Přejít na obsah

Presnosť COSC vs. METAS


Doporučené příspěvky

Zhodou okolností sa mi naskytla možnosť porovnať presnosť dvoch hodiniek zo "stajne" Swatch group. Ide o novinku Longines Spirit, ktoré majú COSC certifikát a OMEGA Seamaster Diver 300m s certifikátom METAS Master chronometer . Porovnanie je o to zaujímavejšie, že obe značky sa v rámci skupiny nachádzajú na rozdielnych úrovniach. Longines má za úlohu ponúknuť čo najlepší pomer cena/výkon. Omega je už v kategórii luxusných hodiniek.

 

Aké strojčeky sú vo vnútri?

 

Longines : L888. 4, čo má základ v ETA 2892, 25 200 VpH, rezerva náťahu je 64 hodín,

 

OMEGA : inhouse Co-Axial 8800, 25 200 VpH, rezerva náťahu je 55 hodín

 

Oba strojčeky majú silicone balance spring, OMEGA garantuje výdrž do 15 000 Gauss.

Tak Longines ako aj Omega poskytujú pri týchto hodinkách záruku 5 rokov.

Na papieri sú teda výkony dosť podobné. Rozdiel je najmä v cene : Longines Spirit Automatic 40mm stoja 2020 EUR, Omega Seamaster Diver 300m na kaučuku 4740 EUR.

 

Moje Spirit sú nové, Omegy mám od roku 2019. Oboje som nastavil 28.2 a nosil úplne rovnako až do dnešného dňa. Nosenie vyzeralo nasledovne - na ruku som ich dal o 8 ráno a odkladal na policu zhruba o 20 večer. Podotýkam, že boli na rukach vždy oboje hodinky. Sedím doma, no... :)

 

Ako to dopadlo ?

 

Spirit po dňoch : +5, +8, +12, +14, +17s

Seamaster po dňoch : +5, +9, +15, +19, +23 s

 

Výsledok pri ukončení porovnania dnes presne o 12:00 ukazuje fotografia.

 

Pozeral som odchýlky aj ráno, keď išli hodinky na ruku a pri obidvoch platí, že zrýchľujú hlavne cez noc keď sú položené. Počas nosenia idú skoro presne.

 

V každom prípade ide o potvrdenie, že Longines Spirit je veľa muziky za relatívne málo peňazí. (aj s prihliadnutím na kvalitu spracovania)

 

44377c2d2b8926c5dd768b35d1f894c8.jpg

 

Odoslané z MAR-LX1A pomocou Tapatalku

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pekne srovnani, jen mala technicka poznamka: neni odlozeni jako odlozeni. vzdycky merim na "timegraphu" odchylku ve 4 pozicich: na korunce, protilehla od korunky, cifrem k sobe a cifrem hore...a kazda ti muze hodit jinou hodnotu (dle vysledku mereni volim polohu odlozeni) a v celku to sedi dle certifikace. No a taky zlaty pravidlo, ze si hodinky behem par mesicu sednou. 

Upraveno uživatelem Rybiz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavé srovnání, přesto ale pokud si hodinky odkládal, je to dost zkreslené. To by s podobnými výsledky mohly dopadnout i SKX, když budeš vědět jak je na noc odkládat.
Relevantní by bylo, aby oboje hodinky byly po dobu měření na vrtiči...
Winder nemám. Skôr mi išlo o porovnanie presnosti medzi dvoma hodinkami za rovnakých podmienok používania.

Odoslané z MAR-LX1A pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pekne srovnani, jen mala technicka poznamka: neni odlozeni jako odlozeni. vzdycky merim na "timegraphu" odchylku ve 4 pozicich: na korunce, protilehla od korunky, cifrem k sobe a cifrem hore...a kazda ti muze hodit jinou hodnotu (dle vysledku mereni volim polohu odlozeni) a v celku to sedi dle certifikace. No a taky zlaty pravidlo, ze si hodinky behem par mesicu sednou. 
To striedanie pozícii vyskúšam

Odoslané z MAR-LX1A pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...