Přejít na obsah

Fotky závad, vadných/opotřebených dílů mechanických strojků


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 107
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 10. 11. 2021 v 22:53, ONYX servis hodinek napsal:

To nelze jednoznačně říct. Dokonce je toto spíše neobvyklá situace. Hodinky většinou zastaví dříve z jiného důvodu a vydřít ďůlek do krycího plátku se nestihne.

Zde by se dalo polemizovat o správně provedené práci předchozího servisu. Důvodů může být více. Od použití nekvalitního maziva přes špatné množství a nebo namazání až po ponechané nečistoty v ložisku setrvačky. 

Ruda.

stalo se mi ze to udelal kousicek smolne ustipnuteho materialu pinu a pak je dulek udelan hned. Duvody proc se ustipl... mozna vsechny vyse popsane plus mozna materialova vada a jejich kombinace. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...

Hola ,

Ja su taky "odbornik"  a podarilo se mi ukroutit hned dva sroubky v perovniku kratce po sobe u naramkovych

hodinek AS .Ted uz vim ,ze zrovna zde neni na miste pouzivat metodu -co nejde silou ,jde jeste vetsi silou .

Samo ,ze tam byl levy zavit .Kupodivu se mi u obou hridelek podarilo zbytky sroubku vytocit jehlou ven spravnym smerem-

doprava .Takze nejen u korunniho kola je levy zavit .U starych hodinek ,kapesnich a u AS je treba opatrnosti .

Nevim co znamena "narval" .Sroub nesel povolit ,nebo naopak nedrzel protoze byl strzeny zavit ?

Pokud je sroubek zarezly ,na zavitu nezalezi ,povolit nejde ,hlavicka upadne tak jako tak .

doo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U západkového kola není levý závit "povinný" jako u kola natahovacího. A obvykle je ten levý šroub označený.

V mém kokrétním případě se nedalo pořádně hnout šroubem ani na jednu ani na druhou stranu. Po pár pootočeních tam a zpět se šroub začal protáčet a nelezl ven. Tudíž tam byly závity proti sobě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...