Přejít na obsah

nutnost servisování Bondovek


Návštěvník Petr Jehla

Doporučené příspěvky

Ondro, ono cena 100k je sice "vysoka", ale pro prumerneho svycara to neni zase takova hruza. Sveho casu sem mel presidlit do Curychu, protoze tam zije kamarad. Takze urcitou predstavu o cenach a nakladech mam. Pro "prumerneho" nasince jsou Primky (Elton) nasobne drazsi a nedostupnejsi, nez pro Svycara Omegy nebo Rolexy ;-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 80
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník Ondra
před 39 minutami, Xenomorfus napsal:

Ondro, ono cena 100k je sice "vysoka", ale pro prumerneho svycara to neni zase takova hruza. Sveho casu sem mel presidlit do Curychu, protoze tam zije kamarad. Takze urcitou predstavu o cenach a nakladech mam. Pro "prumerneho" nasince jsou Primky (Elton) nasobne drazsi a nedostupnejsi, nez pro Svycara Omegy nebo Rolexy ;-).

No ale co z toho srovnani kupni sily plyne? Ze vsechno je levny, jenom my Cesi jsme tak chudi, ze se nam ceny zdaji vysoke? To, ze na zapade jsou prijmy x-nasobne vyssi je fakt. Ale nerozumim, jak to ospravedlnuje tu realitu, kterou vyse popisoval Ruda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neplyne z toho nic. Nebo alespon sem tim zadnou plynatost nemyslel ;-). Zkratka jen, ze pro nekoho je neco drahe, co pro jineho ne. A kdyz se (hypoteticky) stejna vec vyrobi v zapadle vesnici v Cine a druha v Zeneve, nebudou mit stejnou cenu ;-). Neco jako ze "kvalita nezavisi na cene" ;-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono to tak je, že u luxusního zboží je poměr cena/kvalita dost napikaču. Viz. křivé rehauty u Rolexu, GMT aféra a divný přistup u Tudoru, praskající spona u Seiko MM, upadlá tlačítka u IWC, utopené TH...všechno příklady z našeho malého fóra.

A nedělám si iluze, že třeba u Pátka to bude lepší :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra
před 4 minutami, Liqid napsal:

Tak ono to tak je, že u luxusního zboží je poměr cena/kvalita dost napikaču. Viz. křivé rehauty u Rolexu, GMT aféra a divný přistup u Tudoru, praskající spona u Seiko MM, upadlá tlačítka u IWC, utopené TH...všechno příklady z našeho malého fóra.

A nedělám si iluze, že třeba u Pátka to bude lepší :D

Tak to jsem si pak spravne koupil Orienty!

Kdo touzite po modrych keramickych Bondovkach jeste mesic a neco v zaruce, full set, dejte vedet. Jedny bych mel. Zn. Praha.

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je takový vývoj a fóru, koupíš něco typu pětky a chytne tě to, ale štve tě pár věcí, tak koupíš střední třídu a těšíš se na tu dokonalost, ale začnou tě štvát jiný věci a dokonalost nikde, pak koupíš něco přes kilo a zjistíš, že tě tam stejně vždycky něco nasere. Třeba jsem zjistil, že je lepší hodinky neprohlížet lupou a nefotit makro, to odhalí hrozný věci :D a přesnost raději neměřit a každý třetí den hodinky vyměnit za jiné.

Prostě jsme tu taková parta hejlů, co utrácí těžký love za "lepší náramky" :D a ještě se tím veřejně chlubí.

Upraveno uživatelem Liqid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, Liqid napsal:

To je takový vývoj a fóru, koupíš něco typu pětky a chytne tě to, ale štve tě pár věcí, tak koupíš střední třídu a těšíš se na tu dokonalost, ale začnou tě štvát jiný věci a dokonalost nikde, pak koupíš něco přes kilo a zjistíš, že tě tam stejně vždycky něco nasere. Třeba jsem zjistil, že je lepší hodinky neprohlížet lupou a nefotit makro, to odhalí hrozný věci :D a přesnost raději neměřit a každý třetí den hodinky vyměnit za jiné.

Prostě jsme tu taková parta hejlů, co utrácí těžký love za "lepší náramky" :D a ještě se tím veřejně chlubí.

Ještě k tomu vývoji...jak se dostaneš na pomyslný vrchol (někdo tagy, jinej omegy,...doplň si jakou značku chceš...) tak se probereš a řekneš si, že když Tě tam furt něco se.. , že si koupíš ty seiko5,kde jsou aplikovaný indexy, lumi safir,...za pět litrů a budeš jako spokojenej...a pak jedeš celej kolotoč znova...a tak furt dokola :) :) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ondra ja jsem nemel na mysli uplne ty Bondovky, ale to je fuk. Taky nemyslim, ze se nutne kazde hodinky (v tvem pripade ty Omegy) po par letech rozpadnou. Naopak. Vetsina jich i bez servisu bude slapat dlouha leta. Pak holt ten servis bude nakladnejsi. Jsou to malinke kovove kolecka se zoubkama, ktere se o sebe trou. Tam proste ta degradace byt musi, aspon nejaka, po nejakem case. A myslim, ze jsme nabyli naprosto mylneho dojmu, ze stare hodinky servis nepotrebovaly. Podle me ho potrebovaly, kdyz ne stejne, tak velmi podobne. Vadne serie jsou excesy, ktere se holt stavaji. Pak zalezi na pristupu vyrobce. To ze dneska nektere znacky stoji to co stoji, je taky trochu jiny pribeh.
Vlastne jsem jen chtel rict, ze obava nosit mechanicke hodinky, protoze se casem opotrebuji nektere dily, je...jaka...ani nevim...divna? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Troch bych rekl, ze se tu zvedla zbytecna hysterie. Mam SMPc kupovane tady na foru jako temer nove v lednu roku 2015 (nove byly na podzim 2014), jeden cas nosene intenzivne, pozdeji mene, ale celou dobu na winderu. Loni dostaly v Onyxu preventivni servis, vzhledem k tomu, ze byly zcela v poradku, cena byla  take velmi rozumna. Krom bondovek mam v portfoliu hodinky od levnych po vyssi stredni tridu (viz podpis), osm nejvice nosenych kusu na winderu, takze stale v provozu. Vetsinu z nich mam dlouho a nosim je a nesterim. Vsechny slapou skvele. Nepanikarte proboha...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono nejde ani tak o děšení lidí, jako spíše o uvedení lidí do nepěkné reality.

Já jsem svoje Omegy, prakticky vůbec nenošené a opečovávané a jen ve winderu, šetřené jednou pro syna (ta naivita), servisovat nenechal, protože jsem věřil tomu, co mi řekl ten pracovník servisu soukromě "Hodinky si řeknou" a zatím si, dokud jsem je měl neřekly a počítal jsem s tím, že až si řeknou, tak je dám do servisu promáznout a bude to stát tak nějak cca 3.000 až 4.000,- Kč...

Ach ta moje naivita! Takže ono je toto vlákno dobré, aby si člověk, než si hodinky této kategorie koupí, také uvědomil důsledky nákupu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

No, mozna by tu mohl Ruda @ONYX servis hodinek napsat, jak se u nej cenove pohybuje servis keramickych Bondovek, kdyz uz tu na to mame spešl vlakno. Bezne vycisteni+promazani, a pak typicke opravy s vymenou dilu. Tahle obecna diskuse s akcentovanim extremnich pripadu pak vyzniva dost jednostranne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

k používání winderu. Pozor na ně! Jsou schopný hodinky tzv. ugrilovat. Velmi častý jev!

Při nadměrným dlouhodobým otáčení jdou pak do háje odlučovače, měniče, letmé čepy na můstcích, pérovníky a pokud nejsou kamenové ložiska, tak i ložiska atd...

Pokud hodinky velice často střídám tak má winder smysl, ale pouze takový, který má nastavení otáček. Je pak na místě si vysledovat, kolik otáček za hodinu pro spolehlivé dotahování hodinek stačí a kolik už je málo a opravdu nastavit potřebné minimum.

Pokud nosím převážně jedny hodinky a zbytek se pak bezvýznamně otáčí ve windru, tak je to špatně. Je lepší nechat hodinky stát. Auto taky nemáte neustále nastartované v garáži pro případ, že bych zrovna někam chtěl teď jet.

Ruda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to já jsem naštěstí tak nějak optimálně nastavené měl, podle stránek Watch Database | Orbita Watchwinders jsem si zjistil doporučovaný počet otáček winderu a aby to sedělo, tak jsem měl ještě winder napojený na napájení přes spínací hodiny, omezující dobu chodu winderu, aby netočil více...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K Ondrovi,

Pokud se jedná o Seamaster bez Co-axialu, ta 3500,-

Když je to Seamaster s Co-axialem, tak 4500,-

Ceny jsou dle aktuálního ceníku za celkovou opravu stroje bez přetěsnění, renovace - leštění pouzdra a tahu a bez dílů s DPH.

Tzn. pouze za práci na stroji.

Dále Renovace pouzdra 1500,- a tahu 1000,-

Přetěsnění komplet heliáč + korunka + všechny těsnění 4500,-. Pokud je korunka a heliáč zdravý tak měníme pouze těsnící gumičky za 2500,-.

Pokud je těsnění v opravdu dobrém stavu provádíme i pouze repas těsnění s tlakovkou za 500,-.

Ceny za opravu stroje a renovaci pouzdra a tahu jsou základní a mohou, liší se podle stavu konkrétního kusu.

Ceny za přetěsnění jsou fixní.....

Ruda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra
před 1 minutou, ONYX servis hodinek napsal:

K Ondrovi,

Pokud se jedná o Seamaster bez Co-axialu, ta 3500,-

Když je to Seamaster s Co-axialem, tak 4500,-

Ceny jsou dle aktuálního ceníku za celkovou opravu stroje bez přetěsnění, renovace - leštění pouzdra a tahu a bez dílů s DPH.

Tzn. pouze za práci na stroji.

Dále Renovace pouzdra 1500,- a tahu 1000,-

Přetěsnění komplet heliáč + korunka + všechny těsnění 4500,-. Pokud je korunka a heliáč zdravý tak měníme pouze těsnící gumičky za 2500,-.

Pokud je těsnění v opravdu dobrém stavu provádíme i pouze repas těsnění s tlakovkou za 500,-.

Ceny za opravu stroje a renovaci pouzdra a tahu jsou základní a mohou, liší se podle stavu konkrétního kusu.

Ceny za přetěsnění jsou fixní.....

Ruda.

Super, díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Liqid napsal:

Tak ono to tak je, že u luxusního zboží je poměr cena/kvalita dost napikaču. Viz. křivé rehauty u Rolexu, GMT aféra a divný přistup u Tudoru, praskající spona u Seiko MM, upadlá tlačítka u IWC, utopené TH...všechno příklady z našeho malého fóra.

A nedělám si iluze, že třeba u Pátka to bude lepší :D

Ad Pateky - podivej se na tohle video a makra nekdy od 7:05. Tech chyb tam je az az...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...