Jump to content

Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Přijde mi docela zajímavý ten postup přistání. Výběr místa až přímo sondou nad povrchem je určitě eliminace nepodařeného přistání kvůli terénu, super.

Ovšem složitost operace spouštění vozidla na lanech z konstrukce stabilizované tryskami nad povrchem  . . . desítky milionů km odsud . . . na to, že teprve před sto lety Boeing získal první kontrakt na výrobu dvouplošníků a mohli se přestat živit vyrobou nábytku. Snad se to povede.

Pak ještě s napětím čekám na říjen na launch teleskopu J. Webba, to slibuje vidět další zajímavé věci z vesmíru.

Edited by Tom4
Link to post
Share on other sites

Tak aspoň jedna světlá chvilka v záplavě sraček. Měl jsem husí kůži, je to neuvěřitelný a super, jak to všechno klaplo přesně podle plánu i po více než půlroční cestě..mimo moje vnímání, ale fascinující. 

Link to post
Share on other sites

Konečně něco zajímavého.Díval jsem se na ČT, ale někdy moderátoři mluvil tak moc, že nebylo slyšet původní anglický komentář. Tak jsem to pak přepnul na NASA. Jsem zvědav na další fotky a hlavně na Ingenuity. Já to už asi nezažiju, ale docela by mě zajímalo jestli je reálné, aby při současném technologickém pokroku na Marsu přistála lidská posádka. Sebrat nějaké vzorky, pozdravit Marťany a říct, že je to další obrovský krok pro lidstvo. Chápu, že je to hlavně o penězích. Bylo by to super, na skafandru by měli Omegy s novým kalibrem 9861, který ještě víc bude odolávat podmínkám na této planetě.🙂

Edited by knihomol
Link to post
Share on other sites

NASA nabízela jakousi možnost vložit do roweru databázi jmen zájemců, která na Marsu zůstane už asi navždy. Totéž jde vložit do příštího letu v roce 2026.

Link to post
Share on other sites

Tvl, mj. prej hledaji na Marsu zivot... pritom ani nevi, co to zivot je. Tragikomedie... par geeku jako z Big bang theory si hraje z drahyma hrackama z verejnych penez. Jsem rad, ze zadny vesmirny program nemame, je to hazeni penez do zumpy. Hlavne, ze Americani chcipaj na covid, jelikoz jejich zdravotni system je zalozeny na pojistene, ne nemocne. To jak za rusaku, "letame do kosmu, ale v me vesnici se brambory stale vybiraji rukama", Solženicin.

Sorry hosi, ze vam beru iluze... 🙂

Edited by odjinud
Link to post
Share on other sites

To je o pohledu na svět. 🙂 Do neolitické revoluce nás taky nikdo nenutil. 

Btw. u toho přistání mi včera i slza ukápla. 

Edited by Sněhulák
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...