Přejít na obsah

Seiko Presage Sharp Edged GMT


Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

mám pocit, že musím mít %subj. Na produktových fotkách vypadají skvěle, akorát si je zatím nikde nevyzkouším. Tak se chci zeptat (protože hledám objektivní argumenty, jak to s nimi je :-)):

 

1. Co mohu očekávat od strojku (vypadá to že 6R64 je docela novinka). Jak by na tom mohl být s přesností, seříditelností a servisem?

2. Máte zkušenost se Seiko Super Hard Coating, které by mělo být na hodinkách i tahu? Opravdu je výrazně odolnější, než klasická 316L?

3. Protože jsem lumi úchyl, tak chci na hodinkách i slušnou lumi. Předpokládám, že u Seika to (samozřejmě s ohledem na minimální plochu věnovanou lumi) nebude úplný průšvih, ne?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, škoda, že zatím tvůj dotaz zůstal bez reakce. Je to zajímavé, protože jsme se před časem bavili v nějakém obecnějším Seiko vlákně, že Seiko v zásadě nenabízí nějaké cenově dostupné GMT hodinky. Tyhle vypadají dost schopně.
ad 1. Našel jsem, že ten strojek taky mají v nějakých Lanmasterech, takže to nemůže být úplná plečka. Těžko říct, jak to bude s přesností, já mám zatím s běžnějšími 6Rxx strojky ne úplně nejlepší zkušenost, většinou mi běhaly třeba +20s denně, takže jsem nechával regulovat. paradoxně mám nejelpší zkušenost se základním 7S26, nevím jestli je to náhoda...  
více info s trojku zde. 
https://wristocracy.com/seiko-movements-hierarchy/#Seiko_Caliber_6R64
ad 2. Super Hard coating - myslím, že to bude v pohodě, ale nevím. Není z fotek moc vidět, jestli jsou boky broušené, nebo leštěné. Jestli broušené, tak je to OK. 

ad 3. Lumi, věřím, že bude v pohodě - porovnávám s levnějšími potápkami.
 
Pozor na výšku skoro 14 mm, to není úplně málo. Malinko mi připomínají tvarem Samuraje. Pro srovnání jsou podobně tlusté, mají o 1mm delší Lug-to-lug. Průměr pouzdra je menší asi o 1,5 mm. 

přikládám fotku, ať je to trochu jasnější o čem je debata, jsou fakt pěkný!

image.png.8b980f9d4a6083476344eded91c32a63.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to veliká paráda. Ručky lehce širší, přesto velice elegantní a zároveň by mohly svítit dostatečně. GMT výrazně odlišná, někde bývá docela problém odlišit kteréá ručka co ukazuje. Decentní indikátor nátahu, a to pouzdro je tvarem i povrchovou úpravou taky skvělé (jak říkal Bolek Polívka: "želvy nežeru" a ani já v jejich beztvarosti nemohu nalézt zalíbení)

Jen nemám úplně jasný názor na ručkový ukazatel data, ale začíná se mi kurňa líbít i to. Člověk krásně vidí, kolik zbývá do výplaty ;o)
Pro mne to od GS odděluje jen typ strojku (a to je strojek pořád lepší, než s kterými jsem docela spokojený doma, popravdě řečeno)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A sakra, toho ukazatele data jsem si nějak nevšiml, netrklo mě to. 
Já teda s jedněma Pressage zkušenost mám, viz níže a zrovna jsem se přistihl, že i to zobrazení data, kde je číslice ob den jsem líný luštit. Tady u Sharp Edged, když bude 23., tak budu opravdu ztracený. Nevím, nevím, jestli to byla dobrá volba...
jinak souhlas. 

IMG_4355.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z téhle fotky vypadají Sharp Edged hezky. Akorát to datum v téhle podobě moc nemusím. Navíc když je číslované co pět dnů :( Byl bych pro klasiku v okýnku a klidně bych mu obětoval ukazatel rezervy nátahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas, pro mě je tento způsob zobrazení data v subdialu naprosto nepoužitelný. Dokonce poslední dobou zjišťuji, že datum na hodinkách vlastně ani nepotřebuji a dávám přednost jednoduchým čistým a přehledným číselníkům. Naopak mi třeba nevadí mimostředná vteřinovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to já se dám do opozice, ne že bych toto zobrazení data vyhledával, ale ani mě nepohoršuje - datum obecně nepotřebuji, ale spíš toleruji. A jako vizualizace kolik zbývá do nějaké periodické události = výplaty, jak zmínil @Datelje to naopak perfektní. Raději takto zpestřený číselník, než datové okno, ze kterého čouhá datový věnec v bílé barvě, který rozbije jinak sladěné barvy na číselníku (nemyslím tento model, ale občas je to hrůza)... Naopak ukazatel rezervy považuji za jednu z nejlepších komplikací, reálně užitečnější než fešácké GMT. Tyto Seika se mně teda líbí hodně...  akorát 1500EUR je mimo můj budget :(

BTW já zase nedávám mimostředku - zhoršuje mně to odečet času... očima lítám od velkého cifru na subcifr... beru to jen u vintage, kam to patří... případně u chrono, kde to má logiku... 

Upraveno uživatelem Snekofon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, tombas napsal:

Souhlas, pro mě je tento způsob zobrazení data v subdialu naprosto nepoužitelný. Dokonce poslední dobou zjišťuji, že datum na hodinkách vlastně ani nepotřebuji a dávám přednost jednoduchým čistým a přehledným číselníkům. Naopak mi třeba nevadí mimostředná vteřinovka.

No právě, dnes když chci zjistit datum, tak to stejně z okénka odečítám s obtížemi. (Pořád se chystám na kyklopí čočku, stařecká vetchozrakost za dveřmi)
Ta funkce ukazatele "kolik už jsme ukrojili z tohoto měsíce" by mne ovšem docela bavila a v práci bych viděl blížící se termíny , nakonec i hodinová a minutová ručička fungují stejně, jen nad jiným časovým intervalem. Kurňa, právě jsem prozřel a stal se obhájcem této dosud podceňované komplikace ;o)

a souhlasím se škodlivostí mimostředné vteřinovky - darmo by zabírala místo té nově schválené denní ručičce

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Datel napsal:

No právě, dnes když chci zjistit datum, tak to stejně z okénka odečítám s obtížemi. (Pořád se chystám na kyklopí čočku, stařecká vetchozrakost za dveřni)
Ta funkce ukazatele "kolik už jsme ukrojili z tohoto měsíce" by mne ovšem docela bavila a v práci bych viděl blížící se termíny , nakonec i hodinová a minutová ručička fungují stejně, jen nad jiným časovým intervalem. Kurňa, právě jsem prozřel a stal se obhájcem této dosud podceňované komplikace ;o)

 

 

V tom případě by snad byla zajímavější komplikace s ukazatelem fáze měsíce, byť na ní nepoznáš úplně přesně, kdy bude další výplata. Na druhou stranu se v minulosti podle měsíce řídilo celé hospodářství. Do příštího úplňku bedeme mít sklizeno... apod. :)

http://www.watchalyzer.com/wp-content/gallery/seiko-ananta-spring-drive-moon-phase-watch/seiko-ananta-spring-drive-moon-phase-watch-4.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, tombas napsal:

V tom případě by snad byla zajímavější komplikace s ukazatelem fáze měsíce, byť na ní nepoznáš úplně přesně, kdy bude další výplata. Na druhou stranu se v minulosti podle měsíce řídilo celé hospodářství. Do příštího úplňku bedeme mít sklizeno... apod. :)

http://www.watchalyzer.com/wp-content/gallery/seiko-ananta-spring-drive-moon-phase-watch/seiko-ananta-spring-drive-moon-phase-watch-4.jpg

Tak to je případ od případu, jestli se účetní uzávěrky, platby inkasa  a podobně začnou řídit fázemi měsíce, byla by i to super komplikace ;o)
A ty multistěrače už jsou přeplácané IMHO, ta kruhová datumovka má kouzlo koláčového grafu, vizualizace části vůči celku tak funguje nejlíp.

Flyback není moje volba

 

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, tombas napsal:

To si nejsem jistý, jestli už někdo vymyslel mechanické účetní a daňové hodinky. 🤔

Na tom není nic složitého, stačí dát 5. 10. a 25. den na datumovce do červené barvy. Uzávěrka měsíce, mzdy, DPH.  V případě výše uvedených hodinek hrozí akorát zvýšený počet sebevražd a psychických poruch u účetních....😱 Když uvidí každým pohledem na hodinky jak málo jim zbývá času, tak jim to moc nepřidá...🙄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 3. 2021 v 10:26, ismit napsal:
V 17. 3. 2021 v 10:26, ismit napsal:

zajímavé. trochu mi to připomíná vánoční lití olova, ale jako zase budou přesnější a krapet si člověk připlatí...

image.png.32012fef2e8d7a9311e0a195d6034cc9.png

 

Aká je toto referencia?

Ešte som tento model nevidel.

Upraveno uživatelem City
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...