Přejít na obsah

Citizen - novinky 2021


Dave_S

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 286
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 3 minutami, Hasňa napsal:

Jasná věc, Citizen je teď těžce in, o tom žádná, to vidí už každej. Umí si udělat prdel z hejlů solících těžké love za "příběh" o mechanických hodinkách s duší, proč ty prachy nezvednout z ulice, že ano, a zároveň umí udělat hodinky odpovídající současnému technickému poznání a stavu civilizace. Kudos! emoji6.png

Nepodsouvej ;o)

Mám CITIZENY za  dobré prachy ECO drive a safír a super titanium a svítí až do rána a mám je za své nejlepší hodinkyAle mechanické nezatracuju, jedny dvoje denně střídám (by se nezastavily) a je to fakt o  jiném. pocitu

 

takové podobenství

 jako třeba živá manželka, požaduje spoutu údržby, pravidelné prohlídky a kolikrát se předbíhá nebo zpožďuje, ve vyšším věku kolikrát pořádně netěsní, oproti tomu dobře vybavená nafukovačka s vakuovou pumpičkou a podobnými elektrickými komplikacemi je skoro carefree. 
A rozumím tomu, že někomu to tak vyhovohuje, ale aby ostatním pomlouval život v klasickém páru a sebe vyvyšoval jako nositele pokroku. to bych nesl těžce.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To podobenství je zcela mimo. Jakože úplně a totálně. To nestojí ani za oponentůru. Živá bytost nezbytná k pokračování civilizace samozřejmě nepodléhá módě, ani civilizačnímu pokroku. Zato plynové lampy na svícení a voskové válečky jako hifi už tak nějak ztratily relevanci. Možná kdyby Švýcaři měli nezanedbatelnou část DPH z výroby fonografů, tak by nějakou story o jiném pocitu při jejich poslechu ve srovnání s Tidalem vymysleli a prodávali je za tři kila. Ale nemají, takže je v klidu odnesl čas a nikdo se za ně dnes nebije a my si mužem v klidu užívat muziku v dobré kvalitě a nekonečném množství, místo abychom "nosili svoje, aby se nezastavily", teda pardon, oprašovali doma pár voskových válečků a poslouchali plochý šum a praskání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten pocit dává křídla. Jako když v reklamě na Jabko, nebo na co to bylo, hodila ta ženská kladivo do promítacího plátna. Slovy inspektora Trachty, náhle jako by se rozjasnilo. Prostě konec brutálně drahých pohádek pro děcka o "jiném pocitu". To je samozřejmě super artikl, o tom žádná; nezměříš, nezreklamuješ, nevyvrátíš, nedokážeš jen kasíruješ. Bingo!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, dr.sphinx napsal:

Chudák Mr @Datel, všechny ty pravidelné prohlídky a netěsnění. Nevyřešil by to teda opak živé manželky?

Tak ještě se naposledy vrátím, ona netěsnit může živá, známe z reklam v TV na různé pomůcky. Ale i ta syntetická může být ucházející, ať už kde o plyny i provozní kapaliny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Hasňa napsal:

To podobenství je zcela mimo. Jakože úplně a totálně. To nestojí ani za oponentůru. Živá bytost nezbytná k pokračování civilizace samozřejmě nepodléhá módě, ani civilizačnímu pokroku. Zato plynové lampy na svícení a voskové válečky jako hifi už tak nějak ztratily relevanci. Možná kdyby Švýcaři měli nezanedbatelnou část DPH z výroby fonografů, tak by nějakou story o jiném pocitu při jejich poslechu ve srovnání s Tidalem vymysleli a prodávali je za tři kila. Ale nemají, takže je v klidu odnesl čas a nikdo se za ně dnes nebije a my si mužem v klidu užívat muziku v dobré kvalitě a nekonečném množství, místo abychom "nosili svoje, aby se nezastavily", teda pardon, oprašovali doma pár voskových válečků a poslouchali plochý šum a praskání. emoji846.png

tak to mi za oponenturu stojí, aspoň malou. Porovnáváme předměty, které různým způsobem ukazují čas.

Ty horší, laciňáky, zatracované a srovnávané s norimberským vajíčkem s odchylkou 0,02 procenta oproti rotaci zeměkoule a se strojkem elektrickým, o minimálně dva řády přesnějším. Je to srovnávání hi-fi gramodesky s digitálním záznamem, nějaký váleček tam může montovat akorát tak..... ten, který hodně přehání, aby zkusil vyhrát předem ztracenou při ;o). Milovníci zvuku by vám řekli svoje, i když to jsou staromilci (latinsky gerontofilové)

Ale vážně, já si vezmu kvarcky a ony jdou přesně ráno, večer, furt, až přehazuju "31" jednou za 2 měsíc, tak na o mám 10 vteřin a jsem zas na svým. To je úžasné a před tříceti lety jsem si myslel, že mechaniky jsou na konci už tehdy. A přešel jsem na kvarcky, těch bylo, i značkových, třeba Q&Q, JVD a jiná slavná jména. A pak s mobilem pořád u sebe mi i to přišlo jako slepá větev. A až včil, před smrtí, jsem přišel na co některým z nás hodinky jsou. Pro potěšeni. nebojím se říct ani na hraní. Nepotřebuji absolutní přesnost, tu si najdu kdekoli jinde. Na mechanikách mne baví hlavně to, že jdou "samy", bez elektrochemického zdroje.
Je to hračičkofilie, ale proč na to plivat. Komu tím prospějete, co? Kopat nám do hraček ;o)
;o)

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...