Přejít na obsah

Breitling navitimer 1 B01 46 vs Rolex sea-dweller deepsea


Doporučené příspěvky

Ahoj...uvazuji o svem prvnim nakupu drazsich hodinek-zacatecnik:)

 

Prosim o nazory/rady.

 

Dlouho se divam po Bckach - Navitimer GMT(ty se mi libi asi vic) nebo B01(ty dle recenzi maji lepsi "vnitrek")

 

Aktualne mam nejmenovanou znacku 51mm - ocel->jsem na velke hodinky zvykly.

 

Rad bych hodinky na kazdodenni pouziti, ale zaroven neco, co si udrzi hodnotu idealne "navzdy":)

 

S hodinkama i plavu-ale s tak drahyma nebudu i kdyby mely wr 10000:)- pouzivam lunetucna odpocet, logaro na lunete nepotrebuji, jen je zajimave...rolady jsou krasne jednoduche.

 

trochu se bojim te Wr 30 u B.

 

Pak jsem vizualne objevil na fotce Rolex deepsea.

 

Cenove jsou hodne vysoko nad muj rozpocet, ale pokud by drzely cenu lepe nez Bcka, tak si je dovedu predstavit.

 

Pro a proti - bcka jsou o 100k levnejsi i kdyz jsou nove oproti cca 10 let starym rolexum...

 

Diky za postrehy

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky


Ahoj...uvazuji o svem prvnim nakupu drazsich hodinek-zacatecnik:)
 
Prosim o nazory/rady.
 
Dlouho se divam po Bckach - Navitimer GMT(ty se mi libi asi vic) nebo B01(ty dle recenzi maji lepsi "vnitrek")
 
Aktualne mam nejmenovanou znacku 51mm - ocel->jsem na velke hodinky zvykly.
 
Rad bych hodinky na kazdodenni pouziti, ale zaroven neco, co si udrzi hodnotu idealne "navzdy":)
 
S hodinkama i plavu-ale s tak drahyma nebudu i kdyby mely wr 10000:)- pouzivam lunetucna odpocet, logaro na lunete nepotrebuji, jen je zajimave...rolady jsou krasne jednoduche.
 
trochu se bojim te Wr 30 u B.
 
Pak jsem vizualne objevil na fotce Rolex deepsea.
 
Cenove jsou hodne vysoko nad muj rozpocet, ale pokud by drzely cenu lepe nez Bcka, tak si je dovedu predstavit.
 
Pro a proti - bcka jsou o 100k levnejsi i kdyz jsou nove oproti cca 10 let starym rolexum...
 
Diky za postrehy
 
 
Sent from my iPhone using Tapatalk

306cb8a09548b61427e28a8ca53e697e.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstatě to je dobrej výběr. Jestli máš velkou ruku, tak jsi u Breitlingu doma. Navitimery jako jediný hodinky si představit neumím, právě kvůli té WR, chybu s nima ale neuděláš. Mrkni taky na Chronomaty. Cenu si samozřejmě nedrží, ale když koupíš tady nebo se slušnou slevou, tak to takovej průser nebude. Koukni se taky na Panerai. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rolády si vždycky budou držet hodnotu, možná jí dokonce časem i zvýší. Problém může být čekačka, jestli je chceš, tak si buďto počkáš u AD 2 roky nevím?, nebo sáhneš hlouběji do šrajtofle, připlatíš pár desítek tisíc a nebudeš čekat.

Navitamery jsou taky super hodinky, levnější, dostupné a ostudu rozhodně neudělají. Navíc pokud je chceš jako jediné “nafurt” tak by ti ani nemuselo vadit že tak dobře nedrží hodnotu, jelikož když je budeš mít nafurt tak je přece nebudeš prodávat a pak je pokles hodnoty irelevantní.

Osobně by mě ale hodně zajímalo jaký máš obvod zápěstí 24-25cm? že nosíš 51mm hodinky (pokud to teda není něco bez nožek jako želvy apod.) no flame

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tak, hledat hodinky na furt a resit resale value je takove divne.
Navic oboje jsou totalne jine hodinky, pouzitim, designove atd.
Pokud se ti vic libi Becka (jakoze citim, ze velke Brajtle jako nahrada za soucasne 51mm Diesel/Invicta jsou vic zadouci) a zaroven je problem vodotesnost, tak je tu vzdy reseni v podobe Sinn903 s WR100M ;) (ano, velikostne mensi, ale myslim, ze bohate staci)

7532155ac2292a15d4c8343163ecced9.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, diky za vsechny prispevky...neberte me uplne za slovo...na furt, znamena, ze zreba za 5 let je pustim dal a koupim jine...svoje mam, verte neverte cca 12 let...:) za tu dobu se zmenilo spoustu veci, ale hodinky stale slapou, ale rad bych se posunul...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No super, tak jedny "na furt" už máš :)

Pojďme se věnovat těm druhým. Sinn jak psal Andy je skvělá varianta, koukni na ně. Za tuhle cenu si troufnu tvrdit, když s nimi někde netřískneš, že na tom ani po 5 letech nebudeš skoro nic tratit.  Pokud vyžaduješ kovový náramek, tak to není zase tak strašný ZDE. U Rolexu bych se zaměřil spíš na model Submariner. k dennímu nošení je to rozhodně lepší varianta než Sea Dweller. Vlastně po tom co jsi nosil 12 let na ruce, tak budou pohodlný i ty SEA. S Rolexem ovšem narážíme na "čekačky", pokud nechceš podporovat překupníky a vysolit jim třeba 25% nad retail.

 

Pokud nehledáš machr index a líbí se Ti Breitling, zkus se zamyslet i nad těma Sinn 903. Na rozdíl od Breitlingu je můžeš vzít s klidem i do bazénu.

 

Znovu, pokud nehledáš machr index či sociální status a líbí se Ti víc Rolex, zkus se kouknout ještě na Tudor. Konkrétně řadu Black Bay 41. Poctivě udělané hodinky, s know how Rolex, jsou jim podobné, nemusíš se nikoho doprošovat, inhouse, třetinová cena. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše David, rozhoduješ se mezi dvěma naprosto odlišnýma hodinkama. Je to asi jako kdyby ses rozhodoval mezi sandály a Martenskami... tedy pokud jde o praktičnost jejich využití.
Pokud se chceš “kochat”, kup si Navitimery. Jestli je pro tebe důležitějším faktorem udržení hodnoty hodinek, pak jednoznačně Rolex.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dneska jsem nejakej chytrej-tak odlozim jeste par vet v tomhle vlakne :)

oboje jsem mel nebo mam.

Navitimery jsou super hodinky a jak je vezmes na ruku-kazdej,ale opravdu kazdej si jich vsimne,protoze se lesknou jak psi koule (po naleštění teda samozřejmě) a ostudu určitě neudělaj...ja jsem odkojenej na breitlích a jsou to výborný hodinky...

Deepseačka jsou taky super hodinky...ja je nosim dost casto a rad...nejsou tak blejskavý jak navitimery,ale díky keramické lunetě se taky umí blesknout,ale tak o 90procent míň než breitle...srovnávačka se subama (jak tu někdo radil) je podle mě mimo...suby jsou pro většinu hodinkové populace nějakej mýtus,ale já když dám vedle sebe suby a deepsea - jednoznačně beru deepsea a dokonce v nich vidím i tu cenu (tedy za co jsem zaplatil)...to v subech nevidím,ale to bylo na delší debatu a o tom to tu není...

Vybrat si musíš sám a radit není úplně jednoduchý,ale pokud bych bral "jetý" (z druhé ruky) tak vzhledem k Tvému dotazu (jak psali kluci výš - machrindex) a jak si dotaz položil - hledáš spís WAUEFEKT a ten Ti dodá Breitling za cca 100K a ne Rolexky za cca 250... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

snake: se zhodnocením Subů sice nesouhlasím (pro mě je to prostě archetyp "dokonalých hodinek" - velikost, pohodlí, spona, historie, hodnota a po čemkoliv si je vezmu na ruku, tak z nich mám zase radost...), ale pod závěr se podepisuju. Z pár případů co jsem viděl, tak u lidí mimo "hodinkovou komunitu" jsou většinou Béčka ty nejlepší hodinky na to, aby si z nich sedli na zadek. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.

×
×
  • Vytvořit...