Přejít na obsah

Hodinky jako investice


mengelis

Doporučené příspěvky

o nákupu státních dluhopisů jako o investlic jsem ještě dnes ráno nic nevěděl, měl jsem jen nejasnou představu, že jako investiční nástroj nejsou vhodné

 

nyní jsem si na základě odpovědí -za které děkuji- potvrdil můj názor:

jako obecný investiční nástroj nejsou státní dluhopisy vhodné

ten, kdo jim hodně rozumí může vydělat na spekulativní investici do některých speciálek

event. pro toho, kdo se spokojí s výnosem cca 3,09% pa (při zde nediskutovaném riziku) může být nákup vhodný

zastánci vhodnosti státních dluhopisů k investování neradi sdělují konkrétnosti (asi know-how) zato diskutují velmi podrážděně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 155
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

o nákupu hodinek jako o investlic jsem ještě dnes ráno nic nevěděl, měl jsem jen nejasnou představu, že jako investiční nástroj nejsou vhodné

 

nyní jsem si na základě odpovědí -za které děkuji- potvrdil můj názor:

jako obecný investiční nástroj nejsou hodinky vhodné

ten, kdo jim hodně rozumí může vydělat na spekulativní investici do některých speciálek

event. pro toho, kdo se spokojí s výnosem cca 5-7% pa (při zde nediskutovaném riziku) může být vhodný nákup Rolex Daytona, nebo jiných sportovních rolexek

 

zastánci vhodnosti hodinek k investování neradi sdělují konkrétnosti (asi know-how) zato diskutují velmi podrážděně

 

Ještě dnes si živě pamatuju, jak ostřílení investiční poradci vyřvávali .... "Kupujte ropu, už nikdy nebude pod 100 USD" asi za tři měsíce na to stála 50 USD :-) Žádná investice není stoprocentní, ale z hlediska likvidity jsou určitě mnohem likvidnější investice než zrovna hodinky (když teda pominu rychlost s jakou se tady točí Rolexky :-)

 

BTW: tuším, že jedním z nejúspěšnějších investorů na burze jsou takový ty opičky, kterým daj na začátku roku vybrat z balíku akcií a na konci roku vyhodnotí jejich výsledky :-)

 

Už jsem to našel :-)

Opička byla na burze úspěšnější než renomované investiční fondy

 

Takže o čem se tu chceš bavit? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

né, jen mě ztaujalo to téma, tak jsem se chtěl něco dozvědět

 

sem netušil, že dráždím divoké vosy

 

No tuším, že existuje nějakej fond, který se zabývá těmato investicema tj. kupujou auta, vína, hodinky a spekulují na nárůst ceny. Co se týče hodinek tuším, že tam řadí značku Patek Philippe.

 

Mohou být hodinky investicí?

 

Hodinky, víno, whisky - luxus, na kterém můžete hodně vydělat

 

:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník T.O.M.P.

co mi to podsouváš ?

 

tady žádnej názor nebyl, tak jsem nemohl být v opozici

já se chtěl dozvědět nějaký názory, tak jsem schválně položil neutrální otázku

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník T.O.M.P.

To asi nebude, protože dle mého o hodinkách, historii hodinářství, sběratelství atd. nevíš prakticky nic a bez argumentů tu dogmaticky pronášíš nesmysly. Tím pádem nemá cenu se o čemkoli dál přít. Sběratelstvím se zabývám dlouhodobě, takže si rád vyslechnu protiargumenty. Klidně sepiš pár ozdrojovaných normostran, rád se přiučím. Když to bude něco opravdu přelomového, např. práce naprosto vvracejícího tržní mechanismy kontra sběratelství, tak Ti milerád zprostředkuji publikování v ICOM sborníku a třeba budeš druhý Peter van Mensch.

 

tvůj názorovej etalon ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník T.O.M.P.

proboha, napiš mi co chceš prodat a já to za tebe snad i vystavím abych nemusel číst dalších 25 postů tvoje žvásty

 

 

dík

zatím nic, možná daytony tak za 5 let. ale nevím, asi do nich teď investovat nebudu

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je tu dost veselo :) ale ked uz sa tema vola tak ako sa vola.... ja si myslim, ze hodinky niesu vhodne na ukladanie kapitalu, resp. investovanie. jasne, ceny rolexov, zaujimavych modelov inych znaciek a niektore limitky na hodnote ziskavaju. to nepopieram a z kratkodobeho hladiska su do istej miery ziskove. ale dopyt po hodinkach je v znacnej miere zavysly od celkoveho stavu hospodarstva a likvidity spolocnosti. okrem toho si trufam tvrdit, ze v pripade akehokolvek vynimocneho stavu alebo vyraznejsej krizy (nie to co tu mame teraz) by hodinky stratili akukolvek hodnotu okrem samozrejme ich funkcnej hodnoty casomiery.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...