-45e0-bbb5-e42db32ad04d-8&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"65913432954"}&pdp_pi=-1%3B90.66%3B-1%3B-1%40salePrice%3BCZK%3Bsearch-mainSearch

 

Upraveno uživatelem ragu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Radik napsal:

Bejt tebou, tak rači škudlím. Za peníze ušetřený na winderu si pak můžeš koupit třeba třetí rolády :P

Mně se to nakonec povedlo nějak rozchodit takže to tak dopadne! Ušetřený prachy hodím do bitcoinu a za měsíc kupuju Daytony s přirážkou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...