Přejít na obsah

Lestenie ocelovych rolexiek


Janikkk

Doporučené příspěvky

Hele vykašli se na to, kdo ti co poradí a udělej to, co zkrátka chceš. Vždycky budou dva tábory. Za mě hrozně záleží na tvaru pouzdra, hodinky jsou o hranách- jsou hodinky, kde je leštění putna (Breitling, Omega) a pak jsou hodinky, kde naopak i sebeprofesionálnější zákrok nenávratně mění jejich charakter (APRO, Genta Ingy). A pak je tu Rolex, kde se to až komicky přeceňuje. Každopádně patřim do tábora neleštičů a to ne z důvodu ztráty potenciální hodnoty, ale z důvodu sentimentu. A navíc je přeci divný, když budou třeba čtyřicetiletý hodinky vypadat jako nový. Ale proti gustu.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Daj fotky 🙂

Mne moje dodr*ané hodinky pripomínajú, že všetko sa raz na prach obráti a je dočasné. Že nemá zmysel sa trápiť bojom, ktorý sa nedá vyhrať. Je to celkom oslobodzujúce. Človeku už potom nevadia nové škriabance. Môže si itie hodinky vlastne začať užívať, nie žiť neustále v strachu. Nežijem v bavlnke a tým pádom ani moje hodinky. Mám obúchané topánky, obúchané autá, obúchanú dušu,... taký je život ☯️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Jakékoliv leštění a broušení je o úběru vlastního materiálu a jedná se o nevratný zásah do autenticity hodinek. Před samotným zákrokem u takových hodinek vždy zákazníka na tento fakt upozorním. Cenu hodinek tím nezvýšíte, ba naopak snížíte a ještě mi za to zaplatíte? Má to své plusy a mínusy, jen má každý trochu jinou váhu a konečné rozhodnutí je na něm. Leštění a broušení hodinek na běžné nošení, je mi tak nějak jedno a klidně můžeme takto hodinky vrátit do hry a jejich cenu do reálu. U vintage hodinek nebo třeba zrovna Rolexek mi to nevoní. Občas dělávám pouze peeling: Učesání brusu a stažení vlásečnic, takto jde hodinky v dobrém stavu hodit do TOPu a nic nepozná ani profík. 

Tato problematika nejde vecpat do jednoho odstavečku. Aspektů jak se na leštění, broušení, vyvařování, dívat je hodně. :) Jsou profíci co budou mít odvážnější názor, ale já jsem začal a pořád pokračuji jako sběrač vintage hodinek, takže mám konzervativnější přístup k věci a ta čistě řemeslná stránka je víc v pozadí. 

 

Upraveno uživatelem Jeronimo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Jeronimo napsal:

Jakékoliv leštění a broušení je o úběru vlastního materiálu a jedná se o nevratný zásah do autenticity hodinek. Před samotným zákrokem u takových hodinek vždy zákazníka na tento fakt upozorním. Cenu hodinek tím nezvýšíte, ba naopak snížíte a ještě mi za to zaplatíte? Má to své plusy a mínusy, jen má každý trochu jinou váhu a konečné rozhodnutí je na něm. Leštění a broušení hodinek na běžné nošení, je mi tak nějak jedno a klidně můžeme takto hodinky vrátit do hry a jejich cenu do reálu. U vintage hodinek nebo třeba zrovna Rolexek mi to nevoní. Občas dělávám pouze peeling: Učesání brusu a stažení vlásečnic, takto jde hodinky v dobrém stavu hodit do TOPu a nic nepozná ani profík. 

Tato problematika nejde vecpat do jednoho odstavečku. Aspektů jak se na leštění, broušení, vyvařování, dívat je hodně. :) Jsou profíci co budou mít odvážnější názor, ale já jsem začal a pořád pokračuji jako sběrač vintage hodinek, takže mám konzervativnější přístup k věci a ta čistě řemeslná stránka je víc v pozadí. 

 

Ahoj, mas nejakou fotku pred/po peelingu? Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 5. 2021 v 5:46, Jeronimo napsal:

Jakékoliv leštění a broušení je o úběru vlastního materiálu a jedná se o nevratný zásah do autenticity hodinek. Před samotným zákrokem u takových hodinek vždy zákazníka na tento fakt upozorním. Cenu hodinek tím nezvýšíte, ba naopak snížíte a ještě mi za to zaplatíte? Má to své plusy a mínusy, jen má každý trochu jinou váhu a konečné rozhodnutí je na něm. Leštění a broušení hodinek na běžné nošení, je mi tak nějak jedno a klidně můžeme takto hodinky vrátit do hry a jejich cenu do reálu. U vintage hodinek nebo třeba zrovna Rolexek mi to nevoní. Občas dělávám pouze peeling: Učesání brusu a stažení vlásečnic, takto jde hodinky v dobrém stavu hodit do TOPu a nic nepozná ani profík. 

Tato problematika nejde vecpat do jednoho odstavečku. Aspektů jak se na leštění, broušení, vyvařování, dívat je hodně. :) Jsou profíci co budou mít odvážnější názor, ale já jsem začal a pořád pokračuji jako sběrač vintage hodinek, takže mám konzervativnější přístup k věci a ta čistě řemeslná stránka je víc v pozadí. 

 

Děkuji za vysvětlení 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...