Přejít na obsah

Hodinky jako investice


mengelis

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 155
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

k otázce 2: dík za odkaz, článek je zajímavej, ale nenacházím v něm odpověď jakou cenu lze očekávat u Dayton za 5 / 10 / 20 / 50 let ??

 

Nejvyspělejší satelity krouží denně kolem planety a odesílají data do nejrychlejších počítačů na světě, kde ty nejmodernější softwary vyhodnocují informace, aby ti večer ve zprávách mohli říct, že zítra MOŽNÁ nebude pršet, a ty chceš vědět, co bude za padesát let...pobavils

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jako systematická investice s konkrétně odhadovaným ziskem za určité časové období ???? - zatím nikdo nic konkrétního nenapsal.

Děláš si srandu, že jo :-)? Chtěl jsi můj osobní názor. Jasně jsem Ti napsal, že u modelu Rolex 116520 očekávám růst ceny o 5 až 7% per annum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 azeppelin - asi to bude žhavá diskuse :gunsmilie:

 

To asi nebude, protože dle mého o hodinkách, historii hodinářství, sběratelství atd. nevíš prakticky nic a bez argumentů tu dogmaticky pronášíš nesmysly. Tím pádem nemá cenu se o čemkoli dál přít. Sběratelstvím se zabývám dlouhodobě, takže si rád vyslechnu protiargumenty. Klidně sepiš pár ozdrojovaných normostran, rád se přiučím. Když to bude něco opravdu přelomového, např. práce naprosto vvracejícího tržní mechanismy kontra sběratelství, tak Ti milerád zprostředkuji publikování v ICOM sborníku a třeba budeš druhý Peter van Mensch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Tullip: proč tak osobně ??? tohle vlákno je -podle názvu- o investici do hodinek

očividně nezajímají - kamaráde, špatný odhad

 

btw. můj názor je, že hodinky jako investice (tedy to co mi za nějaký čas přinese peněžní zisk) nejsou použitelné

 

no a že někdy v minulosti nějakejm hodinkám stoupla cena ? OK, to jo. Ale jako systematická investice s konkrétně odhadovaným ziskem za určité časové období ???? - zatím nikdo nic konkrétního nenapsal.

Investuj do kozy, dividendu máš mlíko a sejra a až budeš chtít udělat zisk tak kozu prodej dráž nějakýmu blbovi. Oprtimální časový období je to, než ti koza chcípne. Je to dost konkrétní? Máš ještě jiný dotazy? Jo a kukačky z padesátých let jsou super investice. Tehdy stály 36 Kčs a teď je můžeš střelit na Aukru i za dvojnásobek. Takže zisk 100% přesně jak jsi říkal.

Upraveno uživatelem Cyber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník T.O.M.P.

o nákupu hodinek jako o investlic jsem ještě dnes ráno nic nevěděl, měl jsem jen nejasnou představu, že jako investiční nástroj nejsou vhodné

 

nyní jsem si na základě odpovědí -za které děkuji- potvrdil můj názor:

jako obecný investiční nástroj nejsou hodinky vhodné

ten, kdo jim hodně rozumí může vydělat na spekulativní investici do některých speciálek

event. pro toho, kdo se spokojí s výnosem cca 5-7% pa (při zde nediskutovaném riziku) může být vhodný nákup Rolex Daytona, nebo jiných sportovních rolexek

 

zastánci vhodnosti hodinek k investování neradi sdělují konkrétnosti (asi know-how) zato diskutují velmi podrážděně

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

o nákupu hodinek jako o investlic jsem ještě dnes ráno nic nevěděl, měl jsem jen nejasnou představu, že jako investiční nástroj nejsou vhodné

 

nyní jsem si na základě odpovědí -za které děkuji- potvrdil můj názor:

jako obecný investiční nástroj nejsou hodinky vhodné

ten, kdo jim hodně rozumí může vydělat na spekulativní investici do některých speciálek

event. pro toho, kdo se spokojí s výnosem cca 5-7% pa (při zde nediskutovaném riziku) může být vhodný nákup Rolex Daytona, nebo jiných sportovních rolexek

 

zastánci vhodnosti hodinek k investování neradi sdělují konkrétnosti (asi know-how) zato diskutují velmi podrážděně

 

 

 

suicide_anim.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obecně vzato nejlepší investice je investovat do sebe, svých vědomostí a schopností a pak vydělat peníze a nečekat, že tak nějak spadnout z nebes samy - to je pouze pohádka pro utěšení.

Přesně tak. Snadno získané peníze neexistují. Zákon rovnováhy platí i zde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

o nákupu hodinek jako o investlic jsem ještě dnes ráno nic nevěděl, měl jsem jen nejasnou představu, že jako investiční nástroj nejsou vhodné

 

nyní ( po čyřech hodinách je ze mě expert ) jsem si na základě odpovědí -za které děkuji- potvrdil můj názor: ( jak jinak )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...