Přejít na obsah

Výběr "investičních" hodinek pro novorozence [cca 20k Kč]


Doporučené příspěvky

před 1 minutou, feltharg napsal:

Jeste mne napadl takovej mistni for fora... sloz mu v butiku zalohu na Rolex daytona a treba se na nej k 18. narozeninam dostane rada :D

(jeslti tu na foru chvili pobudes, brzo pochopis souvislosti...)

Ten byl dobrej, ale nepatří to spíše do vlákna "humor"? :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 94
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 27 minutami, tombas napsal:

S těmi Alpinisty bych byl opatrný, protože jak poslední dobou sleduji Seiko dění, tak kolem aktuální edice panuje docela velké rozčarování seiko komunity. Nevím, jestli je to tím, že Seiko chrlí jednu edici za druhou a jedna limitka střídá další, nebo tím, že to už prostě nejsou staré dobré Alpinisty (bez X na ciferníku). Navíc aktuální cena je přemrštěná, co si budeme povídat. Prosakují i informace o nových Alpinistech, které mají být citelně levnější, takže aby se v tom prase vyznalo.

Myslim ze klukovi, za 18 let, bude rozcarovani dnesni Seiko komunity uplne ukradene. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, tombas napsal:

S těmi Alpinisty bych byl opatrný, protože jak poslední dobou sleduji Seiko dění, tak kolem aktuální edice panuje docela velké rozčarování seiko komunity. Nevím, jestli je to tím, že Seiko chrlí jednu edici za druhou a jedna limitka střídá další, nebo tím, že to už prostě nejsou staré dobré Alpinisty (bez X na ciferníku). Navíc aktuální cena je přemrštěná, co si budeme povídat. Prosakují i informace o nových Alpinistech, které mají být citelně levnější, takže aby se v tom prase vyznalo.

Myslim ze klukovi, za 18 let, bude rozcarovani dnesni Seiko komunity uplne ukradene. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, EpsteinBarr napsal:

investicny alkohol som nakupil uz mnohokrat...a musim povedat, ze vzdy to bola velmi dobra investicia, vysoko hodnotena kamaratmi pri kazdej oslave

Navíc jistota 40% zisku - kterej investor to má?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych při výběru maximálně eliminoval prvky, které časem degradují, t.j. hodinky s tritiem okamžitě pryč a snad raději ani potápky s hromadou lumi - za 18 let už nějaká degradace proběhne - hodinky by tak už po vytažení nemuseli vypadat jak by se na "funglovky" slušelo. Současně bych se díval po hodinkách v "šedé" zóně, tam se dá střílet o úroveň výše... takže mně z toho vypadlo něco jako HAMILTON Jazzmaster Chronograph z Jomashopu.

https://www.jomashop.com/hamilton-watch-h32596781.html

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem nestihl EDIT: mimochodem jsem se zájmem sledoval vlákno od začátku. Mé doporučení je spíš z praktického hlediska, ale nápad jako takový považuji za blbost. Hodinky se mají darovat v rodině, a nějaký otcův  kamarád aby mně cpal hodinky za 30k.... nevím - já bych měl raději hodinky od otce za 5k...nebo ještě lépe jeho vlastní s příběhem. Mně to tam prostě nepasuje... a sebere to vlastní rodině náboje na to dát svému synovi památeční předmět....

Upraveno uživatelem Snekofon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to na zacatku, myslim, uplne nezaznelo, ale myslim ze se uplne nejedna o jen nejakeho “strejdu”. Alespon hadam s ohledem na celkovou castku. Kdyz to vezmu podle sebe, kdybych si mohl dovolit svemu diteti koupit k narozeni neco za xy penez a muj blizky pritel by mu koupil neco za xy+100/200/300...%, myslim ze by me to neurazilo. Rekl bych mu, si chuj, ale diky. A predpokladam, ze tohle ma tazatel vyreseny. 

A uz jsem toho tady nakecal dost. Mlcim. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já osobně bych byl na vrcholu blaham dostat k osmnáctinám od strejdy hodinky za dvacet litrů.
Tak bylo to pravda v roce 1984, ale stejně ;o)

A - vážně, krásný je tvůj úmysl, ale výsledek nejistý. Na druhé straně, když to vyjde, bude to bomba. Naznačuješ ostatně, že budeš mít více želízek v ohni, tak přeji ať máš dobré skóre.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, tombas napsal:

S těmi Alpinisty bych byl opatrný, protože jak poslední dobou sleduji Seiko dění, tak kolem aktuální edice panuje docela velké rozčarování seiko komunity. Nevím, jestli je to tím, že Seiko chrlí jednu edici za druhou a jedna limitka střídá další, nebo tím, že to už prostě nejsou staré dobré Alpinisty (bez X na ciferníku). Navíc aktuální cena je přemrštěná, co si budeme povídat. Prosakují i informace o nových Alpinistech, které mají být citelně levnější, takže aby se v tom prase vyznalo.

Souhlas. Viz můj post. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tisíceré díky za všechny další komentáře!

  

před 3 hodinami, feltharg napsal:

Ale co bych zduraznil, jelikoz kupujes novy hodinky a kupujes je v CR, tak mas jedinecnou moznost, az skoro POVINNOST si to zaridit nasledovne:

Zavolej nebo napis do kramu, kde sis vybral dany kousek ke koupi. Vysvetli jim situaci - ze je to k narozeni prcka. Oni to pochopi. Klidne jim muzes slibit poslani platby predem nebo zalohy, ale chces po nich napsat datum narozeni jako datum prodeje. Tohle datum samozrejme ted nevis, takze se s nima musis domluvit, ze jakmile malej vyleze na svet, volas do butiku, at ti k razitku daj dnesni datum, vyzvedavas hodinky a jedes za stastnym otcem.

Neni zac :)

Ale je zač.. díky za tip! Předpokládám, že se předání dárku kvůli nynější situaci protáhne dost po narození, takže to nemusí být tak na sílu, ale určitě neuškodí to domluvit. Serióznímu obchodu nemám nejmenší problém zaplatit celou částku předem, takže to snad půjde domluvit bez obtíží. Jen doklad o koupi z daného data asi budu schraňovat u sebe - asi by nebylo nejvhodnější je vrazit do ruky novopečeným rodičům, kteří reálně nebudou mít o té ceně moc ponětí 🙂.

 

Koupit Rolexky by byla jiná frajeřina, ale pořád žiju v iluzi, že šetřením se dopracuju k možnosti hypotéky na "normální" byt v Praze (jak hloupý "cíl", netřeba komentovat..). 
Navíc asi bych mu je těžce záviděl a přece jen raději peníze utrácím za ostatní než za sebe. Tolik i k filosofii a motivaci koupit relativně drahou věc k tak "všední příležitosti". Vyznávám přístup, že dárek by neměl být primárně limitován cenou. A zdá se, že vždy za nějaký peníz navíc se dá pořídit mnohem lepší věc, a neplatí to jen o hodinkách.. 

 

Ad ty Seiko Alpinist - tady opravdu nevím, co si z té debaty vzít. Na jednu stranu je Seiko dle vašeho soudu super značka, na druhou stranu tu čtu, že v tomhle případě nejsou limitky zas až tak limitky, a navíc v brzké budoucnosti vyjde levnější alternativa s tahem. To mě trochu odrazuje.. Vzhledem to favority nejsou. 

 

Ad Ch. Ward - pročetl jsem posledních cca 40 stránek diskuze věnovaných značce a seznal, že kromě všech nevýhod spojených s dopravou ze zahraničí, ty hodinky asi nebudou vhodné obecně kvůli velké tloušťce - je velká pravděpodobnost, že by nemusely vůbec sedět a nerad bych, aby celý dárek zabila taková banalita.


Ad doporučení:

Trio doporučené tombasem - líbí se mi názor na Longines Conquest, ale zdají se mi moc "obyčejné". I když rozum říká, že to je to, co bych vlastně měl chtít, protože to má ten potenciál "nestárnoucí klasiky", tak když je vidím mezi dalšími kousky, tak se k nim nějak nemám důvod vrátit. Podobné, ale "hezčí" se mi jeví ty dříve navrhované Tissot Gentleman.
Ty Alpiny podle mě spadají do stejné kategorie klasiky, ale vypadají zajímavěji. Byť mě to táhne spíše k modrým hodinkám, protože modrá je přeci nová černá, že.. ale v modré zrovna tyhle podle mě nevypadají tak dobře.

Svůj názor na Hamiltony nechám uzrát třeba do zítra, jsou jiné než moje představa, ale to je vlastně jedině dobře.

 

Krátké shrnutí:

Momentálním "favoritem" jsou Tissot Gentleman, ale Tissot má poměrně širokou nabídku, kterou jsem zatím nestihl pořádně projít.

 

Budu vděčný za veškeré další tipy i další rozvoj diskuze libovolným směrem. Je to sice primárně o výběru konkrétních hodinek, ale upřesnění motivace a toho, co chci, pramení vlastně ze všech příspěvků zde. Včetně těch o divném strejdovi 😀 .

 

Mnohokrát díky všem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě hodinky přijdou jako dobrý nápad. A takový univerzálnější než alkohol. Třeba bude z kluka abstinent, který to neocení. :D

Zkusil jsem se zamyslet, co ze současné švýcarské hodinkové produkce by mohlo být zajímavé i za dvacet let, a nějak mě toho moc nenapadá.

Naopak mě hned napadlo Seiko, které snad nevyjdou ze stylu nikdy. Takové Willardky by byl zajímavý kousek a kdo ví, třeba i investice:

https://www.chronoshop.cz/seiko-spb151j1-prospex
https://www.chronoshop.cz/seiko-spb187j1
https://www.chronoshop.cz/seiko-prospex-spb143j1

Ze Švýcarů/Němců mě zaujaly tyhle UG. Mají čistý nadčasový design, značka renomovaná ale neokoukaná, mají průhled a relativně hezky zdobený strojek, jsou tenké, na tahu a půjdou usadit na libovolný řemen :

https://www.hodinky-koscom.cz/union-glashutte-viro-natahovac-zdarma-d011-407-11-051-00-k0020257

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten komentar k limitce byl k te JEDNE konkretni limitce, takze to vubec nepokladej za bernou minci. A navic na forech se vzdycky vsichni bourej a za pet let ani nestekne pes.

Na chris ward a podobny mini znacky (i union...) bych se vykaslal, to nema ten punc "tradicni exkluzivni kecy v kleci" znacky... Naopak tohle z tech ostatnich dost splnuje ten Longines.

Ad rolex - myslel jsem slozit zalohu. Doplatek na cenu hodinek uz by byl na mladem panovi :D Vtip je v tom, ze dnesky kdyz ty hodinky objednas, tak cekas tak 5-6 let, nez ti je dodaj. A porad se to zhorsuje.

Ad seiko - delaj nepreberny mnozstvi modelu, ja osobne bych v tyhle cenovy kategorii sel do nejakych SUMO nebo 62MAS reedici (automatickej strojek). Spekulace nad cenovou politikou jsou vzhledme k ucelu zcestny. Podotykam, ze ja jsem zartupitly odpurce hodinek seiko :D

Ad uctenka. Datum a razitko jsem samozrejme mel na mysli na ZARUCNI KARTICKU, ne na uctenku... Uctenku si klido nechej u sebe :)

Jinak kdyby bylo na mne, koupil bych nejaky midrange seiko potapky s tim vtipnym datumem narozeni, jednu akcii tesly a jednu nejakou flasku neceho dobryho (ale ja obecne neuznavam "zrani v lahvi" pokud nejde o vino nebo pivo). Se divim ze jeste nikdo tu nedoporucil koupi bitcoinu :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to tady čtu, tak bych ještě dal k zamyšlení jednu věc, ikdyž vím, že jsi psal nový hodinky, tak co nějaké staré kapsáče. Takové pěkné cibule IWC koupit, nechat oservisovat, vygravírovat něco pěkného. To je i v dnešní době něco, co je neobvyklé. Na lepší příležitosti si je mladej pak může vzít do kapsičky, v nějaké pěkné krabičce ze skla vystavit na stůl. No a v případě nouze věřím, že i za dalších dvacet let z toho nějakou slušnou hodnotu získá. Navíc se dá lehce podívat na strojek, který bude určitě krásně tikat. A natáhnout si kapsáče je taky takový zvláštní pocit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad Tissot) Jako proč ne, ale je potřeba si pohlídat, jaký je v tom kalibr. Ony ty Powermatiky není jeden jako druhý a jsou mezi nimi docela podstatné rozdíly. Tady bych jednoznačně doporučil koukat po Powermatic Silicium. Totéž platí pro Certiny.

ad Seiko) To je svět sám pro sebe, málokdo se v něm vyzná a krom několika ikonických modelů, nebo spíše řad, je to nepřeberné množství všemožných variant, limitek, speciálních edicí a výročních modelů, inspirovaných od východu slunce, přes vrcholky kopců a mořské hlubiny, legendární osobnosti až po kreslené postavičky. Želvy, Suma, Samuraje, Tuňáky, Šoguny... to zná asi každý, ale trefit se někomu do vkusu některým z těchto modelů je hodně těžké. Navíc tady více než jinde platí, že tu značku buď miluješ, nebo nesnášíš.

Něco jiného je Grand Seiko, ale to je mimo limit.

Pak je tady ještě řada Presage, kde jsou moc pěkné, klasické a elegantní modely

https://www.helveti.cz/seiko-presage-spb167j1?gclid=Cj0KCQiAhP2BBhDdARIsAJEzXlH1bF-M-iCwNBe_ucXu4EjFNxz4j28dM91uVmPBQYf1b_OSHewwsZkaAlkWEALw_wcB

Případně u Orient Star by se taky něco našlo.

ad kapsáče) Kapsáče dnes zajímají opravdu jen velmi úzkou skupinku sběratelů. Na běžné nošení je to nepoužitelné a mít hodinky jen na to, aby na ně sedal prach je opravdu škoda. Cílem celé akce myslím je, aby ve správném věku hoch ty hodinky vybalil a normálně je nosil, to je mimochodem i ta největší odměna pro dárce.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych si dovolil dvě připomínky: za prvé, nebylo by lepší úplně vynechat definici "investiční", nevyhazovat x desítek tisíc a koupit prostě nějaké pěkné Seika model 2021, a podle zde zmíněného doporučení s papíry k datu narození)? A na zbytkovou hodnotu po 18 letech vůbec nemyslet?

A za druhé, položit otázku z druhé strany: daly se před 18 lety koupit za cenu necelého průměrného platu hodinky, které by si podržely stejnou hodnotu dodnes? Jsou nějaké takové? (Edit: tedy že by se dnes daly prodat za zhruba jeden průměrný plat?)

Upraveno uživatelem dykmore
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 45 minutami, dykmore napsal:

Já bych si dovolil dvě připomínky: za prvé, nebylo by lepší úplně vynechat definici "investiční", nevyhazovat x desítek tisíc a koupit prostě nějaké pěkné Seika model 2021, a podle zde zmíněného doporučení s papíry k datu narození)? A na zbytkovou hodnotu po 18 letech vůbec nemyslet?

A za druhé, položit otázku z druhé strany: daly se před 18 lety koupit za cenu necelého průměrného platu hodinky, které by si podržely stejnou hodnotu dodnes? Jsou nějaké takové? (Edit: tedy že by se dnes daly prodat za zhruba jeden průměrný plat?)

Myslím, že daly - jeden příklad za všechny: https://www.ablogtowatch.com/rolex-prices-past-60-years-revealing-analysis/

Jestli myslíš průměrný plat v Česku, to bych se musel podívat po jinejch značkách - snad budou vědět ostatní.

(Průměrná mzda v Česku byla v roce 2000 zhruba 13tis. V téhle relaci vůbec netuším, kam se ceny NOS hodinek hýbou.)

 

Upraveno uživatelem Mathesius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, dykmore napsal:

Já bych si dovolil dvě připomínky: za prvé, nebylo by lepší úplně vynechat definici "investiční", nevyhazovat x desítek tisíc a koupit prostě nějaké pěkné Seika model 2021, a podle zde zmíněného doporučení s papíry k datu narození)? A na zbytkovou hodnotu po 18 letech vůbec nemyslet?

A za druhé, položit otázku z druhé strany: daly se před 18 lety koupit za cenu necelého průměrného platu hodinky, které by si podržely stejnou hodnotu dodnes? Jsou nějaké takové? (Edit: tedy že by se dnes daly prodat za zhruba jeden průměrný plat?)

S tímhle se dá naprosto souhlasit. Já už od začátku používám termín "památeční" hodinky a zrovna u toho Seika bych s klidným svědomím šáhnul po nádherných a nadčasových:

https://www.helveti.cz/seiko-srpb41j1

SEIKO PRESAGE Automatic Blue Moon SARY073 / SRPB41J1 Men's Watch Made in  Japan | eBay

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...