Přejít na obsah

Citizen - novinky 2021


Dave_S

Doporučené příspěvky

před 4 hodinami, CEGY napsal:

Toho kluka asi něco žere. Snaží se být nad věcí, ale moc mu to nejde. 

 

před 20 minutami, Hasňa napsal:

Já vím, ale měl jsi ho v quote. emoji6.png

Já jsem měl výhodu, že jsem se mohl na vlastní oči podívat, jestli mě zrovna něco nežere. Že "kluk" odkazuje na Hasňu ale i tak asi vyrozumět šlo :)

Mě na GPSkách přestalo bavit, že to je hlavně terminál, autonomie je náročnější i zajímavější, A na rozdíl od RC se ti nesrovnaj na neexoticky umístěném nočním stolku.

Ty modrý jsou fajn a bral bych je zpátky kdykoli, protože se mi prostě líběj. A Hasňo, běda ti, jestli nenastavuješ přestupnou vteřinu :)

K věci: ta fotka nožičky klame, bude to jednolitý a v pohodě. Ideál by samozřejmě byla normální koncovka kopírijící pouzdro, ale co už.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 286
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 17. 3. 2021 v 16:19, Hasňa napsal:
V 17. 3. 2021 v 13:29, dr.sphinx napsal:
Tohle asi bude jen jakoby stín, žejo.
1372195442_ScreenShot2021-03-17at13_14_03.png.a0169a27a8ef47743c10d17b03f1365e.png
Prostě se mi líběj a doufám, že se sem dostanou. A jak často má člověk možnost pořídit si úplně první model nový etapy opravdu velký značky? Ale fakt to stojí hrozně moc.
 
 

Čumím na tu fotku, a nevím. Vypadá to jako nějaká fazeta, ale je to divné.

Sázím na stín, když to porovnám s fotkou těch tvých GPSkáčů, je to v podstatě podobná ploška.

Nebo že by to až tak uskočilo a byl tam schodek? To mi nějak nesedí.

Upraveno uživatelem sodekcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, CEGY napsal:

Nový Promastery.. Řekl bych, že povedený.

https://www.citizenwatch-global.com/s/news/2021/20210304-2/index.html

 

Screenshot_20210324-183841.png

Screenshot_20210324-183858.png

Screenshot_20210324-183911.png

jj jsou zajímavé,tak tyhle mi nějak unikly když jsem prohlížel novinky.Citizen se nám nějak rozjel,začínám mít tuhle značku čím dál více rád

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, Dave_S napsal:

Ad nové promastery > Dovedu si je představit na neoprénu s bombou na zádech, ale na kancldiving už je to na mne moc toolové - taková výlisková estetika. Každopádně se v davu neztratí :)

Bomby mají vojáci nebo teroristi, potápěči mají tlakové lahve.😀 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě mechaniky..

CITIZEN PROMASTER NB6004-08E

Product specification

  • Brand / product name CITIZEN PROMASTER / Mechanical Diver 200m
  • Release date Scheduled to be released in May 2021
  • Case / band Super Titanium ™ (Duratect Titanium Carbite / DLC / MRK) / Urethane
  • Glass Spherical sapphire glass (non-reflective coating)
  • Case diameter / thickness 46.0mm / 15.3mm (design value)
  • Main functions Cal.9051 / Automatic winding + Manual winding / Accuracy: Average day difference -10 to +20 seconds * / Drive time approx. 42 hours (at maximum winding) / Frequency: 28,800 times / hour
  • / Calendar: 24 days / Calendar function / Second hand stop function ■ Waterproof for 200m diving ■ JIS type 2 magnetic resistance ■ Luminous (hand + index) ■ With extension band
  • $1,241.00Screenshot_20210324-215001.thumb.png.f265c5d9e096931329222a45883efd0d.pngScreenshot_20210324-214955.thumb.png.0e87a7a97d7eb76ef407e15ffa976bd0.pngScreenshot_20210324-214950.thumb.png.b91d28e90bafbc9256cf0bee87cb57ca.png
  • NB6006-02X
  • NB6005-05L
  • $1,345.00
Upraveno uživatelem CEGY
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty automaty jsou opravdu pecka 😍 - můj problém cena - to by se asi dalo pořešit, ale hlavně velikost 46mm už je na 17,5cm zápěstí asi nadrozměr. Ale těším se na možnost prohlédnout si je na živo. Škoda, že bez tmavého DLC je jen tato jedna varianta - DLC prostě nevěřím. Blbé, že je neukázali na tahu, já ty gumy nemusím, už tak velké hodinky opticky tím zvlněním ještě narostou :( 

シチズン プロマスター』強化耐磁仕様のメカニカルダイバーズウオッチ登場|シチズン時計株式会社

Upraveno uživatelem Snekofon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Citizen asi cítí, že trh je připravený. Seiko šroubuje ceny nahoru i u základních pětek a zákazníci to žerou. Kdejaký mikrobrand co si nechá udělat líbiví kabát na cizí strojek (vč. Miyoty) se nestydí říct o víc, než za kolik chodí Citizeny, nebo Bulovy - tak proč nezkusit udělat něco z lepších komponent, dát tomu trochu svěžejší vzhled díky rastru na ciferníku i lunetě a neslíznout taky více té přidané hodnoty...  Z pohledu dlouhodobé strategii je to asi nutnost, jinak zabřednou stejně nezaslouženě jako Orient do škatulky "entry level brand". I když se přiznám, že kdyby ta cena byla 800USD místo 1200USD, tak by to dávalo smysl víc. Já tak nějak doufám, že si to cenově teprve sedne, prostě to zkusí napálit, snížit cenu jde vždy snadno...

Co mně ale teď při delším pohledu na ty hodinky vadí jsou šrouby na lunetě. Jedna když už jsou na hodinkách z čela šrouby, tak mně příjdou estetičtější zapuštěné imbusy. Ale pokud už chtějí mít vložku lunety k tělu lunety přišroubovanou, tak bych upřednostnil z vnitřní strany lunety (samozřejmě ne durch vložkou :) ). Design by byl čistý a pro výměnu vložky by se musela sejmout celá luneta, to by snad nikoho nezabilo. Já jsem na tyto voloviny háklivý a nic by mě nesralo víc jak neuspořádaná orientace drážek a nedej bože sražená hrana šroubu, když se smekne šroubovák.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen namátkou: Chronomastery, 0100, 0200, 8, One, prostě jedou. Citizen teď je trochu jako Seiko pár let a víc zpátky. Kdo ví, tak ví, a navíc tomu ani nechybí ta dobrodružná romantika nákupů, pro který se chodí do domu hrůzy v Košířích.

O citizeních distribučních idiosynkraziích či idiocii teda radši nemluvit, ale to je zase jako Seiko kdysi :)

Líný Seiko si se sedmatřicátým žralokem, presagema za kilo a tuctama variací na koktejl může trhnout.

(Eště teda jen vyměnit distributora, kdokoli někdy musel něco řešit s Goldtime mordorem potvrdí.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, dr.sphinx napsal:

 

Líný Seiko si se sedmatřicátým žralokem, presagema za kilo a tuctama variací na koktejl může trhnout.

Tady musím souhlasit a asi nebudu sám.

Co jsem chtěl, tak jsem u Seika vyzkoušel a dál už asi nee. Nechal jsem si jenom skx.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, ja s tim souhlasim.

Jinak co se tyka tech novinek, tak za me jsou fakt nej ty cerno-zlate eco-drivy. Strasne mi to pripomina ty devadesatkove potapky, tusim Casio MD-neco. Ty jsem tehdy strasne zral, spolecne s tehdejsi produkci Citizenu. A tady za par babek hodinky jak bejk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda že ty 1. automaty (bez povlakování s černým cifrem) nedělají eco-drive,to bych do nich šel.Jsem zvědavý kolik těch nových kousků půjde na evropský trh,většinou ty zajímavější jdou tak jaksi mimo a já jsem zvyklí nakupovat doma 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasná věc, Citizen je teď těžce in, o tom žádná, to vidí už každej. Umí si udělat prdel z hejlů solících těžké love za "příběh" o mechanických hodinkách s duší, proč ty prachy nezvednout z ulice, že ano, a zároveň umí udělat hodinky odpovídající současnému technickému poznání a stavu civilizace. Kudos!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...