Přejít na obsah

Automaty s cenou kolem 50-75tis


Doporučené příspěvky

Ahoj od listopadu loňského roku jsem změnil práci a konečně si můžu dopřát trošku té lepší hodinařiny. 

Mám možnost v Německu nakupovat bez dph a proto se ptám jakou cestou se spíš vydat.

Nové do 60tis Bez DPH tj. cca 75tis s DPH

Nebo použité do 60ti zde na foru.

 

Mám dost velkej problém, že se mi klasicky líbí hodinky, které jsou o něco výš než v současné době jsem ochoten dát, tj Tudor BB58, Omega téměř vše v automatu.
 

Jak už tady bylo zmíněno Tagy jsou jako Passat a Omega jako Jaguar. Napadlo mě též podívat se po netu na hodinky od výše zmíněných značek s datem výroby 1985,2015,2018,2019. Jestli tam bude něco pro mě.
 

Šli by jste cestou počkat, nebo mě prosím přesvědčte, že Tudor a Omega není to jediné co tiká a má smysl :) Mám tu ještě možnost mít Oris za zajímavé ceny, ale z nich nejsem uplně nadšen.

 

Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já právě když před pár lety kupoval Damaska tak jsem minul Omegy v Quartzu za 35 a bohužel opravdu vše leze neskutečně nahoru. 

Já jsem si jako nováček zde říkal, že Omegy jsou můj cíl, jenže už vím že to bude možná Rolex...ač jsem je od prvopočátku neměl vůbec v lásce. 

Breitlingy bych musel zvážit, podívat se na ně víc. Jdu na to, děkuji za myšlenku přeci jen dělám v centru letadel. Bylo by to dost smysluplné jako vzpomínka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chvilku bych se rozhlížel, četl a zjištoval, abych si ujasnil, co chci a proč. Pak bych hledal ten vybraný model nebo dva... jestli tady nebo venku je jedno. Nechvátej, dej tomu čas... Čím je výběr ukvapenější, tím spíš tě po chvilce omrzí a budeš je časem prodávat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, redd napsal:

Chvilku bych se rozhlížel, četl a zjištoval, abych si ujasnil, co chci a proč. Pak bych hledal ten vybraný model nebo dva... jestli tady nebo venku je jedno. Nechvátej, dej tomu čas... Čím je výběr ukvapenější, tím spíš tě po chvilce omrzí a budeš je časem prodávat. 

Je to jak říkáš, chtěl bych si je koupit právě k narozeninám v létě. Takže nejvyšší čas najít model co chci, už být rozhoupanej a nechat poprat rozum s emocemi. Přeci jen to nebudou hodinky na rok, dva. Chtěl bych aby mi připomínali tento job co jsem tu, nebo nějakej z těch roků.
Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, igor261069 napsal:

Co je na těch hodinkách golfového/

Jen to že to je Golfová edice. Potřebuji čas to promyslet, přesvědčit se. Viděl jsem ty Aqua Terry u kamaráda a jsou fakt krásný. Je na ně ještě chvíli času, do té doby asi nevydrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, Rodeo65 napsal:

Ahoj od listopadu loňského roku jsem změnil práci a konečně si můžu dopřát trošku té lepší hodinařiny. 

Mám možnost v Německu nakupovat bez dph a proto se ptám jakou cestou se spíš vydat.

Nové do 60tis Bez DPH tj. cca 75tis s DPH

Nebo použité do 60ti zde na foru.

 

Mám dost velkej problém, že se mi klasicky líbí hodinky, které jsou o něco výš než v současné době jsem ochoten dát, tj Tudor BB58, Omega téměř vše v automatu.
 

Jak už tady bylo zmíněno Tagy jsou jako Passat a Omega jako Jaguar. Napadlo mě též podívat se po netu na hodinky od výše zmíněných značek s datem výroby 1985,2015,2018,2019. Jestli tam bude něco pro mě.
 

Šli by jste cestou počkat, nebo mě prosím přesvědčte, že Tudor a Omega není to jediné co tiká a má smysl :) Mám tu ještě možnost mít Oris za zajímavé ceny, ale z nich nejsem uplně nadšen.

 

Díky moc

TH jako Passat, Omega jako Jaguar?... to je ale kravina - srovnání typu auta se značkou. TH přece má na jednom konci baterkové Formule, ale na opačném konci chrona Carrera nebo Monaca (které se už Omegám Speedmasterům blíží)... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TH jako Passat, Omega jako Jaguar?... to je ale kravina - srovnání typu auta se značkou. TH přece má na jednom konci baterkové Formule, ale na opačném konci chrona Carrera nebo Monaca (které se už Omegám Speedmasterům blíží)... 

Ja to tu četl a zalíbilo se mi to srovnání. Nicméně Carrery se mi neskutečně líbí o tom zadna. Tez nad nimi uvažuji, jsou tu nějaké na prodej a za příznivý peniz. Jak je to s kvalitou třeba oproti Tudoru?

Tagy moc neznám. Zatím. Mám dost mezery.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za nějakých 2.500,- euro máš v Německu úplně nový Breitling Colt v automatu. Dělají je ve čtyřech barvách - černý, modrý, šedý a bílo-stříbrno-šampaň cifr. Velikost 41 a 44mm.
Není to sice leteckej kousek, ale jsou to super univerzály skoro na všechno. Broušený tah a kovová luneta se jen tak neokouká a i za několik let to budou dobře vypadající hodinky. A i když si pak pořídíš něco od Rolexu, nebudou Ti připadat, jako "šmuky" :)   

Ale to píšu, jako Breitling fanda :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za nějakých 2.500,- euro máš v Německu úplně nový Breitling Colt v automatu. Dělají je ve čtyřech barvách - černý, modrý, šedý a bílo-stříbrno-šampaň cifr. Velikost 41 a 44mm.
Není to sice leteckej kousek, ale jsou to super univerzály skoro na všechno. Broušený tah a kovová luneta se jen tak neokouká a i za několik let to budou dobře vypadající hodinky. A i když si pak pořídíš něco od Rolexu, nebudou Ti připadat, jako "šmuky"    
Ale to píšu, jako Breitling fanda


Podívám se na ně, přeci jen dělám na AIRCOMu v NATU a bylo by to dost trefné si pořídit takovou vzpomínku.

Jinak jako druhá možnost je dosetrit na Tudory či Omegy. Rok sem rok tam bych kvůli nim asi zvládl.

Kazdopadne děkuji za tip


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, KAL napsal:

Za nějakých 2.500,- euro máš v Německu úplně nový Breitling Colt v automatu. Dělají je ve čtyřech barvách - černý, modrý, šedý a bílo-stříbrno-šampaň cifr. Velikost 41 a 44mm.
Není to sice leteckej kousek, ale jsou to super univerzály skoro na všechno. Broušený tah a kovová luneta se jen tak neokouká a i za několik let to budou dobře vypadající hodinky. A i když si pak pořídíš něco od Rolexu, nebudou Ti připadat, jako "šmuky" :)   

Ale to píšu, jako Breitling fanda :)

Jen škoda, že ty nový Colty jsou už taková trochu šedá myš:-) Obecně tvrdím, že v této kategorii neexistuje něco jako "vyšší kvalita", nebo že bys měl líp nebo hůř udělaný pouzdro. Chleba se pak láme u vlastních strojků (ne vždy je výhoda) a propracovanosti detailů (spona, systém výměny tahu a řemenů....) a samozřejmě prestiže značky. Ty top značky často žijí z geniálních modelů, které tu jsou už dlouhé desítky let a jejich postupná evoluce je základní kámen jejich portfolia. Ono je těžké v tak malinký věci jako jsou hodinky udělat něco převratnýho, co tu ještě nebylo a aby se to hned všem líbilo. Třeba Carrera od TH do této kategorie rozhodně patří. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen škoda, že ty nový Colty jsou už taková trochu šedá myš:-) Obecně tvrdím, že v této kategorii neexistuje něco jako "vyšší kvalita", nebo že bys měl líp nebo hůř udělaný pouzdro. Chleba se pak láme u vlastních strojků (ne vždy je výhoda) a propracovanosti detailů (spona, systém výměny tahu a řemenů....) a samozřejmě prestiže značky. Ty top značky často žijí z geniálních modelů, které tu jsou už dlouhé desítky let a jejich postupná evoluce je základní kámen jejich portfolia. Ono je těžké v tak malinký věci jako jsou hodinky udělat něco převratnýho, co tu ještě nebylo a aby se to hned všem líbilo. Třeba Carrera od TH do této kategorie rozhodně patří. 

Krasne jsi to napsal. Carrery od TH se mi též moc líbí...

No a uz to pekne narusta. To zas bude rozhodovaci paralyza!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
před 3 hodinami, spaja napsal:

Jestli děláš u letadel, vem si hypotéku a jdi do Rolex 16710.
db7d53b844d901358d37db4c60c7e5ca.jpg

Ahoj, jsou krásný. Todle není ani o hypotéce, ale o tom že ještě nejsem na tak drahé hodinky připraven. Musím jít postupně, abych se nebál hodinky nosit, uchovávat apod.

Věřím že časem k Rlx dospěju, ale ten čas ještě nenadešel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 2. 2021 v 21:01, Rodeo65 napsal:

Ahoj od listopadu loňského roku jsem změnil práci a konečně si můžu dopřát trošku té lepší hodinařiny. 

Mám možnost v Německu nakupovat bez dph a proto se ptám jakou cestou se spíš vydat.

Nové do 60tis Bez DPH tj. cca 75tis s DPH

Nebo použité do 60ti zde na foru.

 

Mám dost velkej problém, že se mi klasicky líbí hodinky, které jsou o něco výš než v současné době jsem ochoten dát, tj Tudor BB58, Omega téměř vše v automatu.
 

Jak už tady bylo zmíněno Tagy jsou jako Passat a Omega jako Jaguar. Napadlo mě též podívat se po netu na hodinky od výše zmíněných značek s datem výroby 1985,2015,2018,2019. Jestli tam bude něco pro mě.
 

Šli by jste cestou počkat, nebo mě prosím přesvědčte, že Tudor a Omega není to jediné co tiká a má smysl :) Mám tu ještě možnost mít Oris za zajímavé ceny, ale z nich nejsem uplně nadšen.

 

Díky moc

Tak za mňa, ako fandu Tagov, doporučujem Carreru alebo Aquaracer v Tvojej cenovej relácii. Prirovnavanie k Passatu vs Jaguaru by som nepoužíval. Kto sa troška vyzná v automotive vie, ze aktuálna (v podstate aj minulá :))) kvalita a fungovanie Jaguarov určite nezodpovedá cenovke. Ďalšia vec je stupňovanie cenových tried (od Formuly až po Carreru). Pokojne by som povedal, že Carrera a Monaco ( v minulosti ajAutavia) konkuruje ktorejkoľvek Omege. Ale tu sa bavíme o iných cenovkách. 

Možno si mohol bližšie popísať, aký druh preferuješ (elegantnejšie, pilotky, diver...) Určite si mrkni na základnú Carreru. Su to super hodinky, ktore vyzerajú skvelo na ruke a su prakticke. Nieco medzi športovými a elegantnýni. 

Viac športové su Aquaracer ak preferuješ voľnočasové. 

Ak máš rád viac retro/pilotky, tak mrkni na Autavie.

Pozeral som na rady vyššie. Bohužiaľ v takej cenovej relácii netreba.hľadať niečo od Omegy alebo Bečka. Keďže tam sa jedná o in-house strojovne, budeš cenovo niekde inde.

WAR201C_BA0723_0913.png

WAY201B_BA0927_0913.png

WBE5116_FC8266_0913.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...