Jump to content

P: OMEGA Constellation Vintage po kompletním servisu, s doklady:

Recommended Posts

Zdravím vespolek,

nabídnu zde (pro mne v premiéře) vintážní hodinky Omega Constellation vintage model, reference 168.017 z roku 1969. Po vzájemné dohodě jsme dospěli k názoru, že by hodinkám prospěl servis, který jsem vyřídil a nechal provést u autorizovaného servisního střediska Omega, na tento je záruka 24 mesíců. V podstatě proběhla kompletní revize stroje, více se rozepíši níže.

Hodinky jsou kosmeticky ve slušném stavu, dle mého původním, ale přiznám se, že vintage hodinkám moc nerozumím, nicméně známá je první majitelka (v kontextu dědictví) a hodinky dle mých informací nebyly leštěné a i já jsem toto odmítnul při aktuálním servisu, aby byl stav co nejvíce původní.

Co se provádělo v rámci GO:

• Výměna skla - originální Omega díl
  • výměna ruček - originální Omega díl
  • Kompletní přetěsnění
  • G.O. Stroje - toto zahrnovalo - celkovou opravu stroje, tedy kompletní rozebrání celého stroje, pečlivou kontrolu mistrem hodinářem se důrazným zaměřením na exponované části stroje, čištění ve speciálním dvojfrekvenčním utrazvuku, oscilační mechanické čištění a čtyřstupňové chemické čištění s následným sušením. Následovalo kompletní sestavení, seřízení stroje, jeho mazání, regulace přesnosti chodu na časovém komparátoru, nasazení a regulace ruček, vyčištění vnitřních prostor pouzdra, usazení stroje, uzavření a přezkoušení na cyklomatu. Následně bylo provedeno kompletní přetěsnění hodinek, výměna všech těsnění a gumiček za nová, jejich lubrikace a přezkoušení v tlakových válcích. 
  • Na hodinkách negunguje rychlopřeklápění data, nicméně po 24h cyklu datum překlápí. Toto by zásadněji navyšovalo cenu celkové opravy a majitelka toto odmítla.

Něco málo k hodinkám a jejich parametrům:

• Ročník 1969
  • Průměr 34mm
  • Cal.:561/564
  • Hodinky na ocelovém, originálním náramku
  • Kompletní balení - všechny certifikáty, papíry, včetně původního záručního dokladu s datem koupě, červená, originální krabička.
  •  

Hodinky mám u sebe. Náramek je v plné délce, k vidění či nezávazné prohlídce na Praze 9. Doklady včetně toho ze servisu mohu v případě zájmu doložit.

Zde podobná nabídka, kterou jsem našel: https://www.ebay.co.uk/itm/Omega-Constellation-Ref-168-017-Vintage-Cal-564-Chronometer-Automatic-Mens-Watch-/224194939576?var=0&mkevt=1&mkcid=1&mkrid=710-53481-19255-0&campid=5338268676&toolid=10044&customid=EAIaIQobChMI-bz-37qv7wIV1xB7Ch1xfgGCEAQYASABEgIDCPD_BwE

Za tyto hodinky po generální opravě a kompletním servisu v autorizovaném zázemí Omega, včetně výměny ruček a skla majitelka požaduje 36.990,-Kč.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

Edited by Sphinxx

Včera byly hodinky na ruce, kvůli přesnosti. Ta činí po celodenním nošení perfektních +6 až +7s/24 hodin při odložení na dýnku, řekl bych po 52 letech a zásahu špičkových mistrů hodinářů velmi dobrý výsledek. Hodinky jsou extrémně příjemné na ruce, člověk o nich skoro neví.

DSCN7176.JPG

• 2 weeks later...

Poslední sleva na 29.990,-Kč, tedy rovných 7.000,-Kč dolů z původní ceny za hodinky po GO s dvouletou zárukou. Předání v Praze.

Stále volné, cenu lze ještě upravit na místě, pokud máte někdo zájem, tak klidně napište, zbytečně jim běží záruka.

Poslední UP, pak zamykám.

Dle majitelky je možná ještě korekce ceny na místě při předání. Takže kdo má zájem, je zde poslední možnost.

• Create New...