Přejít na obsah

nutnost servisování Bondovek


Návštěvník Petr Jehla

Doporučené příspěvky

Návštěvník Petr Jehla

Ahoj chci se blbě zeptat museli museli jste své bondovky někdy něchat servisovat z důvodu že přestali jít ? A jestli ano po jaké době ? jde mi o to že mám seiko 5 po otci koupené v 80tých letech a nikdy je nikdo neservisoval a stále dobře jdou tak mě zajímá jestli mají takovou životnost i Omegy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 80
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Bondovky běží na vyšší frekvenci, a je takové pravidlo až na vyjimky, že čím vyšší frekvence, tím kratší servisní intervaly. Navíc je to složitější strojek, asi na těch Seikách nemáš ani možnost ručního nátahu, a to je podstatná komplikace, pokud to používáš a máš starý Bondovky s ETOu, tak tam je to ozubení řešený na houby a pokud to navíc není namazaný tak to rádo zařve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Petr Jehla

Mam verzi s Keramickou lunetou

před 7 minutami, ramon napsal:

Bondovky běží na vyšší frekvenci, a je takové pravidlo až na vyjimky, že čím vyšší frekvence, tím kratší servisní intervaly. Navíc je to složitější strojek, asi na těch Seikách nemáš ani možnost ručního nátahu, a to je podstatná komplikace, pokud to používáš a máš starý Bondovky s ETOu, tak tam je to ozubení řešený na houby a pokud to navíc není namazaný tak to rádo zařve.

 

image.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak píše Ramon....buď je necháš každých 5 let servisovat ale i to není jistota, že tam nebude něco vydřeného a nebo je necháš jít tak dlouho dokud půjdou a budou splňovat tvojí představu o přesnosti, ale pak počítej s výměnou vícero dílů a tím i vyšší cenou za servis.

Ruda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Petr Jehla
před 9 minutami, Valderek napsal:

Taky to zrovna řeším. Svoje bondovky mám 5 let a teď co s nimi :) Prodávat je určitě nechci a teď kam do servisu a kolik cca stojí.

Odesláno z mého SM-N960F pomocí Tapatalk
 

Dušak Hanak Onyx cena cca 15 tisic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 2. 2021 v 13:44, ONYX servis hodinek napsal:

Přesně jak píše Ramon....buď je necháš každých 5 let servisovat ale i to není jistota, že tam nebude něco vydřeného a nebo je necháš jít tak dlouho dokud půjdou a budou splňovat tvojí představu o přesnosti, ale pak počítej s výměnou vícero dílů a tím i vyšší cenou za servis.

Ruda.


Pokud servisujete jako autorizak za tabulkovy ceny Omegy, tak je zakaznikovi preci uplne jedno, kolik toho v ramci je treba vymenit, ne?


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je právě to, že ne servisujeme za tabulkové ceny Omegy. Omega má veškeré ceníky koncipované pouze jako doporučené ceny pro koncového zákazníka. Není nikde a ani nesmí být nařízeno za jaké ceny servis je.

Další věc je, že pokud se mění v rámci celkové opravy třeba celá základna u kalibru 3313, která stojí něco přes 16000,- zapomeň, že to budeš mít z jakéhokoliv servisu v ceně opravy.

Tím, že máme nastavenou cenu za celkovou opravu pouze za práci a díly účtujeme zvlášť, máme mnohem lepší pro zákaznický systém a zákazník platí jenom to co má a ne paušál, v kterém se vždy počítá s jistým objemem dílů a který se v naprosté většině případů nikdy nevyčerpá.....

Tak jsem to nastavil a zdá se mi to férové, hlavně vůči zákazníkovi.

Ruda. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, ONYX servis hodinek napsal:

Další věc je, že pokud se mění v rámci celkové opravy třeba celá základna u kalibru 3313, která stojí něco přes 16000,- zapomeň, že to budeš mít z jakéhokoliv servisu v ceně opravy.

 

Tady nad tímto mi zůstává rozum stát. Mám doma řadu hodinek přes 50 let starých, některé i 70 let a celkem je na nich mnohdy vidět že byly celkem fest nošený a nikdo je moc neopečovával servisem, a pořád chodí s původními díly. A někdo dokáže za 10 let doprasit strojek že je základna na výměnu? Jak se to může podařit? Napadá mě snad jen utopení, a to je pak na vyhození nejspíš celý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

těch možností je spousty, rozhodně to není o doprasení, ale i to se může stát, když to do ruky dostane nesprávný člověk....

Základny jsou například vydřené od natahovacího kola, nebo vydřený letmý čep, případně ložisko a nebo od číselníku ohnutý minuťák atd. Dá se všechno opravit a nebo vyrobit nový i jinak si pomoci, ale AS by měl rovnou měnit za nový originální díl, alespoň podle některých představ výrobců a možná i zákazníků, majitelů.

Ruda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jsem se nad tvou reakcí trochu zamyslel. Pokud jsi myslel doprasením, to že to výrobce udělal na ho...o, tak je to tak. Věci dávno vymyšlené se znovu vymyslely a věci které fungovaly, se změnily. Je spousty vintage strojů, které chodily bez problémů mnoho let a to i při netěsnících pouzdrech a drsných podmínkách, kterým je naši předkové vystavovali. Dnes se honěním za minimalizací, maximální přesností a taktéž za vyděláváním na následném potřebném servisu, mnoho změnilo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 3. 2021 v 22:15, ONYX servis hodinek napsal:

To je právě to, že ne servisujeme za tabulkové ceny Omegy. Omega má veškeré ceníky koncipované pouze jako doporučené ceny pro koncového zákazníka. Není nikde a ani nesmí být nařízeno za jaké ceny servis je.

Další věc je, že pokud se mění v rámci celkové opravy třeba celá základna u kalibru 3313, která stojí něco přes 16000,- zapomeň, že to budeš mít z jakéhokoliv servisu v ceně opravy.

Tím, že máme nastavenou cenu za celkovou opravu pouze za práci a díly účtujeme zvlášť, máme mnohem lepší pro zákaznický systém a zákazník platí jenom to co má a ne paušál, v kterém se vždy počítá s jistým objemem dílů a který se v naprosté většině případů nikdy nevyčerpá.....

Tak jsem to nastavil a zdá se mi to férové, hlavně vůči zákazníkovi.

Ruda. 

Ahoj,
tak tomu rikam ferovy pristup! Mel jsem za to, ze AS jedou zasadne jen dle pausalu, je mi jasne, ze bezny servis je pak prestreleny, ale myslel jsem, ze se tim pak dotuji ty slozitejsi opravy, kde je treba menit mustky, zakladnovku atp. Tesim se na spolupraci, uz se na vas chystam :)
 

V 12. 3. 2021 v 23:28, ramon napsal:

Tady nad tímto mi zůstává rozum stát. Mám doma řadu hodinek přes 50 let starých, některé i 70 let a celkem je na nich mnohdy vidět že byly celkem fest nošený a nikdo je moc neopečovával servisem, a pořád chodí s původními díly. A někdo dokáže za 10 let doprasit strojek že je základna na výměnu? Jak se to může podařit? Napadá mě snad jen utopení, a to je pak na vyhození nejspíš celý.

Vlastni zkusenost: ohla zakladnovka na Omega cal 1041, po havarce na motocyklu udajne, hodiny samotne nebyly nikterak moc dobite:

Ze vcera pak foto mustku natahu, cal 1120, mechanicke opotrebeni od kola, rhodiovani vydrene az na mosaz. Po 5 ti letech pouzivani.

IMG_0566.jpg

IMG_4464(Edited).jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím - dostal jsem se před lety do zcela neformální a přátelské diskuse ze servisákem od jednoho renomovaného prodejce a ptal jsem se, jsa majitel nových hodinek Omega, jak je to s tím servisem.

Jeho neformální vyjádření bylo, že se to nemá přehánět, že si hodinky řeknou, pokud jdou stále stejně přesně, tak je jim dobře, jakmile se objeví odchylka v přesnosti, tak do servisu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...