Přejít na obsah

Přesnost kalibru Omega 8900/8500


Doporučené příspěvky

Zdravím. Má někdo zkušenosti s přesností Omeg 8900/8500 v závislosti na čase. Dle Metasu mají jít 0-+5s za den. Momentálně mám PO 8900, stáří 4 roky a jdou cca +6s, odkládání na ně nemá žádný vliv. Mám je asi půl roku a jdou pořád takto. Nevím jak šly, když byly nové. Nevím zdali to mám řešit nějakým seřízením. Měl jsem PO s cal. 2500, stáří 8 let a tam bez servisu šly +1s, což mne naplńovalo docela spokojeností. Jaké máte vy zkušenosti, případně řešili jste to nějak. Pokud se tady již něco podobného řešilo, přivítám jakýkoliv odkaz. Já tady nic zatím nenašel.  Předem děkuji za vaše reakce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, Petr29 napsal:

Zdravím. Má někdo zkušenosti s přesností Omeg 8900/8500 v závislosti na čase. Dle Metasu mají jít 0-+5s za den. Momentálně mám PO 8900, stáří 4 roky a jdou cca +6s, odkládání na ně nemá žádný vliv. Mám je asi půl roku a jdou pořád takto. Nevím jak šly, když byly nové. Nevím zdali to mám řešit nějakým seřízením. Měl jsem PO s cal. 2500, stáří 8 let a tam bez servisu šly +1s, což mne naplńovalo docela spokojeností. Jaké máte vy zkušenosti, případně řešili jste to nějak. Pokud se tady již něco podobného řešilo, přivítám jakýkoliv odkaz. Já tady nic zatím nenašel.  Předem děkuji za vaše reakce.

Ahoj, na presnost ma vliv mj. i stav maziva a jeho vysychani. Pokud neznas predchozi historii hodinek(dlouho staly?) asi nezbyde, nez je poslat do lazni. Jinak moje PO jsou “stare” 8let, zatim bez servisu a jdou +3s/den, mereno v prubehu 3. mesicu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na chronometer karte by mel byt pristupovy kod, pres ktery zjistits vysledky METAS mereni daneho konkretniho stroje. Otazka je, k cemu ti to ted bude.
Dulezity je, ze ti hodinky chodi s pravidelnou stejnou  odchylkou - je to tedy resitelne serizenim.
JInak moje zkusenosti - mam zastupce temer vsech zakladnich automatickych kalibru Omega - a je to kus od kusu. Mam 50 let stare stroje, ktere po servisu a serizeni chodi stejne jak moderni METAS stroje. A taky mam cal2500, co jde 12 let bez servisu od novych (temer nenosim) a stale jdou +2 sec do plusu.
Pak narazis pri renovacich na desetileti neservisovany strojky, ktery bez vymeny soucasti nejsou ani po servisu nejake presnosti a stabilni odchylky dosahnout.
Zalezi na stavu stroje, mirou opotrebeni, kvalitou a cetnosti servisu.
Nejde tedy zit s predstavou, ze cim modernejsi stroj, tim by mel byt presnejsi... respektive, on presny je, je toho schopen - jde stabilne se stejnou odchylkou, jen neni serizen.
Pokud mas 8900 4 roky od novych, tak servisni interval je tusim diky syntetickym mazivum tusim 5 let, takze vysychani oleje to nebude, to poznas, zacne spis zpozdovat....i kdyz ze zkusenosti zase, ty coaxialy jdou velice pekne i na sucho :)), to se spis se projevi odchylka  vlivem uvolnovani energie z pera v zavislosti na jeho natazeni.
NO v kostce: neres to. Pokud mas nejakou neurozu, tak si je nech seridit. Ja osobne ctim zasadu, ze do hodinek se zbytecne neleze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak tu píše kolega, je to hrozně individuální...já mám 8900 s přesností do 2s což je pohoda...servis by se měl dělat po 5letech pokud pozoruješ nějaké anomálie... :)když jsem je měl nové šli i 4s...pak si to sedlo..těžko říct jak to vidíš ty, ale je to jednoduché dej je na seřízení, pže po dobu 5 let by měli tak nějak fungovat...nevím jestli ti uznají 6s jako denní odchylku, ale zkus to...vím, že u Dušáka budou na tebe koukat jako na exota..jako tenkrát ne mě, že o kousek nelícovala hodinová ručka u SMP...hodně štěstí....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nelicujici rucky me taky sraly... nez jsem si sam overil, ze obcas to diky vulim zvlast u SMP s Etou neni uplne lehky... navic cim delsi rucky, tim vetsi peklo :)
Nerikam, ze to u AD delaj uplne blbe, nekdy by si s tim mohli pohrat vic, ale zase uz vim, ze to taky neni uplne sranda, je treba si s tim vyhrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, Tichus napsal:

Často si na to vzpomenu, když je vezmu do ruky :)

Tak já doufám, že to tenkrát udělali v pohodě...u těch nových in-house kalibrů to už naštěstí není, nebo je to fakt v toleranci nepostřehnutelný.., ale pamatuji tenkrát u PO s 2500kou tam mě to fakt sralo, přesně nepřesně vyrobené soukolí.... 😕

Upraveno uživatelem rekib1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, rekib1 napsal:

Tak já doufám, že to tenkrát udělali v pohodě...u těch nových in-house kalibrů to už naštěstí není, nebo je to fakt v toleranci nepostřehnutelný.., ale pamatuji tenkrát u PO s 2500kou tam mě to fakt sralo, přesně nepřesně vyrobené soukolí.... 😕

Tak, ja jsem mel bondovky s 2500 asi desetkrat a bylo to jenom u tech poslednich, co byly asi 14 dnu u tebe (a ktere jsi stihl nechat srovnat :) ). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za postřehy. Pokud +6-7s nerozchodím, tak to zkusím dát seřídit. Než se bojím abych třeba za rok neřešil, v případě vysychání maziva zpoždění do minusu 😕. Jinak si myslím, že většina tady má hodinky spíše jako koníčka než jako spotřebku. Takže pořád něco se pořád řeší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny moderní kalibry s Co-axial krokem jsou schopni chodit s vysokou přesností. Pokud je diference pravidelná - stejná, je to jenom o seřízení na časovém komparátoru. Pokud by jsi chtěl doladit přesnost, je to možné u nás na počkání a určitě na tebe nebude nikdo koukat jak na exota :) . Ctíme technickou vyspělost dnešních strojů a vždy regulujeme do co největší přesnosti.

Ruda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Ahoj, 

Resim ted to same. Mam cca 5-6 let stare PO 43,5mm s 8900. Chodily pred rokem, co jsem je koupil neskutecne presne - do 1s za den, ale mame je jen prilezitostne, takze jinak lezi v supliku. Nyni jsem je vyndal zase po par mesicich a uz je mam venku tyden v behu a furt maji kolem 5s za den. Drive jsem byl zvykly, ze se to behem jednoho dne srovna, ted tyden a nic. 
Mam to jeste chvili nechat byt nebo to uz je na reseni (= jsem pacient)? 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně bych asi 5s ještě neřešil, ale každý to máme jinak :) Jsem taky pacient, ale asi trochu paranoidní a proto většinou cíleně přesnost neměřím. Jó, když bych si náhodou všiml, že jsem ulítlej po nasazení řádově o minuty, asi bych začal zkoumat co se děje. Ale 5s? To asi ne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky, ja jsem byl trochu “rozhozenej”, ze nejdriv takhle presny a ted nic moc. Zase vim, ze treba na letni dovoleny si je brat nebudu a zase budou lezet, tak je nebudu nechavat serizovat (a nechce se mi do nich hrabat, kdyz to neni nutny). 
Jeste me napada, jestli je dobry je ulozit v nejaky poloze, kdyz dlouho lezi. 😊

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak plkat si na forech je samo fajn cesta, jak zabijet cas, taky to delam, ale v urcitch vecech je asi lepsi it ke zdroji:
https://www.omegawatches.com/customer-service/interventions-and-prices
Nemyslim, ze by cal 8900 mel neco extra oproti co-axialu a pouzivani synetetickych maziv, coz byly za poslednich 20 let asi jedine inovace, jez vedly k prodlouzeni servisniho intervalu na 5 let... A nei to jen o strojku, ale i pretesneni...
Ale jak pisu, zacni pomalu uvazovat, samo pokud je nenosis intezivne, tak muzes dumat i dyl, a nakonec- jsou to tvoje hodinky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pohode, shodnout se nemusime a stejne si to zaplatim at to dopadne jakkoliv 😀😀😀
Premyslet nebudu, protoze jsem si tohle mentalni cviceni (link, cos poslal znam velmi dobre) udelal pred rokem a ve chvili, kdy mi informaci potvrdi hodinar z autorizovanyho servisu nemam duvod to delat jinak. (Na speedech jsem taky delal servis po x letech a ok). 
Pretesneni je neco jineho. (To hlidam tlakovkou a do vody s tim nelezu; kdyz nad tim premyslim, tak se nedostanou do vody vubec 😀). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...