Přejít na obsah

Citizen - novinky 2021


Dave_S

Doporučené příspěvky

Jako ja chapu, ze to je moderni reinkarnace jejich starych potapek, ale myslim si, ze si to mohli odpustit. V dnesni zaplave microbrandu, kdy spousta z nich mrska variace na 62mas nebo suby nebo nejakou kombinaci si mohli jit v Citizenu vlastni cestou. Coz jim do ted celkem slo. Tohle beru jako ukrok stranou. Spis me zajima, kdy budou konecne k dostani ty lonske modely s novyma strojkama?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 286
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 3 minutami, AndyAaron napsal:

Spis me zajima, kdy budou konecne k dostani ty lonske modely s novyma strojkama?

Žejo, je nějak ticho po pěšině. Přitom je jasný, že to je počin orientovaný nejen na JDM. 

edit: i když kdoví,  JP logika je v tomhle taková nelogická. 

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda taky vzdávám hold legendě ze 70.let. Nicméně ten vizuální dojem a neochota zabývat se nákupem u mě přetrvává. Můj pocit neznalce z této záležitosti je, že marketéři Citizenu trošku zaspali, teda pokud jsem opět něco nezaspal já. Mít legendární model a nechat ho usnout, aby se po x letech utopil v moři jiných modelů (jak píše AndyAaron)...nevím, školy nemám, ale tak nějak mi to připadá, že pokud je někdo netahal v sedmdesátkách jako junák nebo je neviděl na tátovi a nostalgicky po nich nezatouží, těžko si budou hledat kupce. Ale možná se pletu a bude to trhák roku... Každopádně díky xbrajovi za info, opravdu klobouk dolů všem, kdo se takto orientují 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mít legendární model s vlastním charakteristickým ksichtem, nechat ho usnout a časem obnovit - budiž (i tak se o tom ale dá zuřivě debatovat). 

V některejch případech je ale lepší nechat starýho psa spát.

P.S:.: ale moje kecy je třeba brát s rezervou, prezentuju se tady jako fanda Citizenu a přitom jsem cca hodinu zpátky netušil, že mají tyhle nový v portfoliu předchůdce. 

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, AndyAaron napsal:

Jako ja chapu, ze to je moderni reinkarnace jejich starych potapek, ale myslim si, ze si to mohli odpustit. V dnesni zaplave microbrandu, kdy spousta z nich mrska variace na 62mas nebo suby nebo nejakou kombinaci si mohli jit v Citizenu vlastni cestou.

Pred pár rokmi som v súvislosti so Seikom čítal, že ten „homage“ trh nie je úplne nevýznamný a veľmi rýchlo rastie. Plus náklady vs. marže... Asi tým značkám príde škoda to nechať rozpustiť medzi čínske kopírky a microbrandy, a chcú si z toho koláča ukusnúť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seiko si s prominutím sere do vlastního hnízda, když prodává všem homážím a microbrandům své strojky, nejčastěji NH35 a jejich variace za pár drobných a Citizen s Miyotou do jisté míry taky. Ano, nejsou to bůhví jak sofistikované strojky, ale ty microbrandy z nich dokáží vydolovat ještě o kus víc, než samotné Seiko.

A ta retro vlna je už opravdu trochu únavná a hlavně šíleně nepřehledná, když krom reinkarnace jednoho modelu vznikne k němu ještě x barevných variant ve třech velikostech.

Já bych chtěl vidět něco opravdu nového, současného a moderního, jak designem, tak strojkem, rezervu nátahu aspoň těch 80 hod., zajímavé materiály číselníků a ruček, datum, které je čitelné i pro brejlovce a není centimetr od okraje ciferníku, třeba rádiem nebo satelitem řízené mechaniky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Citizen přidal do své stáje Super Titanium hodinek další retro reedici, tentokrát chronografy ze 70' let - modelová řada CA7090-xxx. Průměr pouzdra 43mm, integrovaný tah, Eco-drive, WR 100m, safír

CA7090-87E

Citizen Eco-Drive

CA7090-87L

Citizen Eco-Drive

CA7090-87X

Citizen Eco-Drive

CA7090-87A

Citizen CA7090-87A Super Titanium Eco-Drive for $318 for sale from a  Trusted Seller on Chrono24

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...

Hm, hezky, ale uplne nevim co si o nich mam myslet. Inspirace je jasna. Trochu to odlisili integrovanym tahem a korunkou, ale barvicky si neodpustili. 
Pro normalniho smrtelnika, ktery nema prehled, fajn strizlivy univerzaly. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne se to celkove libi, ale to bude predlohou v podobe OP/DJ. Bude zalezet, jak pusobi na ruce. Treba PRX ve 40mm jsou na me moc velke.
1. Chybi mi verze se svetlym cifrem.
2. Pruhled si mohli odpustit.
3. 50m WR zadna slava, ale akceptovatelnez
4. Dvojity index na devitce mi ani nechybi.
5. Super je spona s dirkama na mikroregulaci. Hodne hodinek s integrovanym tahem ma jeste peklo v podobe motylovky.
6. Za 299 EUR klidne nejake vyzkousim :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...