Přejít na obsah

Hodinky jako investice


mengelis

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 155
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Podla mojho nazoru sa najviac oplatia limitky do 2 000 kusov, ako napriklad Panerai, konkretne typy ako PAM 249.

Ale aj spomenute Daytony su vynikajucimi investičnými hodinkami, pozrite sa na chrono24, za koľko su bricolorove a oceľove- dopyt prekonal hodnotu kovu ;)

Alebo byť rovnako lišiacky ako WatchFan, ktory pri Patekoch 5960 zacitil dopyt po prvom automatickom kalibre- dnes, 2 roky po uvedeni, sa predavaji na burzach za dvojnasobnu cenu oproti uvedeniu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
Návštěvník T.O.M.P.

hodinky nepovažuji za použitelné jako investiční nástroj

 

snad, možná, stolní a stojací hodiny, které jsou už dnes starožitné a časem by jejich cena mohla stoupnou

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník T.O.M.P.

tak jinak - může prosím nějaký zastánce názoru, že hodinky jsou vhodný investiční nástroj uvést

 

1. jaké konkrétní by dnes koupil a za kolik

2. za kolik let stoupne jejich cena a o kolik

Upraveno uživatelem T.O.M.P.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jinak - může prosím nějaký zastánce názoru, že hodinky jsou vhodný investiční nástroj uvést

 

1. jaké konkrétní by dnes koupil a za kolik

2. za kolik let stoupne jejich cena a o kolik

Např. Rolex Daytona. Jejich vývoj ceny v čase byl zde, ale i na jiných fórech popsán již několikrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jo částečná odpověď na otázku 1.

cenu neznám, google najde

 

a odpověď na otázku 2, prosím

To je úplná odpověď na otázku jedna. Pokud považuješ odpověď za nedostatečnou, tak prosím přeformuluj otázku tak, abych ji pochopil i já.

 

K otázce číslo dvě doporučuji nastudovat tento článek, který považuji za velice poučný a pochopitelný.

Upraveno uživatelem jacob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podla mna je to len otazka ponuky a dopytu..ja osobne som tu na fore kupil bretiling chornomat pred dvoma rokmi za 1400e...denne som ich nosil dral boli moje oblubene...no a po dvoch rokoch ked ma uz prestali bavit a chcel som nieco ine..tak som nasiel kupcu za 1500e...cize som ich obnosil uzil si ich a este kilo trhol...

 

a samozrejme na druhej strane mal som vela krat aj rolexky a na niektorych som co to prerobil...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník T.O.M.P.

2 jacob:

 

v otázce 1. jsem byl dotaz i na současnou cenu -to aby se to dalo porovnat s budoucí očekávabnou cenou v odpovědi na 2.- tos nenapsal, ale nech to bý

 

k otázce 2: dík za odkaz, článek je zajímavej, ale nenacházím v něm odpověď jakou cenu lze očekávat u Dayton za 5 / 10 / 20 / 50 let ??

a odpovídat na přímou otázku odkazem na článek mi připadá takový trochu - promiň - hloupý, jestli na věc nemáš svůj názor, tak není potřeba se zaštiťovat článkem, stačilo, abys můj příspěvek ignoroval

Upraveno uživatelem T.O.M.P.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 jacob:

 

v otázce 1. jsem byl dotaz i na současnou cenu -to aby se to dalo porovnat s budoucí očekávabnou cenou v odpovědi na 2.- tos nenapsal, ale nech to bý

 

k otázce 2: dík za odkaz, článek je zajímavej, ale nenacházím v něm odpověď jakou cenu lze očekávat u Dayton za 5 / 10 / 20 / 50 let ??

a odpovídat na přímou otázku odkazem na článek mi připadá takový trochu - promiň - hloupý, jestli na věc nemáš svůj názor, tak není potřeba se zaštiťovat článkem, stačilo, abys můj příspěvek ignoroval

Chceš raději subjektivní názory od mnoha členů nebo odkaz na článek, ve kterém je mnoho objektivních skutečností? Pokud se rozhoduji investovat, jsem rád za objektivní podklady. Přímé odpovědi najdeš v článku, na který jsem Tě odkazoval. Cena modelu 116520 stoupla v letech 2005 až 2011 průměrně o 6.2% per annum. Jelikož se jedná o pravidelný růst, lze očekávat, že cena bude stoupat i nadále. Nejsem prognostik, ale objektivní podklady dostupné veřejně na internetu ve mně vyvolávají subjektivní dojem, že cena hodinek Rolex bude i nadále stoupat o 5 až 7% per annum.

Upraveno uživatelem jacob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dlubix

Rolex, konkretne sportovní modely, prumerne rostou kolem +5% za rok a to už furu let.

Platí to i pro noseny. Kdyz o tom ale pycu vis, tak investuj jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník T.O.M.P.

2 Tullip: proč tak osobně ??? tohle vlákno je -podle názvu- o investici do hodinek

očividně nezajímají - kamaráde, špatný odhad

 

btw. můj názor je, že hodinky jako investice (tedy to co mi za nějaký čas přinese peněžní zisk) nejsou použitelné

 

no a že někdy v minulosti nějakejm hodinkám stoupla cena ? OK, to jo. Ale jako systematická investice s konkrétně odhadovaným ziskem za určité časové období ???? - zatím nikdo nic konkrétního nenapsal.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...