Přejít na obsah

Doxa Sub Army vs. Synchron Military Frogman


martar

Doporučené příspěvky

Na WUS poukazuji na rozdilne verze lunety steel a dlc verze, kde steel ma vintage lumi na sviticich cislech a dlc nema. Pred tim jsem si toho nevsiml a asi mi to neva.
Jinak jsem objednal par remenu, nektere i s cernymi pvd sponami, tak uvidime. Nerad bych na ne cekal az dojdou hodinky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 464
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 1 hodinou, AndyAaron napsal:

“It shows that we can still have some serious fun in this hobby and it doesn’t have to be crazy expensive.”
Amen to that!

Zase se moc neraduj. Popis cernejch nove ukazuje: SYNCHRON 70’S MILITARY BLACK EDITION AVAILABLE JUNE 2021

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tom, že budou dobře udělaný jsem tak nějak nepochyboval. Spíš pořád přemejšlim, proč se do toho chce Doxa pustit. Naprosto ztratili momentum a docela by mě zajímalo, co si teď slibujou. Měli prostě sklopit uši a jít dál. Vždyť těch pár jedinců z řad ortodoxních fanoušků je přeci nemůže vytrhnout. Narovinu i já jako poměrně slušnej fanda Doxy bych volil Synchrony i v případě, že by byly na trhu souběžně. Ta cenovka je prostě killer, Doxa nic víc než svoje jméno nenabídne. Maximálně tak COSC Etu a Swiss made nápis na cifru a na obojí já zvysoka kašlu, to není žádná přidaná hodnota. Navíc tady se ani nejedná o souboj homage vs originál, homage jsou oboje a za Synchronem stojí člověk, kterej Doxu víceméně dostal zpátky na výsluní, což jí určitě taky dost škodí.

 

před 12 minutami, brownwld napsal:

Zase se moc neraduj. Popis cernejch nove ukazuje: SYNCHRON 70’S MILITARY BLACK EDITION AVAILABLE JUNE 2021

Uvidíme, tohle může být upozornění pro nově nakupující. Když jsem bral Poseidony od Doxy, tak se dodání taky měnilo v průběhu prodeje. Ale taky klidně může mít zpoždění fabrika, která jim dělá úpravu, takže kdoví. Myslím, že se na WUS brzy dozvíme odpověď :default_biggrin: a vždyť to čekání je na tom stejně to nejlepší

Jinak jsem si už zase objednal Bonetto Cinturini v oranžový, ať mám možnosti volby;)

 

 

edit- tak to byla rychlá odpověď na wus a je to přesně tak, jak jsem psal

Upraveno uživatelem sashator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@sashator @AndyAaron no jste na WUS oba vzorne aktivni.

Taky jsem precetl 25 stran na WUS, jen mam tam jinej alias nez tady.

Jinak teda tak trosku naivne zitra cekam mail, ze hodinky jsou na ceste. :)

Ad Doxa: Je to slozita situace. Osobne si taky nemyslim, ze by na nich pracovali uz pred uvedenim Synchron Military... Na druhou stranu kdyz je tam poslou tedka jako limitku za 2300 USD, tak je stejne prodaj. A to aby tam dali spravny rucky atd uz si pohlidaj, zas takovy diletanti to snad nejsou. Ale pridava hodnota tam pro mne taky nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak časem si všechno najde svýho kupce, ale myslim si, že budou mít s prodejem trošku problém. Aby se jim to vyplatilo, tak min 300ks limitka to bude a upřímně- tohle nejsou líbivý Divingstary nebo Professional, který si může koupit i někdo nezaujatej, barvy jsou teď populární. Tohle je design, kterej z 95% osloví především fanoušky a ti si už všichni koupili Synchrony za míň než půlku. Ale kdoví jak to bude

Upraveno uživatelem sashator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím jediné, co z mého pohledu mluví pro (snad) budoucí verzi Doxa Army není ani Swiss made, ani COSC, ale plastičtější tisk okrajů indexů na cifru. Řeší se to na téhle stránce diskuze

https://www.watchuseek.com/threads/doxa-army.5288433/page-10#post-53173036

Ovšem vychází se pouze z několika narychlo vyhrabaných fotek nejasného původu, přičemž není vůbec jisté, zda by ta větší plasticita u reedice Doxa Army skutečně byla (skoro bych řekl, že spíš ne, moderní Doxa Sub mají tristně plochý tisk).

No a pak jsou tam ty otazníky kolem výřezu na dvanáctkovým indexu.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten tisk bude kdoví jakej, konekonců i ta situace kolem prototypu je všelijaká. Osobně si nemyslím, že ten tisk bude oproti Synchronu tak neskutečně bombovej, aby o nich kvůli tomu člověk přemejšlel. 

Vypadá to, že jen kritizuju, ale fakt mám Doxu rád. Poslední dobou se mi ale moc nelíbí cenová politika (třeba ty T-Grpah chrona se mi začali nějakym podivnym způsobem fakt líbit, ale 5000EUR mi přijde už dost velkej úlet, o gumě za 440EUR nemluvě). A tímhle fiaskem s Army modelem si to fakt podělali, jsou teď akorát všem pro smích (a zcela oprávněně).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja myslim, ze je to naufoukla  bublina, tech puvodnich hodinek je asi 100 kusu, nikdo nevi zda to ta Svycarska armada vubec odebrala, ty hodinky byly cerny, ale snad se v puvodni barve nedochoval zadny kus,  protoze to nedrzelo. Jetli Rick udelal tenhle jeden model protoze to byla jeho srdcovka -ok, ale doufam, ze nezacne s radou SUB - zacalo by to lehce pripominat Elton vs Prim (myslim na urovni ochranne znamky - nikoliv produktu, tam je synchron nekde jinde)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@sashator

Souhlas, mám to podobně. Doxu mám rád, ale je tam v posledni době moc ale. 

Ono ruku na srdce - většina z nás má rádo Doxu kvůli řadě Sub, zbytek je až na vyjimky trochu o ničem, ze dvou metrů to nerozeznám od Cimieru. Moderní řada Sub působila kvalitou, konstrukcí, ikoničností a taky formou distribuce jako firma ve firmě - a jak se ukazuje, v podstatě to byl Rick Marei a parta kolem něj.

Takže zatimco si touhle kauzou Doxa uřízla ostudu, obnovená značka Synchron dostala do vínku hned na začátku krásnou story, která by se mohla stát součástí budoucí ""legendy o značce". A tu kontinuitu bych neviděl ani tak v donedávna prázdné značce Synchron, jako právě v osobě Mareiho. 

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, steel napsal:

ja myslim, ze je to naufoukla  bublina, tech puvodnich hodinek je asi 100 kusu, nikdo nevi zda to ta Svycarska armada vubec odebrala, ty hodinky byly cerny, ale snad se v puvodni barve nedochoval zadny kus,  protoze to nedrzelo. Jetli Rick udelal tenhle jeden model protoze to byla jeho srdcovka -ok, ale doufam, ze nezacne s radou SUB - zacalo by to lehce pripominat Elton vs Prim (myslim na urovni ochranne znamky - nikoliv produktu, tam je synchron nekde jinde)

Souhlas. Myslim si, že Rick nezačne dělat SUBy. Prostě tenhle military model chtěl udělat dlouho, teď si ito splnil a spíš zase bude pracovat na dalších Aquastarech, možná Aquadivech. Přiznám se, že ani nevim, jestli Doxa měla ještě nějakou podobnou chuťovku ala tenhle mýtickej model.

 

před 1 hodinou, martar napsal:

@sashator

Souhlas, mám to podobně. Doxu mám rád, ale je tam v posledni době moc ale. 

Ono ruku na srdce - většina z nás má rádo Doxu kvůli řadě Sub, zbytek je až na vyjimky trochu o ničem, ze dvou metrů to nerozeznám od Cimieru. Moderní řada Sub působila kvalitou, konstrukcí, ikoničností a taky formou distribuce jako firma ve firmě - a jak se ukazuje, v podstatě to byl Rick Marei a parta kolem něj.

Takže zatimco si touhle kauzou Doxa uřízla ostudu, obnovená značka Synchron dostala do vínku hned na začátku krásnou story, která by se mohla stát součástí budoucí ""legendy o značce". A tu kontinuitu bych neviděl ani tak v donedávna prázdné značce Synchron, jako právě v osobě Mareiho. 

Jasně, že Doxa (ne SUB divize) už dávno nikoho nezajímá. A i SUB divize je vlastně spíš pro fanoušky a hodinkový nadšence. A pro ty všechny je spojená se jménem Rick Marei, což současnýmu vedení asi moc do karet nehraje. Situace kolem military modelu to krásně ukázala. Jsem hrozně zvědavej, kam se teď budou ubírat, obzvlášť když už nemaj moc zajímavejch modelů, který by mohli vyhrabat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přece fialová, levandulová, lososová, starorůžová, tabáková... :D

Kdybych měl mluvit za sebe, tak by se mi líbilo, kdyby udělali ... klidně časem, ne hned... reedici Sub GMT, taky T-graph Searambler, a pár dokonalých klasických Subů bez chyb resp. bez toho, co já pro sebe vnímám jako chyby. Namátkou: barva na korunce, zbytečně výrazný motiv limitek v třetím sektoru snižující čitelnost (perfektním příkladem jsou jinak skvělé moderní SilverLungy - stačí srovnat s vintage Searamblery AquaLung s decentní kresbou). Plus teda mě osobně strašně rozčiluje Doxa logo s rybou, ale to je můj problém :) zaplaťbůh za limitky s plachetničkou na dýnku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, sashator napsal:

... Jsem hrozně zvědavej, kam se teď budou ubírat, obzvlášť když už nemaj moc zajímavejch modelů, který by mohli vyhrabat...

Mimo řadu Sub mě napadá Doxa Graphic. Kdyby to rozjeli, sunburst v různých decentních barvách kromě černé a stříbrné klasiky, bez průhledu, zato s ikonickým povídáním na dýnku a třeba ploškou pro monogram, možná že by to frčelo...

Upraveno uživatelem martar
... Ale to by ta kvalita cifrů musela být na úrovni GO, Vulcain apod.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zítra čeká od Doxy něco novýho, ale nevim nevim jesi to budou nový Army...

777.thumb.png.4059bdc1e07b1771349691f308ac7e6c.png

Jestli mě na dnešních Doxách něco štve, tak jsou to asi 2 věci:

1. Zbavili se skvělýho tubusu jakožto balení k hodinkám.

555.jpg.541b96ca358f45d7e9cc551e0cdf7a55.jpg

2. Oranžová Jenny ryba na korunce.

666.png.d610cfa6efadda510ba166c22b75948e.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...