Přejít na obsah

První Swiss made hodinky


Doporučené příspěvky

Zdravím Vás pánové,

téměř měsíc zpět jsem poslal na reklamaci Samsung smart watch 46mm a uvědomil si, jak jsou to opravdu ošklivé hodinky (tedy pro mě). Začal jsem nosit opět "normální" a znovu mě svět mužských šperků pohltil.

Momentálně mám již přes 10 let CITIZEN Marinaut AT0760-51E, které pro mě mají tu nejvyšší sentimentální hodnotu a zůstanou u mě do konce života. Dále k obleku Vincero (já vím, prosím o prominutí, tenkrát jsem nevěděl), ale nosím je opravdu jen k modrému obleku, takže tak 2x do roka max.

Nedávno jsem konečně povýšil a řekl si, že bych takovou událost měl alespoň trochu oslavit pořízením svých prvních mechanických swiss made hodinek.

Bohužel (nebo možná bohudík), R Datejust 41mm, R Sumbariner jsou absolutně mimo moje možnosti (Ano, zde poukazuji na takové dream combo), Vacheron Constantin Overseas i Omega SM taktéž. Tudor BB BMT, popř BB58 je také srdcovka a to dokonce i cenově příznivější, ale pořád je to dost.

Čím více si o všem čtu, tím více hodinek chci a tím méně si dokážu vybrat. Myslím, že to bude klasika i u ostatních lidí.

Prosím Vás tedy o menší pomoc.

Požadavky jsou - sports/divers hodinky na tahu, se safírovým sklíčkem a automatickým pohonem, swiss made s cenovkou do cca 50k Kč.

Každý týden mám jiného favorita.

Momentální pobláznění panuje z Longines Conquest 41mm (zřejmě blue dial), popř. Hydroconquest. Ve hře jsou i ML Aikon Automatic, popř. Aikon Venturer.

Nějakým zvláštním způsobem se mi líbí i Davosa Ternos GMT i Automatic. Já vím, je to opravdu velká kopie SUB, na druhou stranu, pořád jsou to (dle recenzí) kvalitní swiss made automatky a ne žádné fake hodinky z Aliexpressu.

Hodinky v žádném případě nechci jako investici, líbilo by se mi, aby si dokázaly udržet hodnotu, ale je mi jasné, že v tomto rozpočtu je to asi utopie.

Poslední, co bych chtěl dodat, jest, že hodinky bych chtěl nové. Budou to první mechanické a příběhy o výskytu vlásečnic si chci psát své.

Předem moc děkuji za návrhy, doporučení i kritiku výše zmíněných modelů.

 

Pěkný den

Karl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Pán času @palom díky chlapi za reakci. Vypadají moc hezky a musím říct, že možná více než ocean star se mi líbí commander. Vydám se po recenzích. Dokázali byste MIDO jako značku porovnat s Longines? Popř. s ML? Kvalita zpracování, tahu, apod?

Ještě jednou děkuji 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně bych pošetřil a koupil suby, pokud jsou to tvoje dream hodinky tak k nim stejně dřív nebo později dojdeš. Navíc když se teď zapíšeš na pořadník u AD tak je pravděpodobně dřív než za dva roky stejně nedostaneš.

Ale jinak chápu že pro člověka který se doteď o hodinky nezajímal, se to může zdát jako hodně peněz.

V tomto případě bych se přikláňel k tebou zmíněným LHC, nové kolem 40k a jako první pořádné hodinky celkem nadstandartní. Není to žádná moc kopírka, fajn levnější značka s hezkou tradicí a poměrně dobře odladěnou základní Etou (Dělají je ve více velikostech takže nejdřív napiš jaký máš obvod zápěstí) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@watchboy díky za reakci. Já to samozřejmě chápu, na druhou stranu, nechci je až za 2 roky. Chci si nějakým předmětem zapamatovat nynější událost. Navíc žiju v přesvědčení, že hodinky, jakou jsou Rolex, Zenitch, AP, PP, atd. tak nějak patří k lidem, kteří vydělávají 200k + měsíčně. Jde mi i o praktické věci typu, jdu někam na drink (pokud nás tedy někdy vůbec pustí) a někdo mi je rozbije, apod. I u hodinek za 50k budu naštvaný, ale neumím si představit, že by mi někdo zničil, ukradl hodinky za 400k. To prostě ne, akorát bych se je bál nosit a neužíval si je.

 

Jinak abych se přiznal, spíše se přikláním k elegantnějšímu stylu jako je varianta Conquest a ne HC. Chtěl bych ty první více univerzálnější, i když s tím vnitřně bojuji.

 

EDIT: obvod zápěstí je 19,5-20cm

Upraveno uživatelem Karl von Bahnhof
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tomu zase rozumím. 

Já když jsem měl za sebou první odpracovaný rok po výšce, tak jsem si koupil Patek Philippe Calatrava. Šetřil jsem na ně celý rok, každý měsíc jsem si část výplaty odkládal abych si je mohl koupit. No a když jsem je koupil tak to dopadlo tak, že mi vydržely necelý rok, než jsem si uvědomil že takhle na mě v té době "extrémně drahé" hodinky mi nedělají radost, jelikož jsem se o ně neustále bál, takže v tomhle s tebou souhlasím.

Pokud chceš univerzální hodinky, tak buďto Datejusty (což chápu že je drahé) a nebo Longines Conquesty, takové "Datejusty pro chudé", jsou fakt super, měl jsem je půjčené od kamaráda a dají se vzít jak šortkám a tričku, tak i do obleku a navíc vypadají dobře jak na kovotahu, tak i na koženém řemenu a navíc mají 300 m WR a to chceš.

Za mě jedny z nejuniverzálnějších hodinek a parádní vstup do světa "lepších hodinek"

Jestli máš ruku 19-20 cm tak 41mm verze by ti asi na každodenní nošení sedla nejlépe, jak z hlediska estetiky, tak i z hlediska pohodlí. Na výběr 3 barvy:

 

Snímek obrazovky 2021-02-27 v 16.32.34 (kopie).png

Snímek obrazovky 2021-02-27 v 16.32.22 (kopie).png

Snímek obrazovky 2021-02-27 v 16.31.47 (kopie).png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Amén.

Jak jsem již psal, tyhle jsou momentálně největší favorit - Conquest 41mm (blue dial). Aka datejust pro chudé.

Půjdu si je vyzkoušet, až to půjde. MIDO od kolegů beru v úvahu také, Kommandery vypadají velmi podobně.

 

Btw: rok na PP? Asi jinej gang👍. Já bych i více jak rok šetřil na daleko levnější hodinky. Takže gratuluji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ikdyž je označujeme jako "Datejust pro chudé", tak se ale rozhodně nejedná o špatné hodinky, pořád jsou to parádní švýcary od značky s parádní tradicí. :) 

Tak když jsem je kupoval já, tak jsem je kupoval jeté a v té době mě vyšli na něco přes 200k, což mi nepřijde zas jako nějak extra moc peněz našetřené za rok, to je takové průměrné roční šetření nižšího/středního managementu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za pade uz se da poridit vetsi parada nez Hydroconquesty, nic proti nim teda.. mrkni na chrono24, napadaj me treba TH Aquaracer, 41 nebo 43mm, myslim ze kolem pade by se keramiky daly sehnat. 

 No a pokud trochu setrit, Oris Aquis ci Diver 65..

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Karl von Bahnhof musím súhlasiť s watchboyom, tie Longinesky sú veľmi príjemné hodinky. Ešte ma tak okrem spomínaných napadlo, či ťa neosloví niečo od Rado, myslím, že aj tak v určitej sume ti žiadny výrobca neponúkne výrazne viac, alebo menej muziky za tie iste peniaze, tak ide len o to, čo ťa osloví a spraví ti radosť - a bude ti pripomínať túto udalosť. A kto vie, možno budeš povýšený znovu, tak budeš kupovať ďalšie ... neviem, koľko pozícií ešte nad sebou máš 😄

A nesúhlasím s tvojim spájaním daných značiek s výškou platu (200+) ... vo veľkej miere ide aj o rozsah postihnutia daného jedinca, nie len o plat 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na TH Aquaracery jsem koukal, docela se mi i líbí, ale o TH jsem tedy žádnou chválu neslyšel. Ale když už hodinky od nich, tak nejhezčí mi připadají Carrery Calibre 5, ale to jsem cenově už jinde a tam bych už spíše uvažoval o TUDOR.

ORIS se mi jako značka líbí, ale jejich hodinky nějak extra ne. Aquisu jsem na chuť nepřišel, ta luneta mi přijde opticky ohromná. Od nich snad jen TT1 Day Date, Artelier date, popř. Pilotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K těm aikonům, dostaly se ke mě výměnou minulý týden a musím teda říct, že super. Vypadaj dobře jak k triku tak ke košili, zpracování za mě skvělý.. Než došetřím na SMPc tak si je určitě nechám.  Ruku mám velkou jako ty a těch 42mm sedí skvěle.. A přijdou mi teda o chlup zajímavější nez conquesty :) Přikládám ilustračně/motivační foto.

20210225_122216.jpg.4dc00dc3283792275ef152b6cac65d23.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Kuba558děkuji za nabídku. Z Prahy nejsem, ale mám to relativně kousek. Třeba až to bude opravdu aktuální. Z důvodu lockdownu si ještě na nákup počkám. Přes net se mi hodinky kupovat nechce - to je jako auto :)

 

PS: a samozřejmě v tomhle ohledu to mám v hlavě v pořádku 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, Pán času napsal:

@Karl von Bahnhof musím súhlasiť s watchboyom, tie Longinesky sú veľmi príjemné hodinky. Ešte ma tak okrem spomínaných napadlo, či ťa neosloví niečo od Rado, myslím, že aj tak v určitej sume ti žiadny výrobca neponúkne výrazne viac, alebo menej muziky za tie iste peniaze, tak ide len o to, čo ťa osloví a spraví ti radosť - a bude ti pripomínať túto udalosť. A kto vie, možno budeš povýšený znovu, tak budeš kupovať ďalšie ... neviem, koľko pozícií ešte nad sebou máš 😄

A nesúhlasím s tvojim spájaním daných značiek s výškou platu (200+) ... vo veľkej miere ide aj o rozsah postihnutia daného jedinca, nie len o plat 😄

Tak to sakra doufám, že to nebudou poslední hodinky, ani poslední povýšení. 😄

Jinak samozřejmě ano, jde i o postihnutí daného jedince láskou k hodinkám, každopádně pořád žiji v domění, že (pokud nedědí člověk miliony), tak mít několik kousků hodinek od jmenovaných značek, to opravdu není pro běžně vydělávající lid. 😉  Na druhou stranu, 1ks, na který někdo delší dobu šetří, to samozřejmě nevylučuji. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem majitelem Longines Conquest 39mm a mohu doporučit. Jsou to opravdu univerzály, i když pokud nosíš často oblek/formálnější oblečení, volil bych něco víc formálního.

Do tvého rozpočtu se vejde třeba i tohle a spousta dalších Tudor (což dle mého lepší volba než Longines)

Tudor Style 38mm Black Dial Stainless Steel Men's Watch... za 49 176 Kč k prodeji od Trusted Seller na Chrono24

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ilda oblek nenosím, spíše jeans a košili/polo (automotive si na dress code nepotrpí), proto s Conquestama počítám jako s hodinkama akorát vhodnýma.

Co se Tudoru týče (pominu-li, BB), tak se mi Style moc líbí, ve 41mm viz. 

image.png.a3552d5da516d7851627a4f6d80b4d7c.png

 

Na druhou stranu si nejsem jistý, zda za to dostanu 2,1 x vyšší kvalitu jako Longines.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...