Přejít na obsah

Lestenie ocelovych rolexiek


Janikkk

Doporučené příspěvky

před 30 minutami, Liqid napsal:

Rolby neleštit, lepší drbnutý jak leštěný.

Kvůli tomuhle investičnímu pravidlu všichni nosíme Rolby dojebaný a Béčka v top stavu 😄 Kdybych nechtěl prodávat, tak bych jednou za čas do lázně tah a boky pouzdra dal, já z těch vlásečnic, šmouh atd. vždycky šílím:-D Ale jestli je kolega jebnul nějak zásadně, tak možná ani leštění už nepomůže. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dodrbaný hodinky, jsou jak dodrbaný auto ... "radost" můžou dělat jen bláznovi. Investiční potenciál je úplně v něčem jiném. 

hodinkee: The term "unpolished" is grossly overused, and should always be called into question. In fact, it is even banned from use in the Vintage Rolex Forum marketplace because it is so misleading, and almost always impossible to substantiate.

https://www.hodinkee.com/articles/nine-basic-things-you-should-always-look-at-before-buying-a-vintage-rolex

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, to dáš takhle 3x při servisu přeleštit a najednou máš pouzdro o milimetr menší a nožky s jiným tvarem. Já budu mít na ruce raději hodinky se známkami nošení, stejně chytneš vlásečnici hned druhý den po servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Liqid napsal:

No jo, to dáš takhle 3x při servisu přeleštit a najednou máš pouzdro o milimetr menší a nožky s jiným tvarem. Já budu mít na ruce raději hodinky se známkami nošení, stejně chytneš vlásečnici hned druhý den po servisu.

Tak pokud by to dělal Lojza z Horní Dolní pilníkem, tak určitě. Ale pokud to necháš udělat u AD, tak rozhodně ne. Já měl patery RLX na kompletním servisu přímo ve Švýcarsku a rozhodně to není na škodu. Naopak. Jak psal Frantík výše ... tady na CHNMG většina členů nikdy pořádný servis v Rolexu nedělala. Maximálně tak u AD vyměnit těsnění, udělat tlakovku a dost. Prostě není servis jako servis. A podle toho to vypadá a dál se prezentuje :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jak píše @Jarett když Ti to oservisujou (prelesti) v Rolex servisu- tak je to v pohodě a pak Ti experti jak píše @Frantik poznají prd ;) :)

jo a k věci - jestli je máš tak rozbitý jak na obrázku - vezmi je k dealerovi do servisu a on Ti nacení opravu nejlíp - stejně jinde díly nekoupíš.

aby nedošlo k omylu-obrazek samozřejmě znám ;)

Upraveno uživatelem snake
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Jarett napsal:

Dodrbaný hodinky, jsou jak dodrbaný auto ... "radost" můžou dělat jen bláznovi. Investiční potenciál je úplně v něčem jiném. 

hodinkee: The term "unpolished" is grossly overused, and should always be called into question. In fact, it is even banned from use in the Vintage Rolex Forum marketplace because it is so misleading, and almost always impossible to substantiate.

https://www.hodinkee.com/articles/nine-basic-things-you-should-always-look-at-before-buying-a-vintage-rolex

Ten článek jsem četl a dává smysl u hodně starých hodinek. Když budu prodávat pár let starý rolby tak určitě napíšu "neleštěný" a můžu za to dát hlavu na špalek vč. nějakého šmudlání cape codem. A doteď jsem žil v tom, že tohle kouzelný slovo je při prodeji z nějakého důvodu důležitý. Pro představu co mě třeba občas pije krev na mých subech, ale je to vlastně blbost

A21E47CD-8274-4156-BE33-D3842CEAD8D5.thumb.jpeg.c9bb4e252f49c48dccd7ac13b1536086.jpeg

Upraveno uživatelem xcmaniax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte
 
podarilo sa mi riadne suchnut more submarinery :(
davali ste to niekto uz niekde lestit? Ak ano kam? Original servis alebo kam? Dakujem za vaetky tipy
Neboj se toho.. to das.. a pak ukaz.. :-)

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https://www.watchuseek.com/threads/do-you-use-your-rolex-as-a-daily-watch-show-your-scratches.5287464/&share_tid=5287464&share_fid=13788&share_type=t&link_source=apptapatalk_-1452183808.jpg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdo to neumi udelat bez ztraty materialu, to je podstata lesteni / brouseni.

Ja mam obouchany daleko drazsi hodinky nez Suby a sralo me to presne do doby, kdy sem si rekl, ze uz me to srat nebude a prece ty drbance a skrabance maji nakej pribeh a hodnotu.

Kazdymu dle libosti soudruha, ale pokud to nema vliv na funkci rostlinare, tak se na to zvysoka vyser.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě když dělali kompletní servis u Seamasterů, tak na mě koukali u Dušáka jak z jara, když jsem odmítnul leštění a výměnu vložky lunety :D Prý zanedbatelná částka při celkové ceně velkého servisu a já na to, že o to vůbec nejde, pochopili... :punk:  A když už tedy to budu chtít mít fajnový, tak bych je přelíznul při velkém servisu, ale pak je samozřejmě zase otázka času prvních škrábanců a vrypů, které vždycky moc bolí....

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...