Přejít na obsah

Doporučení: vyměnit Rolex polárky za Grand Seiko White Birch?


Doporučené příspěvky

Zdravím vespolek,

asi jako mnoho chronomagorů mi leze situace kolem nás na mozek a uvažuji o následující směně.

Prodal bych polárky 16570 a místo nich koupil aktuálně vydané GS SLGH005 (https://www.hodinkee.com/articles/grand-seiko-slgh005-white-birch-with-the-new-hi-beat-caliber-9sa5-introducing). 

Cenově to vyjde plus mínus na stejno (netušil jsem, že ty Explorery tak vyletěly). Nosil jsem Rlx skoro jako OWG, ale před rokem jsem zde koupil GS SBGV245 a od té doby jsem polárky měl na na ruce asi třikrát.

Díky za vás pohled na tento "nápad"...

 

hero_1?ixlib=rails-1.1.0&fm=jpg&q=55&auto=format&usm=12&fit=crop&ch=Width%2CDPR%2CSave-Data&alt=

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná půjdu proti proudu, ale ty GS břízy jsou úžasný. A to bílý cifry zrovna nemusím. Kdybych se rozhodoval v týhle cenový hladině a volil mezi těmahle a Rlx, tak to asi GS vyhraje. Ty věčně popisovaný extempóre s Rlx, (ne)čekačky u AD apod. mě dost znechucujou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mě jsou GS vrchol dostupné hodinařiny. Mám je moc rád. Ale kdybych měl R, neměnil bych je za GS. Kvůli likviditě. V tuto chvíli mi přijdou R jako jedna z nejlepších možností uložení peněz. Zkusil bych prodat něco jiného. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Před hodinou, kofolik napsal:

urcite nemenit, polarky jsou proti tomu mnohem vic hodinky ve vsech myslitelnych rozmerech

Nerozumiem tomu, že nejaké Rolex sú viac hodinky ako akékoľvek GS  😞  Pre mňa sú GS rovnako skvelé časostroje, ako Rolády.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, xbraj19 napsal:

Jestli se víc hodinky odlišují od míň hodinek množstvím ručiček tak má bezpochyby  kolega @kofolik úplnou pravdu 🤣

Z môjho pohľadu sú (nielen) tieto GS veľmi pekné hodinky - dokonca aj zozadu (o parádnej kvalite GS sa ani nemusíme baviť 🙂 a 80 hodinová rezerva chodu je tiež super). Kto vie, ako to rozhodovanie nakoniec skončilo. Ručičková filozofia o viac hodinkách a menej hodinkách u mňa platí skôr naopak (mám 6, 4 a 2 ručičkové hodinky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, xbraj19 napsal:

@Pán času to byl ftip

To mi došlo 😄 len pri tom, ako sú spomínané Rolády ospevované, iste v nich bude ukryté niečo "čarovné", čo som zatiaľ neobjavil, alebo som do toho nedospel. Mňa napríklad aj GS nechávali dlho chladným, no keď som sa začal o ne viac zaujímať, zistil som, že ich Hi Beaty sa mi moc moc páčia a tie ciferníky sú skutočne tak krásne, ako tu mnohí ospevovali ... možno tie Rolády sú podobný prípad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...