Přejít na obsah

EDOX Delfin - názorový průzkum


Doporučené příspěvky

Pár dní mi trvalo, než jsem se osmělil založit tohle téma, ale protože jsem v názorové nouzi, poprosil bych místní velevážené osazenstvo o názor na tyto hodinky.

Jak už název vlákna napovídá, jedná se o zde nepříliš oblíbenou značku EDOX, konkrétně model 80117 3M.

Co mě zaujalo - jsou to automaty s tloušťkou 9,7mm a integrovaným tahem. Velikost ideálních 42mm, jednoduchý a elegantní design. Nenašel jsem v podobné ceně automaty s tloušťkou do 10mm (nebo jsem špatně hledal).

Co mě odrazuje - nemůžu se ubránit pocitu, že si berou inspiraci z jiných značek. Kalibr je poměrně základní ETA 2824/Sellita SW200, vodotěsnost pouhých 30m, a nakonec cena, která je aktuálně €950. Navíc ještě omezená dostupnost nových a zcela nulová obnošených.

Díky za každý názor.

 

Edox 80117 3M BUIN Delfin Mens Automatic WatchEdox Delfin Automatic Blue Dial Men's Watch 80117 3M BUIN 80117 3M BUIN -  Watches, Edox - Jomashop

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já na ně taky koukal ☺️

Poslal jsem je kamarádovi a ten mi odpověděl "moc gay" 🤣

Určitě mě tento koment neovlivnil, ale jen jsem si řekl, že chci fakt čistý potápky a upustil od nich :)

Ale přijdou mi fakt fajn a na Joma byli za dobře ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Joma už nejsou, "moc gay" je taky zajímavý názor :whistle: , ta inspirace už mi vadí trochu více. Ale pořád mají něco do sebe, nejsou to úplně oblekovky, ale ani sporty. Vlastně je ani nepotřebuji (ostatně jako spoustu jiných hodinek), jenže se mi líbí, jak jsou tenké.

Jsou ještě s bílým a černým ciferníkem, ale to se mi tak moc nelíbí.

Tak popojedem a uvidím, jak se to ještě vyvrbí a jaké tady budou argumenty pro a proti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti jde o ultratenké automaty, tak proč nezkusit Longines Lyre?

Tloušťka parádních cca 7mm a rozměr 38,5mm (ale působí větší spíš jako 40mm)

Já sám je v bílé verzi cifru už cca 2 roky mám a za mě jsou to nejlepší levné oblekovky, které jsem zkusil.

Na tahu koupíš kolem 1200 éček, na kůži kolem 990 ojro a řekl bych že Longines je tak trošku výše než Edox

Navíc mají 70h rezervu a v celku supr přesnost

Snímek obrazovky 2021-02-25 v 19.50.33 (kopie).png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne by mi na nich vadila ta blystivost - jak hodinek samotnych, tak hlavne tahu, jak jsou prezentovany ve videu, tak se blisti jak psi kulky,na foto to tak nevypada. Rusive na me jeste pusobi napojeni tahu na pouzdro, proste mi to nesedi. Jinak pouzdro, ac inspirovano, se mi libi.

Odesláno z mého ONEPLUS A6013 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za názory, aktuálně nehledám náhradu těch edoxů, to byl takový náhlý impuls, ale otevřeli jste mi oči a ukázali i další pohledy. Ještě to nechám chvíli běžet, kdyby chtěl někdo přispět dalším názorem, pak vyřknu verdikt a zamknu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Já mám jedny EDOXy doma, značku jsem si oblíbil. U těchto by mi strojek nevadil, vodotěsnost 30m áno. Na první pohled zajímavý kus, ale nevím, kde bych je nosil. Jak píšeš, nejsou to ani čistokrevné sporty ani oblekovky. Ale to je individuální, Tobě ta nevyhraněnost může vyhovovat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • tombas uzavřel téma

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.

×
×
  • Vytvořit...