Přejít na obsah

Nové dechberoucí Highend Citizen


prischera

Doporučené příspěvky


Na monochrome jsem narazil na článek o nových Citizenkách a musím říct, že mi vyrazily dech. Ty hrany jsou naprosto úžasné. Uvnitř navíc tepe nový inhouse stroj Citizen 0200 s mimostředkou, rezervou 60 hodin a plně splňující COSC standardy. Stroj je vyvinutý ve spolupráci se švýcarskou manufakturou La Joux-Perret S.A., která patří podobně jako například Alpina, F. Constant nebo Bulova do rodiny Citizen. Pouzdro s integrovaným tahem má 40mm a 10,9mm na výšku. Cena ještě není známá, ale měla by být bohužel odpovídající highend segmentu, okolo 6k USD, takže počítám kolem 160k CZK.
Podrobnosti v článku, fotky ukradené tamtéž .
 
https://monochrome-watches.com/citizen-mechanical-model-caliber-0200-la-joux-perret-2021-price/
 
IMG_4618.thumb.JPG.35e891a12868d53adba458e65146f817.JPG
 
IMG_4620.thumb.JPG.bd15ae310d539b115e1853b886560fb1.JPG
 
IMG_4619.thumb.JPG.2a5c55ae7d4119de093777d8ffad0047.JPG
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kazdy sa tento rok do toho pustil. Tissot, Citizen dokonca aj fashion ako fossil zacali robit mechaniky s integrovanym tahom

https://www.fossil.com/en-us/products/everett-three-hand-date-stainless-steel-watch/FS5822.html

som zvedavy kto kazdy bude mat v katalogu tento styl hodiniek na konci roka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych v té cenovce taky asi sáhl spíš po Zenithu (pořád po nich šilhám 😎) a samozřejmě vím, že se s hodinkami v podobném stylu trochu roztrhl pytel, ale ty ostré hrany a fazety mě tady strašně berou. Navíc mimostředka je cool, dneska se moc nevidí. Fakt přeji Citizenu úspěch...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tikzotTak jistěže jsou hodně jiný, ale základní idea je podobná, zřejmě budou mít i nějak větší antimagnetičnost a ty 831 by stály možná za hřích.

U 0200 máme ale větší problém:

277813426_ScreenShot2021-03-04at13_17_02.png.c644f1aa7b83e38b4ab56f6e70748230.png

Třeba tam bude nějaká minimální schovaná, ale nevsadil bych si na to.

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou parádní - rozšklebený šváb odkazující na vintage Ctizen Chrono Master je náhodou dobrý - tvar pouzdra mně hned připomenul mé staré Cosmotrony s ostrými hranami na nožkách přecházející do soudkovitého tvaru pouzdra... akorát ta mimostředka - designově mám mimostředky rád (na vintage hodinkách), ale při praktickém sledování času mám raději když vteřinovka krouží po celém obvodu ciferníku....

image.thumb.png.a6ca27fd32b0635c7084808fe559c2a6.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Snekofon napsal:

... akorát ta mimostředka - designově mám mimostředky rád (na vintage hodinkách), ale při praktickém sledování času mám raději když vteřinovka krouží po celém obvodu ciferníku....

 

Na kompromisy je život krátkej! Vteřinovka buď žádná, nebo obě!

20210304_203014.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...