Přejít na obsah

Levné macho quartzové tooly


Doporučené příspěvky

V 17. 3. 2021 v 18:33, Ondra napsal:

Asi autora vlákna naštvu, ale když se mi opakovaně v nepřečtených příspěvcích ukazuje titulek vlákna, říkám to je oxymorón, a skoro na druhou :)

  • Levné hodinky
  • Macho hodinky
  • Quartzové hodinky
  • Tooly (hodinky)

Podle mě to jsou 4, resp. 3 (pominu-li ten Quartz, který spíš zúžuje výběr) úplně odlišné, protichůdné kategorie. Pokud by to něměly být tooly, napadá mě INVICTA. Pokud to mají být tooly, pak zase padá všechno nad tím, a může to být cokoliv od G-Shocků, přes Victorinox (a mraky dalších) až po ty Trasery.

No nic, omlouvám se za filozoficko-lingvistickou vsuvku, a přeji autorovi šťastný výběr k maximální spokojenosti.

 

Ale když chci definovat "levné hodinky" tak Invictu bych vyřadil rovnou (po pravdě pro mne je "zadarmo drahá" 
A quartzky, podle mne snesou výrazně lépe otřesy nez klasické mechanické hodinky, pro mne podmínky toolovitrosti plní docela dobře

(PS a filozofové i lingvisté psávali "oxymóron" ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 41
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník Ondra
před 45 minutami, Datel napsal:

 

Ale když chci definovat "levné hodinky" tak Invictu bych vyřadil rovnou (po pravdě pro mne je "zadarmo drahá" 
A quartzky, podle mne snesou výrazně lépe otřesy nez klasické mechanické hodinky, pro mne podmínky toolovitrosti plní docela dobře

(PS a filozofové i lingvisté psávali "oxymóron" ;o)

Macho, levne, quartz, Invicta.

Ovsem s tooly to nema nic spolecneho.

;)

0445E255-240F-45A3-92CB-1621929F2FE4.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra
před 8 hodinami, odjinud napsal:

Děkuji za Vaše tipy, pánové.

Traser i luminox mám v merku, nicméně co jsem jednou měl trasery, tak jsem měl z nich takový pocit, že jde hlavně o to udělat ty hodinky co nejlevnějc, aby je mohli fasovat vojáci ve velkým (plast, levný strojek, dýnko na šroubky atd.); byl to tedy jen nějaký základní model, když jsem si chtěl vyzkoušet tritium. Nicméně třeba traser P96 se safírem za 7800,- by se asi daly.

INOXy mě nikdy nějak designově nezaujaly, u nových jsou už mimo rozpočet.

 

Ondra - jasně, že ty výsledné hodinky budou splňovat všechny ty 4 kritéria. Proč by ne? Třeba ty zmiňované Citizen Promaster nesplňují z toho co?

https://www.helveti.cz/citizen-eco-drive-promaster-bn0150-10e?gclid=EAIaIQobChMIy7nI5qO17wIVCp7tCh23OAKWEAQYAiABEgK_8PD_BwE

 

Nejsou "macho".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem našel "skladiště prošlých hamburgrů":

https://www.cestovatelskyobchod.cz/prodej-hodinek

Ceny tedy zajímavé, ale co jsem se snažil odhadnout rok výroby, tak jsou tak 10 let staré minimálně, což je u secího stroje tritia docela závada...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Ondra napsal:

Macho, levne, quartz, Invicta.

Ovsem s tooly to nema nic spolecneho.

;)

0445E255-240F-45A3-92CB-1621929F2FE4.jpeg

Dík, uznávám porážku velkým a výrazným doplňkem ;o) 
ještě -659 Kč a mohl jsem se státi machem - tak nic
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, odjinud napsal:

Tak jsem našel "skladiště prošlých hamburgrů":

https://www.cestovatelskyobchod.cz/prodej-hodinek

Ceny tedy zajímavé, ale co jsem se snažil odhadnout rok výroby, tak jsou tak 10 let staré minimálně, což je u secího stroje tritia docela závada...

to by chtělo si zabastlit, trubičky s hentým tritiem odjebat a nanést tentok Lumibrexit a hodinky jak nové

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

poslal jsem link kamarádovi a hned si jedny vzal :D  jsou prej model 1994 :D 

https://www.youtube.com/watch?v=QJIL-lpwTqU

 

Navy seal 3000 serie.

Edit: jsme zvědaví na tu gumu po těch letech... ale maj v prodeji i tahy za 499,- tak kdyžtak přikoupí.

Upraveno uživatelem Spongebob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je super cena, ale ten design já prostě nedávám.

Kromě toho by byly za chvíli poškrábaný, a to by mě asi taky nebavilo. Já tyhle hodinky nechápu - super odolnost, ale roce nošení budou díky té mase kovu okolo cifru vypadat jako by prošly veitnamskou válkou. Ne že bych chtěl leštěnky, ale pokud se hodinky chytře udělají, tak ten odrbaný vršek více méně zanikne, tohle prostě někdo nedomyslel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za 11 tam jsou i karbonové, ty po roce určitě nevypadají jako po válce, můžu doložit. Naopak, ten karbon je velmi odolný proti běžnému odírání. A díky muší váze je to perfektní ponošení. Jen teda já je mám na paracordu, ten je ok a pěkně to vyvažuje velikost hodinek, ale v Aurum je verze na gumě a co jsem je kdysi zkoumal za výlohou, tak půlka gum měla na sobě praskliny-a to ještě nebyly nošené.

 

Fotor_161183904919374.jpg

Fotor_161183946235729.jpg

Fotor_158835305437355.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já bych šel určitě do Citizenů nebo Seiko,švýcary s Rondou jsem měl a nebyla to žádná sláva-přesnost,vůle ručiček atd. Pokud quartz jakýkoliv tak japonec.Jo a měl jsem i jedny s tritiem a přestaly svítit po cca 8 letech byly to tuším H3 Tactical,tož asi tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Nakonec jsem šel do Casio G-Shock GA-800. Old school ana-digi géčka s třema ručkama, přehledným cifrem, čitelným dobře i za šera, a lcd jako bonusem, a hlavně bez zbytečných blikajících „kolotočů“ a hi-tech funkcí, které nevyužiju.

Jo, je pravda, že jsem psal, že chci značkově něco trochu nad casiem, ale géčka (a protreky) beru jako takový casio „sui generis“, takže jsem nad tím přivřel oči. Za 1890 Kč nebylo co řešit.

Nevím, jestli je to moje quartzová konečná, ty citizen promastery vypadají fakt dobře, ale aspoň už mám v hlavě klid 🙂 a nemusím řešit ten výběr tak neléhavě.

 

Recenzi najdete zde: https://forum.chronomag.cz/topic/146867-g-shock-ga-800-–-novodobá-ana-digi-old-school-géčka/

 

 

GA800-2.jpg

Upraveno uživatelem odjinud
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...