Přejít na obsah

Levné macho quartzové tooly


Doporučené příspěvky

Ahoj,

nějak mě popadla mlsná na nějaký odolný bezúdržbový hodinky na lítačku, případně i horší zacházení. Něco, co se nebude muset seřizovat a půjde max. v řádech sekund měsíčně, nebude se muset natahovat, nebude se muset řešit, abych s tím někde nebouchl (že to jednak vydrží a současně mi toho nebude líto), vydrží to otřesy na kole atd. a nebude to vypadat jako g-shocky, kterých mám asi 6.

Mělo by to mít trochu macho look, něco ve stylu potápek nebo military, ne retro, velikost okolo 42mm, tah nebo guma. Nechci digitálky, jen ručky+ev. datum; chrona ne. WR 200m+ Dobrá odečítatelnost, slušná lumi nebo světlo. Hodil by se safír, ale ten asi bude cenově mimo.

Značka - no, ideálně něco lehce nad casiem, ale zase nechci něco, co mi by bylo líto otřískat, takže mě napadá seiko nebo citizen, případně nějaký traser.

Konkrétně mě napadají citizen promaster eco drive

https://www.helveti.cz/citizen-eco-drive-promaster-bn0150-10e?gclid=EAIaIQobChMIy7nI5qO17wIVCp7tCh23OAKWEAQYAiABEgK_8PD_BwE

nebo nějaký seika, třeba sawtooth, quartz baby tuna či ana-digi seiko arnie remake.

Cenově nevím, s ohledem na perspektivu omlacování bych asi šel do nějakých jetých bezpapíráků zde z fóra, tak okolo 5kkč; nové tak do 10kkč.

Upraveno uživatelem odjinud
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • odjinud změnil název na Levné macho quartzové tooly
  • Odpovědi 41
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník Ondra

Asi autora vlákna naštvu, ale když se mi opakovaně v nepřečtených příspěvcích ukazuje titulek vlákna, říkám to je oxymorón, a skoro na druhou :)

  • Levné hodinky
  • Macho hodinky
  • Quartzové hodinky
  • Tooly (hodinky)

Podle mě to jsou 4, resp. 3 (pominu-li ten Quartz, který spíš zúžuje výběr) úplně odlišné, protichůdné kategorie. Pokud by to něměly být tooly, napadá mě INVICTA. Pokud to mají být tooly, pak zase padá všechno nad tím, a může to být cokoliv od G-Shocků, přes Victorinox (a mraky dalších) až po ty Trasery.

No nic, omlouvám se za filozoficko-lingvistickou vsuvku, a přeji autorovi šťastný výběr k maximální spokojenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co ta Ronda v Traserech? Onehdy se to tady dost bouřlivě řešilo a dostal jsem za uši za doporučení hodinek s Rondou. :unsure:

Jo Victorinox Inox, to jsou kladiva, ale pod 10k se s cenou jen těžko dostaneš. Navíc většinou taky Ronda, byť vyšší řada 7xx.

Já bych byl pro ty Citizeny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tombas: Já jsem to tady taky slyšel, na tu Rondu. Nicméně mám a měl jsem několik hodinek s Rondou. Aktuálně troje Trasery.  Některé mám leta. A nikdy žádný problém. Nevím, zda si sledoval více než roční putování mých Traserů po členech Chronomagu. U mně hodinky dostávají strašný záhul. Řešil jsem to i s Jirkou z Helveti, zda procentuálně je Ronda "kazivější" než jiné značky. Tedy zda zákazníci reklamují hodinky s Rondou více, než s jinou technikou a není tomu tak. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Xenomorfus napsal:

tombas: Já jsem to tady taky slyšel, na tu Rondu. Nicméně mám a měl jsem několik hodinek s Rondou. Aktuálně troje Trasery.  Některé mám leta. A nikdy žádný problém. Nevím, zda si sledoval více než roční putování mých Traserů po členech Chronomagu. U mně hodinky dostávají strašný záhul. Řešil jsem to i s Jirkou z Helveti, zda procentuálně je Ronda "kazivější" než jiné značky. Tedy zda zákazníci reklamují hodinky s Rondou více, než s jinou technikou a není tomu tak. 

Já měl právě stejný názor, jako máš ty zkušenosti, ale bylo mi řečeno, že tomu tak není. Myslím, že je to takové klasické tvrzení proti tvrzení, co nemá žádné řešení. Je tedy na každém chronomaníkovi, aby se svobodně rozhodl (dokud to ještě jde), zda mu Ronda vadí nebo nevadí.

I tak si ovšem myslím, že Citizen s Eco-drive je dobrá a spolehlivá volba na hrubší zacházení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za Vaše tipy, pánové.

Traser i luminox mám v merku, nicméně co jsem jednou měl trasery, tak jsem měl z nich takový pocit, že jde hlavně o to udělat ty hodinky co nejlevnějc, aby je mohli fasovat vojáci ve velkým (plast, levný strojek, dýnko na šroubky atd.); byl to tedy jen nějaký základní model, když jsem si chtěl vyzkoušet tritium. Nicméně třeba traser P96 se safírem za 7800,- by se asi daly.

INOXy mě nikdy nějak designově nezaujaly, u nových jsou už mimo rozpočet.

 

Ondra - jasně, že ty výsledné hodinky budou splňovat všechny ty 4 kritéria. Proč by ne? Třeba ty zmiňované Citizen Promaster nesplňují z toho co?

https://www.helveti.cz/citizen-eco-drive-promaster-bn0150-10e?gclid=EAIaIQobChMIy7nI5qO17wIVCp7tCh23OAKWEAQYAiABEgK_8PD_BwE

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Citizeny budou dobrá volba. Mají i ISO certifikaci, takže opravdu musí zvládnout hodně. Svoje Excalibury mám moc rád, ale ty nesplňují asi ten retro vzhled. Jen bych ještě doplnil, že ač je modrá lumi ze začátku slabší než u Seika, tak výdrží si Seika namažou na chleba. Navíc mají i antireflex

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trigalight (osvetleni trubicemi) Ti vydrzi urcite takovych 15 let. A kdyz nakonec uplne "zhasne" (treba za 20-25 let), tak uz je tma. Nicim to "nenasvitis" ;-). 

Ja sem tady bral Trasery z druhe ruky a staly jak levnejsi GShocky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...