Přejít na obsah

oprava/servis KE/ Slovensko


Doporučené příspěvky

  • po měsících...

Ja mám tip, oblúkom sa vyhnúť košickým hodinárom. Alebo teda dám čerstvú skúsenosť. Došli mi z Ruska zo servisu troje ruské chrona, 3133 a 31659. Cestou zrejme zažili svoje, lebo na jedných šturmoch nepretáčala minútová ručička stopiek a na Okeane nefungoval natahovaci mechanizmus. Rus písal že šturmi treba len doladiť chrono a s okeanom je to trocha zložitejšie, zrejme vyskočila pružina, pre neho práca na 5 a 20 min. Samozrejme nechcelo sa mi posielať hodinky znovu do Ruska, tak som skúsil našich "hodinárov". Najprv pána na Mäsiarska. Ten nervózne zobral šturmi a začal zúrivo stláčať chrono. Už vtedy som mal ujsť. Ani ma poriadne nevypočul, ale že on nemá na tieto hodinky súčiastky a koniec koncov má veľa roboty a nemá čas sa s tým zdržiavať. Nech prídem v júli)). Druhý pán v OCMerkur stihol aj šturmi otvoriť a skonštatovať že je to hrdzavé a ani sa to nehýbe. No tie druhé som mu už radšej ani neukazoval. Keď som to rusovi napísal tak odkázal že hrdzavy je ten pan a ak chcem tak to môžeme skúsiť online. Nejaké náradie mám, nie som úplne ľavý tak som súhlasil. Cez foto inštrukcie som Okean rozobral cca za 20 min. (samozrejme len to co trebalo) vyskočený bol zúbok ktorý brzdí natahovaci mechanizmus. Pravda, skladanie mi trvalo 1 a pol, hod. no hodinky fungujú. S druhými to bolo oveľa jednoduchšie, fakt len doladiť chrono. Takže podľa môjho skromného názoru v KE hodinarov nemáme. 

Screenshot_20210623-220000_VK.png

yyBMxG35C3k.jpg

WwBpBTTVlF8.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad dr.snake. asi bych nebaziroval na lokalite ale na doporuceni kdo umi. Zasilkovna funguje i na SK. Kdyz tak se ozvete na SZ.

ad Michalv159... uuuuplne stejnou cestou jsem se dostal k hodinarine ja. Chtel jsem opravit hodinky matince k narozeninam ktere este nikdy nevidela ze by sly. Ve trech vyhlasenych prazskych hodinarstvich me poslali ... a to mi bylo jedno kolik to bude stat. Stacilo googlit nebo navrhnout vymenu strojku za jiny pouzity...proste chtelo to trochu premyslet jinak. To dnes uz vim. No ale bez teto prihody bych se zase nenaucil novemu remeslu ... teda trochu nenaucil. Jeste toho je hodne co chci zvladnout ale tak to ma byt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...