Přejít na obsah

Fotky závad, vadných/opotřebených dílů mechanických strojků


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 107
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 15 hodinami, Tomas8 napsal:

A to jako fakt odrezovač rozpustí šroub a můstek nechá na pokoji? No a co když se jedná o ocelový šroubek v ocelovém pouzdře? Jednou mi zalomili v Koscomu šroubek v pouzdře u Eterna při výměně baterky. Ještě že jsem se do toho tenkrát nepustil sám doma - baterky přece měnit umím a šroubovat taky 😘

takže výměna trvala místo 10 min asi 14 dní. To asi právě rozpouštěli šroubek…

Ano. Musi to byt samozrejme ocelovy sroub v mosaznem pouzdre. Jinak se rozpusti vse ocelove. Rezavy sroubek v hodinkach se rozpousti cca 3 az 5 dni...teda moje zkusenost. Asi bude dulezite aby byl na zacatku rezavy aby se odrezovac dostal ja jadro materialu. Odrezovac byl cesky koupeny nekde v drogerii. Zadne vehlasne znacky nebo bio nebo eko. Urcite ale nejdrive vyzkousejte na necem jiz odepsanem. No ja na to dosel nahodou. Delal jsem damske hodinky a zkousel jsem odvrtat posledni sroub. Byl to testovaci mechanizmus takze neuspech se toleroval. To se nepovedlo. Tak jsem na rezavy sroubek kapnul ten odrezovac a nechal do druheho dne. Furt nic. Tak si rikam necham to tam par dni. A sroubek zmizel. Po vikendu muzu poslat foto lahvicky esli bude zajem. Tehdy jsem zkousel WD40 a jeste nejake dalsi dva spreje ... nic. Ale ty jsem nechal pusobit jenom chvilku. Takze mozna moje chyba. Nicmene uz mam postup vyreseny takze uz se venuji jinym neznalostem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Tomas8 napsal:

A to jako fakt odrezovač rozpustí šroub a můstek nechá na pokoji? No a co když se jedná o ocelový šroubek v ocelovém pouzdře? Jednou mi zalomili v Koscomu šroubek v pouzdře u Eterna při výměně baterky. Ještě že jsem se do toho tenkrát nepustil sám doma - baterky přece měnit umím a šroubovat taky 😘

takže výměna trvala místo 10 min asi 14 dní. To asi právě rozpouštěli šroubek…

 

Upraveno uživatelem b52
poslano 2x
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

To nelze jednoznačně říct. Dokonce je toto spíše neobvyklá situace. Hodinky většinou zastaví dříve z jiného důvodu a vydřít ďůlek do krycího plátku se nestihne.

Zde by se dalo polemizovat o správně provedené práci předchozího servisu. Důvodů může být více. Od použití nekvalitního maziva přes špatné množství a nebo namazání až po ponechané nečistoty v ložisku setrvačky. 

Ruda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Před nějakou dobou, se mi dostaly do rukou hodiny, které měly na krokovém kole, tedy na její hřídely nalepenou polovinu hřídele, vyrobenou pravděpodobně z jehly a čep opravnu podivně vybroušen. To se nedalo nechat a hodiny vrátit bylo škoda.

Nakonec jsem hřídel, včetně pastorku, udělal novou. 😉. Pastorek jsem naštěstí našel v počtu zubů co jsem potřeboval, i když o 0,4mm větší, tak jsem ho  zabrousil na požadovaný průměr, vyklenoval ho a nanýtoval na původní krokové kolo. Normálně bych to nedělal, ale hodiny staré zhruba 150 let, si to podle mne, zasloužily 😉.

IMG_9989.JPG

IMG_9992.JPG

IMG_9996.JPG

IMG_9998.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tom rameni se nemá nic "opravovat"!

K nastavení hloubky záběru slouží "ŠROUB", o který sa rameno opírá v místě té nešťastné opravy.
Zmíněný šroub není šroub nýbrž excentr jehohž pootočením se celé rameno vychýlí a změní tak osovou vzdálenost spoluzabírajících kol.

zaber.jpg.96996d57140653ad5aa9e84d6e5d6e0a.jpg

:) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tady na fóru je spousta zajímavých vláken, ale tohle je doslova a do písmene masakr 😯 Fakt drsné poruchy a ještě "zajímavější" opravy. @Jiří9 @ONYX servis hodinek @orol a všichni ostatní...  Jste borci, opravdu smekám 👍😲

Upraveno uživatelem DarylVanHorne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak jsem měl další lahůdku u novějších hodinek typu Rozkopf. Protože perovník i pastorek byly železné, tak se zuby na perovníku opotřebovaly z jedné strany natolik,  že kůli tomu, hodinky zastavovaly. Naštěstí pastorek mezilehlého kola,  byl trochu tvrdší, tak takové opotřebení naštěstí  neměl.

Jediné možné řešení  opravy tohoto stroje bylo, buď  nechat perovník vyrobit nový, (což by finančně nemělo cenu) nebo prostě perovník otočit jako se to dělá u starých budíků. 

Pro představu vkládám pár fotografií. ano povedlo se .

IMG_1354.JPG

IMG_1377.JPG

IMG_1382.JPG

IMG_1383.JPG

IMG_1386.JPG

IMG_1388.JPG

IMG_1391.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...