Přejít na obsah

Omega servis


Popovic

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 52
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Takže servis příště jinde. Dneska jsem si byl hodinky vyzvednout. Problém s trhavým pohybem hodinové ručičky je lepší, nicméně trvá. Údajně se to snažili zlepšit nějakou vazelínou, říkal hodinář. Co mě ovšem překvapilo je zjištění, že opravit to do stavu plynulého pohybu by samozřejmě šlo, nicméně mi to nikdo nenabídl a z hodináře jsem to musel tahat. Musela by se vyměnit nějaká deska kde je zalisovaná osička ozubeného kola či co to říkal... Byl ze mě evidentně nervózní, což chápu, protože do spokojeného zákazníka mám logicky daleko, byť jsem se snažil to nedat nijak zvlášť najevo. Hodinky jsem neměl od července, utratil zhruba litr v EURech a to jediné, o co mi šlo, tedy servis strojku, jeho chod paradoxně zhoršil. Naštěstí není Dušák jediný servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Dovolte mi otevřít toto vlákno, snad můj dotaz směřuji správně.

V březnu tohoto roku jsem zakoupil bazarové Omegy (původně zakoupeny u českého prodejce ve 2019) a vypozoroval jsem pár věcí. První z nich je odchylka času. Za týden se předcházejí zhruba o jednu minutu. Navíc občas pozoruji, že vteřinovka je na 0, přitom minutová ručička není přesně na minutém segmentu. Je možné tyto nesrovnalosti řešit v rámci platné záruky?

Předem Vám děkuji za případné reakce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, YouSan napsal:

Dovolte mi otevřít toto vlákno, snad můj dotaz směřuji správně.

V březnu tohoto roku jsem zakoupil bazarové Omegy (původně zakoupeny u českého prodejce ve 2019) a vypozoroval jsem pár věcí. První z nich je odchylka času. Za týden se předcházejí zhruba o jednu minutu. Navíc občas pozoruji, že vteřinovka je na 0, přitom minutová ručička není přesně na minutém segmentu. Je možné tyto nesrovnalosti řešit v rámci platné záruky?

Předem Vám děkuji za případné reakce.

Minuta týdně, což je tedy cca 9 s denně,  si myslím, že je u Moonů s cal. 1861 ještě celkem OK. Mě dělaly všechny Moony, co jsem měl kolem 6s s tím, že ze začátku to bylo třeba 12 s, takže 9 s bych asi snesl. A jestli dobře rozumím, jak myslíš tu vteřinovku, tak hodinky nemají hacking, tzn. že  jestli chceš, aby to bylo sladěné, musíš trochu při seřizování pracovat s korunkou, vteřinovka běží dál i po vytažení korunky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak vis, ze jde o moony? Jinak pokud je to tak, pak jak pise Borra, jde o vlastnost, 1861 neni chronometr a sladeni vterinovky a minutove je ciste o peclivosti pri serizeni uzivatele, u hodinek bez hackinku o to slozitejsi... v obou pripadech jde o vlastnost a zadna zaruci oprava z toho nebude. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, Seamaster napsal:

Jak vis, ze jde o moony? Jinak pokud je to tak, pak jak pise Borra, jde o vlastnost, 1861 neni chronometr a sladeni vterinovky a minutove je ciste o peclivosti pri serizeni uzivatele, u hodinek bez hackinku o to slozitejsi... v obou pripadech jde o vlastnost a zadna zaruci oprava z toho nebude. 

No jo máš pravdu, Moony to být nemusí, asi mě to napadlo, když jsem viděl popis toho "problému"... Asi by se majitel hodinek mohl vyjádřit k modelu trochu přesněji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 7. 2022 v 13:28, Borra napsal:

Minuta týdně, což je tedy cca 9 s denně,  si myslím, že je u Moonů s cal. 1861 ještě celkem OK. Mě dělaly všechny Moony, co jsem měl kolem 6s s tím, že ze začátku to bylo třeba 12 s, takže 9 s bych asi snesl. A jestli dobře rozumím, jak myslíš tu vteřinovku, tak hodinky nemají hacking, tzn. že  jestli chceš, aby to bylo sladěné, musíš trochu při seřizování pracovat s korunkou, vteřinovka běží dál i po vytažení korunky.

Aha, tak nějak jsem zde pochytil, že denní odchylka by se mohla pohybovat max do 6 vteřin, ale pokud to tak je a z praxe je tato odchylka v běžném průměru, tak nemusím hrotit servisem. Můj druhý problém jsi mi také osvětlil. Bohužel již bez brýlí na blízko dobře nevidím, tento neduh jsem vypozoroval pouze občasně. Nějak jsem měl za to, že se minutová ručička sama srovná aktuálnímu běhu vteřinovky. 

Děkuji Ti za servis+)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 7. 2022 v 20:49, Seamaster napsal:

Jak vis, ze jde o moony? Jinak pokud je to tak, pak jak pise Borra, jde o vlastnost, 1861 neni chronometr a sladeni vterinovky a minutove je ciste o peclivosti pri serizeni uzivatele, u hodinek bez hackinku o to slozitejsi... v obou pripadech jde o vlastnost a zadna zaruci oprava z toho nebude. 

Skvělé, velice Ti děkuji za vysvětlení. Omlouvám se za "hloupý" dotaz, jsem nováček. V tom případě hodinky tikají tak, jak mají+))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Jen rychlá aktualizace - při nočním odložení se v jedné poloze předbíhají, v jiné naopak zpožďují. Tím jsem tak docílil vyšší přesnosti, která se zatím zhruba po 2 týdnech drží s minimální odchylkou. Ještě jednou Vám děkuji za pomoc laikovi v nesnázích. Hezký den pánové🖖

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 4 týdnech...

Samo musis mazat ten remen a ne hodinky :))
Kdo se boji, sere v sini jak se rika. Tak kupuj co rok novy remen za 15k no...
Ja rozpustim smes vosku v zavarovacce a napoustim, mene odvaznym satci nanest a pouzit fen ci horkovzdusnou pistoli, prebytky za horka otrit a vylestit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak říká seamaster, není to samospásné a pokud nosíš jeden řemen celý rok, tak ho můžeš odepsat. Je na to lepší mít pár řemenů " jen na lítačku" a originály či drahé řemeny si šetřit na zvláštní příležitosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...