Přejít na obsah

Grand Seiko - ktore?


Doporučené příspěvky

Nazdar.
Nemyslel som si, ze niekedy napisem do tohoto vlakna.
Chapem, ked niekto riesi vyssiu ligu a integrovany tah a na vyber su rozne znacky. Alebo ci vobec ist do GS a ked uz, tak do ktorych. Toto vsetko su relevantne dotazy.
Ten moj mi pride na tej blbej strane. Nejake GS som uz videl, nejake mam. A napriek tomu sa pytam. Niekedy je videnie "problemu" tak zuzene, ze staci male nasmerovanie a moze to pomoct. Ukazat inu stranku veci. Zburat barieru a dat tomu rozlet. Este donedavna som bol napr. absolutne presvedceny, ze champagne dial u mna je cira nemoznost...a teraz mam vo vybere hned dve moznosti.  Naviac, SD alebo skor High-beat? Tvar puzdra 44GS, cize "okruhly" alebo "podlhovasty" ako u snouflejk? Prve miesto som mal snow...potom 373...a teraz zakladam vlakno.
Aky je ten vas pohlad? Ak si najdete cas a napiste par viet. Vopred dakujem.

373:

SBGA373G.thumb.png.bc1fa1331e6ce6ba9a01930dfacab7ac.png

201:

SBGA201G.thumb.png.7561c44b5e0ad8f7e4160a51b90e80e1.png

211:

SBGA211G.thumb.png.b399966eafcdfafead63d3c02d30d5ee.png

201:

SBGH201G.thumb.png.bc459b98dff714cc04ae1f097c9d690a.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě vločky, šampaňský vylej doktorovi na hlavu 😀, SD je jasný 😉.  Ale vážně, pamatuju si, když jsem vločky poprvé vyzkoušel, prostě nádhera a zážitek. Když druhé tak souhlas 373, ty 201 jsou za mě asi nejnudnější (nadšenci prominou 😶) nebo jsem se k nim "nepropil" 🙂

Upraveno uživatelem DavidLC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....kup si které se ti nejvíc líbí.....není nad dobrou radu :D

Ty modré nejsou na ruce úplně to pravé ořechové. Taky jsem je měl ve výběru, ale když jsem je zkoušel, tak jsem od této volby ustoupil. Ta modrá je taková divná. Jako když se ti na sníh vylije voda do ostřikovačů :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, xbraj19 napsal:

....kup si které se ti nejvíc líbí.....není nad dobrou radu :D

Ty modré nejsou na ruce úplně to pravé ořechové. Taky jsem je měl ve výběru, ale když jsem je zkoušel, tak jsem od této volby ustoupil. Ta modrá je taková divná. Jako když se ti na sníh vylije voda do ostřikovačů :)

 

GS a ich ciferníky sú super, z toho čo si ponúkol sa mi najviac páči 211 (asi aj preto, že ja nemusím hodinky, kde farba dátumovky nekorešponduje s cifrom, prípadne musí aspoň byť nejako logicky odôvodniteľná - napríklad, že "je súčasťou" indexu v danej farbe) No pobavilo ma tvoje prirovnanie tej kojeneckej modrej ku vode do ostrekovačov vyliatej na sneh. Z tohoto pohľadu je otázne, či ti prvé dve možnosti nepripomínajú inú tekutinu vyliatu na sneh 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vdaka za nazory. V podstate asi zo ziadnymi z uvedenych hodiniek sa neda urobit chyba. 201 som zaradil hlavne kvoli klasickemu kalibru na vysokej urovni. Na SD tiez nedam dopustit, kedze ho mam a hovorit o presnosti a pohybe sekundovky je zbytocne.
Prvou vecou, aj pri inych navrhoch je, ze tah je nevyhnutny. Nevravim, ze obcas ma neprepadne chut nasadit kozeny remen (napr. na SBGR079), ale to je na 2-3 dni a vzdy skoncim pri tahu.

Dalsim dolezitym bodom je vaha. Snowflake su titanove a vazia len 100g. GS dajvre, ktore mam su titanove a vazia 148g. Teda o polovicu viac a na mojej ruke 21+ cm sedia idealne. Postupne som sa (snad ako väcsina) dostal k tomu, ze mi vyhovuju mensie hodinky. Cize 40-41mm je fajn. Mam ale obavu, ci sa snow na ruke pocitovo "nestratia".

@xbraj19 snowflake zo 70. rokov v quartz? Noze, daj nejaky navrh. Kedze som sa dlhsiu dobu pohraval s myslienkou na Rlx DJ41 (vlakno filo-boxera poznam naspamät) nechal by som v nich okolo 9000 eur. Takto by som mohol mat dvoje GS, ale toto je uz kacirska myslienka a nechcem doma skoncit na hranici 🙂 

Este na koniec, uz mesiac mam natiahnutu stranku s Blancpain Bathyscaphe a 120 hodinovym kalibrom, ale akosi ma to prvotne nadsenie opustilo. Naviac, potapky nieeee.

@Pán časutoto som asi nechcel pocut, pritom voda do ostrekovacov v snehu mi nevadi 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, xbraj19 napsal:

....kup si které se ti nejvíc líbí.....není nad dobrou radu :D

Ty modré nejsou na ruce úplně to pravé ořechové. Taky jsem je měl ve výběru, ale když jsem je zkoušel, tak jsem od této volby ustoupil. Ta modrá je taková divná. Jako když se ti na sníh vylije voda do ostřikovačů :)

 

Přece si nebude kupovat hodinky, které se mu nelíbí jen proto, že mu je někdo doporučil, to dá rozum :rolleyes:

Ta voda do ostřikovačů mě pobavila, ale má to výhodu, aspoň mu v zimě nezamrznou, horší by bylo, kdyby se ten sníh na cifru rozpustil :D

Ale vážně, mi se prostě líbí ten klasický tvar pouzdra, jednoduchý a elegantní. Velikost je taky přijatelná, i když menší a tah se určitě dá dokoupit, na Seiko i GS jsou toho mraky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na ty jsem koukal, ale osobně k nim mám několik výhrad. Především hodinová ručička je nějak moc silná, opticky rozpůlená a bez špičky, to se fakt nepovedlo. Struktura ciferníku je až moc výrazná a bez nápovědy, že je to březový háj, bych to nepoznal, spíš jako rákosí nebo tráva. No a pak barva, celkově to na mě působí jako odbarvené na černobílo a ta vteřinovka už to moc nezachrání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I když je tady má "každý", vybral bych Snowflaky. Jsou to jediné GS které jsem měl a dodnes na ně rád vzpomínám. Ten ciferník, ta ladně plující vteřinovka, tak jejich lehkost...krása.
Kdybych se teď rozhodoval pro koupi GS, šel bych do limitky sbgh269 - https://monochrome-watches.com/grand-seiko-heritage-autumn-limited-edition-sbgh269-introducing-price/
Před časem jsem měl možnost si je vyzkoušet a od té doby se po nich průběžně se zalíbením koukám :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...